Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4030 odpowiedzi na ten temat

#2001 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 październik 2015 - 08:06

fasola

Wiem że dział fasola ale poczytajcie to bo naprawdę jak tak dalej będzie to nic nie będzie w rolnictwie jak tacy będą u władzy podaje link CZYTAĆ ...

http://www.fakt.pl/p...uly,581491.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 02:31
  •  

#2002 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 04 październik 2015 - 08:20

fasola No co będzie szło z pokolenia na pokolenie. Ktoś musi być prawą ręką. Zaraz wybory. Już kandydaci wiszą na drzewach, przystankach. Wybierzemy i będziemy narzekać dalej. Ale nie ma co się martwić, zagranica i tak nas zdusi. Zamkną zusy krusy i pójdziemy pod most. Jaki ten kraj piękny.

Edytowany przez damianXXL, 04 październik 2015 - 08:24.

#2003 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 04 październik 2015 - 08:55

fasola

Witam,chciałbym kupic sadzarkę do fasoli Jaś,moze ktos ma jakies info,jestem z Świętokrzyskiego okolice Nowy Korczyn.Jesli by ktos cos wiedział pisac na forum.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2004 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 04 październik 2015 - 14:10

fasola Witam
Jaka cena czerwonej na koniec tygodnia.

#2005 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 04 październik 2015 - 18:19

fasola

Z początkiem tyg była po 4, 40 więc wątpię żeby się zmienilo. Jutro się dowiem jak ceny się prezentują u mnie z początkiem nowego tyg.

A więc : jaś 3,00pln, czerwona 4,20- gotówka. O reszte nie pytałem bo sie wkur! Taka cena zeby była??? Szlag

Edytowany przez damianXXL, 05 październik 2015 - 11:38.

#2006 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 październik 2015 - 16:12

fasola

25 października nie daleko trzeba podziękować tym z PO I PSL czas na wielkie zmiany puki czas żeby nowa ekipa zrobiła łat z Niemcami żeby przestali włazić im w du...e...Tylko pojadą do Brukseli tylko nakazy i zakazy...Tylko zagraniczne dobre nasze złe dość tego teraz wszystko zależy jak wszyscy pójdą do wyborów 25 Październik...To jest tragedia by fasola po 3 zeta i powiada że zagranico jest jeszcze taniej to bzdura kolesi...

#2007 Share szot

szot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 październik 2015 - 16:44

fasola

25 października nie daleko trzeba podziękować tym z PO I PSL czas na wielkie zmiany puki czas żeby nowa ekipa zrobiła łat z Niemcami żeby przestali włazić im w du...e...Tylko pojadą do Brukseli tylko nakazy i zakazy...Tylko zagraniczne dobre nasze złe dość tego teraz wszystko zależy jak wszyscy pójdą do wyborów 25 Październik...To jest tragedia by fasola po 3 zeta i powiada że zagranico jest jeszcze taniej to bzdura kolesi...

Uchowaj nas Boże od pisu bo wtedy się dowiemy co to bieda .Jaro ze swoją ekipo zacznie wojować ze wszystkimi dokoła to napewno będziemy sprzedawać tylk komu?         

#2008 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 październik 2015 - 18:25

fasola

Co ty mówisz a co ty sprzedajesz do Niemca czy Francuza nic tylko na daleki wschód Chiny Turcja. Do rosi już nic nie idzie a może by co poszło jak się coś zmieni kto to zrobił embargo Niemiec i Francuz i Kapeluszniki to tym zależy na rozwaleniu wszystkiego żydzi Amerykańscy nie zapominaj o tym... Pamiętaj że Niemiec się dogaduje z Ruskim a my nie za mało wiesz widać że jesteś pewnie PSL I PO MÓWIĆ NIE... Niemiec fasoli nie kupi tylko do nas sprzeda po 5 zł a my nawet po 3 nie morzem ale zresztą komu. Podpisali że Ukraina może sprzedawać jaja zboże bez ceł i bez badania jakościowego do unii ale to wszystko zostaje w Polsce pamiętaj...

#2009 Share nowy2015

nowy2015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 październik 2015 - 19:41

fasola

Witam tak czytam wasze wypowiedzi każdy marudzi na polityków owszem ja też ich nie bronie ale tu jest ewidentna zmowa cenowa . Jedna trzecia tutaj na forum to handlarze widzą nasze nastroje i cena idzie ale do dołu a ja ich mam ale głęboko w du....  i nie sprzedam za 3zł tyle co ja zapier.......  przy tej fasoli ile oprysku nawozu i ręcznej roboty i wy też tak zróbcie współczuje tym co mają nóż na gardle i muszą sprzedać bo nie mają na kredyty czy na życie . Pierwszy rok siałem i wiem ile to pracy i naprawdę współczuje wam że macie tak co roku ta praca powinna kosztować a nie kur.... dzwonie do gościa a on 2.80 i musi być ładna nie pomarszczona broń boże z plamką mam nadzieję że już niedługo zacznie się tym interesować prokuratora bo to jest ewidentne przestępstwo

1. Prawo antymonopolowe nakłada na przedsiębiorców obowiązki wynikajàce z ustawy z dnia
16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów.
2. Aby podlegać rygorom prawa chroniącego konkurencję, niekoniecznie trzeba być wpisanym
do ewidencji przedsiębiorców.
3. Zabronione sà wszelkiego rodzaju antykonkuręncyjne porozumienia przedsiębiorców.
4. Za zmowę może zostać uznane nie tylko porozumienie zawarte na piÊmie, lecz również
uzgodniona praktyka.
5. Dozwolone jest naśladowanie cen innych przedsiębiorców.
6. Porozumiewanie się co do cen jest praktyką sprzeczną z prawem.
7. Zmowy cenowe należą do najpoważniejszych i najsurowiej karanych przypadków naruszenia
prawa konkurencji.
8. Za uczestnictwo w porozumieniu antykonkurencyjne  grożą kary finansowe sięgające 10 proc.
ubiegłorocznego przychodu.
9. Na złagodzenie kary mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w programie łagodzenia
kar dla uczestników porozumieƒ ograniczających konkurencję
10. Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności za jego nieprzestrzeganie.

I NIKT TU MNIE NIE BĘDZIE STRASZYŁ BO OD STRASZENIA SĄ DUCHY A KAŻDY MA PRAWO ZGŁOSIĆ MOŻLIWOŚĆ POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI A TEJ SPRAWIE PRZYGLĄDAM SIĘ JUŻ DŁUGO I TO NIE JEST WINA RYNKU

Edytowany przez nowy2015, 05 październik 2015 - 19:50.

#2010 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 05 październik 2015 - 21:03

fasola

Kolego nowy2015 święte słowa tylko dlaczego my nie potrafimy się dogadać tak jak "oni"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2011 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 październik 2015 - 06:04

fasola

Bomber84 - dlaczego nie morzem się dogadać, bo chłop z chłopem nigdy się nie dogada wiem to z doświadczenia? bo już próbowałem by do jednego zgromadzić fasolę żeby nazbierać na 20 ton to lepiej sprzedamy. Co z tego wyszło raz tak wyszło sprzedaliśmy po 6 zł poszło wszystko i ciut gorsza w jednej cenie. Ale co dalej po 2 tygodniach już mi się oberwało bo zobaczyli na rynku że by dostali  po 6,50 i koniec handlu zespołowego. Na 2 rok ja dalej zgromadziłem na 20 ton ten sam przyjechał i ta sama stawka co zeszłym roku zapłacił. A ci co tak zobaczyli na rynku że by dostali po 6,50 powieźli i sprzedali po 4 zł bo mała ilość to plamka to zmarszczona to nie wyrównana fasola. tak ma się handel zespołowy...

#2012 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 06 październik 2015 - 06:14

fasola U mnie też chcieliśmy zespołowo sprzedać ilości tirowe. Czyli kilku w jedno miejsce ale z kim? Marudzenia więcej jak tej fasoli. Bo kto da więcej, kasy nie zobaczymy itp. Nie ma możliwości handlować w zespole.

#2013 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 06 październik 2015 - 10:00

fasola Chłop jest głupi i tyle. Wszystko mu się należy susza dopłaty bo sucho pada dopłaty bo mokro nie chce ktoś jeść fasola strajki bo za tania. Kto rekompensuje szewc owi krawcowa itp

#2014 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 październik 2015 - 12:17

fasola

Zebrał nie zebra tylko było zaprojektowane 670  i a posiane jest 679 nie wiele przekroczone i powino być  stawka dopłaty na poziomie 300 euro ale za***ali nawet nie wytłumacz czemu tak działa PSL i PO...

Dopłata do wysokobiałkowych dziwnie niska

http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#http://www.farmer.pl/finanse/doplata-do-wysokobialkowych-dziwnie-niska,60216.html#

043475_620.jpgfot. Piotr Waniorek

W ocenie skutków regulacji ustawy o dopłatach zapowiadano stawkę dopłat do ha roślin wysokobiałkowych w wysokości trzykrotnie wyższej niż teraz podana. Co dziwne, zakładane areały i te rzeczywiście obsiane różnią się niewiele.

PLIKI

• http://www.farmer.pl/multimedia/plik/43474.html

Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra rolnictwa, stawka płatności do roślin wysokobiałkowych za 2015 r. wyniesie 422 zł na 1 hektar powierzchni. Skąd taka kwota?

Jak podano w uzasadnieniu projektu rozporządzenia, na wszystkie płatności związane z produkcją (razem do powierzchni upraw i do zwierząt) jest 506 791 tys. euro, czyli 15 proc. koperty dla Polski na 2015 r.

Wysokość stawek płatności związanych z produkcją obliczono na podstawie dostępnych pułapów finansowych i powierzchni obszaru zatwierdzonego do poszczególnych płatności.

I tak w przypadku wysokobiałkowych koperta finansowa na 2015 r. to 67 572 080 euro, natomiast powierzchnia obsiana - 679 691, 79 ha.

Kurs euro do przeliczeń wynosi 4,2448 zł.

Jak z tego wynika, stawka za 1 ha upraw wysokobiałkowych to 99,4158 euro na ha.

http://www.farmer.pl/multimedia/imgi/41827.htmlCo jest tego przyczyną, pytamy w MRiRW.

W załączeniu projektowane rozporządzenie o dopłatach do powierzchni upraw.

#2015 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 09 październik 2015 - 05:50

fasola Witam
Co tak cicho wszyscy przebierają fasolkę , jaka cena na koniec tygodnia czerwonej.

#2016 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 09 październik 2015 - 18:24

fasola Jaś jak się ceni ?? Ktoś coś?

#2017 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 09 październik 2015 - 20:36

fasola

goń sie szarak ty j...y handlarzu!!!!

praca na roli to ciezki chleb a ty mowisz ze chlop glupi a tfu między oczy!!!

firmy spieprzyly fasole na 2,8, albo nizej, drobni handlarze nic temu nie winni, bo grube ryby czytają to forum i nie dają zarobic dorobkowiczom.

#2018 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 10 październik 2015 - 06:04

fasola A d ... mam ta fasole za ta cenę. Bydło zezre!! Szkoda nosić wory nawet.

#2019 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 10 październik 2015 - 07:19

fasola

U mnie w okolicy już mniej zostawiają pola na fasolę!!! po tej cenie nie ma sensu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2020 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 10 październik 2015 - 07:38

fasola U mnie nie inaczej. Zapowiada się porażka na przyszły rok ze wszystkim a jeszcze jak będzie susz to kaplica.