Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
marcin330    10

Witam.

Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne

Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha

  • Like 3
  • Sad 1

Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

Właśnie chyba będę szukał tego basagramu tylko poszukałem w necie że litr kosztuje 95 zł może jest coś tańszego?


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Nie wiem dokladnie, nie siałem w tym roku fasoli, ale słyszałem że ludzie narzekają że nie ma czym pryskać dlatego większość pyli przed siewem ewentualnie zaraz po (dwuliścienne) bo na jednoliścienne to jak wiesz są środki którymi można pryskać później np. agil; robienie mieszanek na jedno i dwuliscienne przed siewem to wg mnie za duży stres dla rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10

Ja przed siewem pryskałem i po siewie też (Panidą) a od jednoliściennych to pryskałem agilem i select super i jednoliściennych nie ma wcale a teraz właśnie wychodzą dwuliścienne i pasowało by popryskać a nie ma czym chyba pozostaje mi tylko motyka :mellow:


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

wie ktoś może gdzie można kupić basagram.dzięki za wszelkie namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

wie ktoś może gdzie można kupić basagram.dzięki za wszelkie namiary

Na Ukrainie jest dostępny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

witam wszystkich znalzłem basagran i nie wiem co to jest za oprysk jeśli tutaj nigdzie w sklepach go nie ma.tutaj macie numer aukcij Basagran 480 SL 1l chwasty zboza ziemniaki inne (numer 955783084)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
multiJoynt    0

Cześć szukam waszej pomocy

 

Jestem jeszcze młodym amatorem i chce zasadzić fasole biala przyziemna i ile potrzeba mi na 20 arów kilo tej fasoli . Jakie odmiany polecacje i po ile teraz chodzi na rynku za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

Witam - polecić za wiele nie mogę - to zależy co kto lubi . Uprawiam fasolę ,,jaś karłowy,, średnio na 6 ha rocznie , wysiew siewnikiem pneumatycznym 120 kg/ha (czyli potrzebowałbyś ok. 25 kg ). Wydajność z hektara ok 1,4 - 2 t z ha.Obecne ceny to około 2,5 - 2,7 zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gamel30    0

Witam,

mam pytanko do kolegi membersa, powiedz mi proszę czym pryskasz przed bądź zaraz po siewie i w jakiej dawce?

z góry dzięki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3217

Czy dual gold nie szkodzi fasoli poniewarz zawiera chlor a fasola wybitnie tego nie lubi ?Czy było to praktykowane czy to tegoroczny eksperyment ?Co daje Randap w tak krutkim czasie (6 - 7 dni po siewie) bo zakładam że uprawa odbywa się bezpośrednio przed siewem więc wschody chwastów są nikłe ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi .Pozdrawiam w pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys42    0

z tym dualem to pierwszy raz ale tak doradzili mi pracownicy firmy Świć. a randapem dlatego ze mi rzepak wyskoczyl gzdzie niegdzie oraz profilaktycznie, ale to juz historia, Fasola jest juz na wierzchu i widzę że wyskakują jednoliścienne, stąd wniosek ze Dual za duzo nie zdzialał. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959

tak tak ale roundap po siewie jak spadnie deszcz i popryskasz to spali fasole i tak zmęczoną przez doglebowe opryski. u nas daje się afalon ok 0,7+command0.15+ panida 2L a i tak jak spadnie deszcz to jest porblem z przebarwieniami w fasoli :mellow: :mellow:


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmej3    1

witam. też chciałbym sie podłączyć do tematu.

Mam mianowicie pytanie jaki plon można uzyskać z uprawy jasia tyczkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Witam,

Sypiecie coś pod jasia karłowego? Ja w tamtym roku dałem 200kg/h lubofoski i trochę wybujał, poszedł deszcz i sporo wyłożyło, ale i tak zostało 1,7t z 90arów.

Co do oprysków w tamtym roku pod korzeń dual gold, do 3dni po siewie command i panida, obyło się bez motyczkowania, przy miedzy od sąsiada trochę się tylko przenicy nasiało :P

W tym roku babka w sklepie doradziła że wszytko razem zmieszać i do trzech dni po siewie opryskać, ponoć sprawdzone i d*pa dwuliściennych co prawda nie ma ale trawica kępami wyskoczyła, chociaż na początku ją brało a i fasola po wschodach mizernie wyglądała.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

witam, jaka jest oplacalność fasoli szparagowej z ha w tym roku ??

napiszcie mi koszty i przychody z tej uprawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Z góry przepraszam,że dopiero teraz piszę, ale co do Jasia tyczkowego to z jednej tyczki około 20dag

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959

W naszym zagłębiu fasolowym lubelskie większość rezygnuje z fasoli , rzepak wychodzi lepiej kilo rzepaku 2 zł a kilo fasoli może 3 zł z łaską Oj będzie żółto za rok na polach :D


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj