Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:06

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem Witam. Ostatnio kupiliśmy Zetora 8045 (taki jak ursus c-385A i 904) i mamy problem ze skrzynią biegów; na początku wszystko było dobrze, ale kilka dni temu aby sprawdzic jak sobie radzi w trasie, tata pojechał nim kilka kilometrów z przyczepą jednoosiawą. Ta przyczepa ważyła max 2 tony. W drodze powrotnej podjeżdżając pod górę ciągnik tracił prędkość na 3 i 4 biegu. Na 1 i 2 dało sie jakoś jechać, ale też było można wyczuć, że sie zatrzymuje.
W skrócie pod obiążeniem koła sie przestawały kręcić.
Myśleliśmy że to tarcza przęgłowa albo docisk i zaprowadziliśmy go dzisiaj do mechanika, ale okazało sie, że tarcza (porcelanowa) i docisk są w dobrym stanie. Tu moje pytanie, co może jeszcze być przyczyną tego problemu. Pozdrawiam Mateusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem Dzisiaj, 01:19
  •  

#2 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:15

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem a ciągnik ma wzmacniacz momentu?możliwe że jest zużyty lub do regulacji

#3 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:20

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem Wzmacniacz wcześniej działał dobrze, ale po tej awari nie sprawdzaliśmy czy działa.

#4 Share Miczu

Miczu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:57

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem Ja bym obstawiał na sprzęgło i wymieniłbym całe mimo wszystko.

Edytowany przez Miczu, 23 styczeń 2012 - 21:58.

"Ziemia człowieka wydała
i Ziemia człowieka zje,
ale za to trzeba ją wielbić..."
Piękne słowa ;)

#5 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 22:08

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem ja też bym obstawiał na sprzęgło:)też tak miałem, takie same zdarzenia jak u Ciebie lecz w innym ciągniku.

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 23:18

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem Dokręć taśmę na wzmacniaczu i problem zniknie.

#7 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 08:13

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem Witam.
Miałem podobny problem. Na krótkich odcinkach było dobrze a przy dłuższej jeździe ciągnik tak jakby tracił moc, jak trochę postał znowu było dobrze. Okazało się, że są za ciasno wyregulowane hamulce i jak się zagrzeją to zaczynają blokować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 12:32

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem Podkręć taśme od wzmacniacza. Skośnie wystająca śruba po lewej strone w skrzyni. Jest jeszcze na górze zkrzyni śruba ale jej nikty nie regulowałem bo po awarii wzmacniacza całkiem go wyrzuciliśmy. W orce ciągnik szedł a za chwile stanął wtedy podciagłem taśmę żeby dojechać do chaty i wstawiona została "wstawka " wałek zastepujący mechanizm wzmacniacza. Pozostałości mam całą skrzynkę części hehe

#9 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:15

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem Po remoncie. Okazało sie, że winny był wzmacniacz momentu. Tarcza sprzęgłowa i docisk tarczy były nowe; pewnie poprzedni właściciel miał podobny problem i też na początku postawił na winę sprzęgła.
Do wymiany 1) Bęben wzmacniacza momentu 2) Pokrywa bębna wzmacniacza momentu 3) Mikropompa szeroki ząb (ona przy okazji). Koszt części to około 1030 zł. Dzięki wszystkim za porady.

#10 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 18:42

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem odświeżę troche temat otóż... na żółwiu wzmacniacz ślizga dokrecenie śruba nie pomogło... od jesieni jest po remoncie kapitalnym oprócz tłoka (nie można było go dostać) teraz ciagnik na zółwiu tylko piszczy i nie chce jechać

#11 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 29 marzec 2012 - 20:01

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem podciągnij taśmę śruba wystająca po skosie na 12 klucz(chyba) kontra na 24 u mnie pomogło bo na żółwiu bęben musi być zablokowany nie ruchomy

#12 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:27

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem śruba wkrecana juz na maks i nadal to samo... dodam ze jezeli ciagnik zgasze na biegu z górki to po jakims czasie bedzie uciekał a przed remontem tego nie było

#13 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 29 marzec 2012 - 21:33

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem czego był remont? jak śruba wkręcona do końca to okładzina na taśmie już się kończy a raczej już jej nie ma. Ale ale jeszcze jedno rozkręć jeszcze tłoczek od hamulca bębna to ta kwadratowa pokrywka obok filtrów. sprawdź czy sprężyna nie pękła bo to ona odpowiada za dociśniecie taśmy mógł się jeszcze ten tłoczek zatrzeć jakimś "cudem" chociaż to jest mało prawdopodobne.
odezwij się na gg 12941247

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 14:03

Zetor 8045 - skrzynia biegów - ciągnik nie rusza pod obciążeniem Jeśli ktoś by potrzebował tłoczka to wiem że u mnie w okolicy jest w jednym sklepie do sprzedania (cały komplet- tłoczek z uszczelkami, cała obudowa w której chodzi ten tłoczek) ogólnie to cały komlet tłoczek i cylinder w którym chodzi.
Numery w katalogu w zakładce "wzmacniacz momentu" to 57, 58 ,59, 60, 61, 62, 63, 64, 65. Jest to leżak magazynowy mieli 2 sztuki to jedną my zabraliśmy, kosztowało to smieszne pieniądze.

Edytowany przez asasinator666, 08 kwiecień 2012 - 14:05.