Skocz do zawartości

Zdjęcie

2-letnia szkoła rolnicza

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Nordi

Nordi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:41

2-letnia szkoła rolnicza Cześć wszyskim. Mam taką sprawę.

Zdawałem w zeszłym roku (tzn. 2011) maturę.Jestem teraz na akademii rolniczej w Krakowie na kierunku hodowla( dużo bardziej pasowałoby mi rolnictwo, ale pomyslałem że nie poradziłbymse z chemią). Chciałem tam isć ze wzgl. na dotacje po skończeniu szkoły, typu mlody rolnik itd, i "papierek" na dziedziczenie ziemi. Tylko że: tam zajmujemy się kompletnymi głupotami, zero wiedzy praktycznej, raczej wiedza, ale na poziomie akademickim. Uznałem UR za szkołę dla ludzi, którzy chcą pracować kiedyś w instytucjach badawczych itd, zresztą jak do tej pory poznałem może z 1 osobę, która ma/będzie mieć gospodarstwo. Uważam takie studiowanie dla samego studiowania za bez sensu. Chciałem isc od przyszłego roku na 2-letnie studium policealne które konczy się uzyyskaniem tehnik rolnik. Podobno można tam zrobic za darmo np. kurs na ciągnik, i chciałbym zostać raczej w krakowie ponieważ mamtu też pracę oraz stancję w dość rrozsądnej cenie.

Dzięki za przebrniecie, przez to wsjo.Chcę spytać : był ktoś z was w takiej szkole? moglibyście coś o niej opowiedzieć? Myśle że wiele osób skorzystałoby z takich informacji, a zauważyłem brak tutaj takiego tematu ;)

Edytowany przez Nordi, 23 styczeń 2012 - 20:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2-letnia szkoła rolnicza Dzisiaj, 15:37
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:56

2-letnia szkoła rolnicza Byłem, zdałem papierek dostałem:)
Jeśli myślisz że ta szkoła cie czegokolwiek nauczy to jesteś w błędzie. Chociaż nie powiem u mnie nauczyciele przykładali się i widać ze im zależało żeby przekazać jakąś wiedzę. Ale do takich szkół 80% osób idzie tylko dla papierka. Pierwszy rok była jakaś teoria a praktycznie cały 2 rok robiliśmy próbne egzaminy zawodowe żeby zdać ten końcowy. Więc na twoim miejscu został bym tam gdzie jestes.

#3 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:57

2-letnia szkoła rolnicza Ja byłem...szkoła to ZSCKR w Studzieńcu\koło Sierpca(w całym kraju jest dość dużo takich placówek)
w skrócie sprawa wygląda następująco...to jak napisałeś 2 lata nauki,która to się kończy otrzymaniem świadectwa ukończenia i uzyskaniem dyplomu potwierdzającego zdobyte kwalifikacje zawodowe(technik rolnik-prawda,że dumnie brzmi)po uprzednim zdaniu egzaminu zawodowego(II częściowego).W czasie nauki możesz starać się o dotacje z Unii(program Młody rolnik).Nauka za free...przynajmniej tam gdzie ja się uczyłem(szkoła podlegająca pod Ministerstwo Rolnictwa).Co chcesz jeszcze wiedzieć???
Marcin

#4 Share Nordi

Nordi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 22:35

2-letnia szkoła rolnicza Dzięki wielkie za te odpowiedzi.

Lukaczmarek: Tak, tylko że w tej szkole w której jestem dowiem sie jeszcze mniej( a jeśli już czegoś to tak nieprzydatnego i oderwanego od rzeczywistości jak 'Opisz budowę trzeciego rzędu brodawek płata czworobocznego wątroby owcy" :rolleyes: Takie są kolokwia). To dobre dla tych co chcą być zootechnikami (nie wiadomo co to wogóle znaczy) albo tak jak mówiłem- zrobić se "dr hab" i "pracować" naukowo.Myśle że studia na siłe są cyba niepotrzebne, nie ? :)

Cinek8541: A mógłbyś napisać coś jeszcze o przedmiotach realizowanych w tej szkole? I czy to prawda z tym prawkiem na ciągnik za free? A jeśli tak to na jakim typie ciągnika ;)

#5 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 10:03

2-letnia szkoła rolnicza Przedmioty typowo rolnicze...produkcja roślinna,zwierzęca głównie...
dużo też prawdy jest w tym co pisał lukaczmarek ale jak ktoś chce to czegoś zawsze się dowie i nauczy... :) Kursów to tam akurat nie było przynajmniej za free(co chcieć zjazdy raz na tydzień,nawet rzadziej).
Marcin

#6 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 10:33

2-letnia szkoła rolnicza Jak ktoś chce to pewnie że się nauczy. Ja akurat wszystko to co mówili nauczyciele wiedziałem i sam im nawet jakieś ciekawostki mówiłem:) U na kurs na ciągnik 200 zł kosztował ale to była tylko opłata za paliwo nic wiecej.
Mój kierunek to technologie informatyczne w rolnictwie a przedmioty które miałem to Produkcja roślinna, zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ekonomia, sepcjalizacja, podstawy przedsiębiorczości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie, piłka nożna, gry komputerowe :)

Napisany 24 styczeń 2012 - 15:22

2-letnia szkoła rolnicza Nordi , jestem w takiej samej sytuacji jak Ty, studiuje rolnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie i dodatkowo od lutego idę zaocznie do szkoły policealnej na kierunek : technik agrobiznesu , bo na studiach są same głupoty , wiadomo że dopiero późnej będą takie przedmoty jak szczegółówa i ogólna uprawa roślin , i takie inne bardziej rolnicze, ale chce zdobyć jak najwiecej wiedzy rolniczej. I masz rację z chemią jest baaardzo ciężko , najwięcej osób zrezygnowało ze studiów właśnie z powodu tego przedmiotu.
Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

#8 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:20

2-letnia szkoła rolnicza z chemią ...ludzie jak dla mnie jeden z lepszych przedmiotów ;)
Marcin

#9 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie, piłka nożna, gry komputerowe :)

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:31

2-letnia szkoła rolnicza

z chemią ...ludzie jak dla mnie jeden z lepszych przedmiotów ;)

Kolego , jeśli lubisz chemię i ją rozumiesz to tak , ale jeśli jest się lewym z tego przedmiotu to jest przerąbane :/

#10 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:33

2-letnia szkoła rolnicza Chemia to jest pryszcz w porównaniu do botaniki.....

#11 Share Nordi

Nordi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 20:39

2-letnia szkoła rolnicza Emulegator: Masz całkowitą rację.Nic na silę, po jaką cholerę nam te absurdalnie szczegółowe pierdoły które nie wnoszą nicziowo do sprawy? Też właśnie myślę zeby isć zaocznie do 2-letniej, albo najlepiej wrzucić w diabły to na czym jestem i iść w trybie stacjonarnym. Przynajmniej konkretne kwlifikacje, no i papierek ten sam.

Nie wiem jak jest w Lublinie, ale w Krakowie zupełna większość ludzi jest na UR z całkowitego przypadku, np. nie podostawali się na inne kierunki. :)

A chemii też nie umiem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 07:24

2-letnia szkoła rolnicza

Emulegator: Masz całkowitą rację.Nic na silę, po jaką cholerę nam te absurdalnie szczegółowe pierdoły które nie wnoszą nicziowo do sprawy? Też właśnie myślę zeby isć zaocznie do 2-letniej, albo najlepiej wrzucić w diabły to na czym jestem i iść w trybie stacjonarnym. Przynajmniej konkretne kwlifikacje, no i papierek ten sam.

Nie wiem jak jest w Lublinie, ale w Krakowie zupełna większość ludzi jest na UR z całkowitego przypadku, np. nie podostawali się na inne kierunki. :)

A chemii też nie umiem ;)

U mnie jest różnie , są ludzie którzy są z Lublinia i nie mają nic wspólnego z rolnictwem , ale jest też troche takich ,w większości chłopaki którzy są już rolnikami pełną gębą :D Kilku z nas ma też konta na AF, i czynnie tu działamy , więc nie jest tak tragicznie. A ja na razie spróbuje pociągnąć i stacjonarne i zaoczne , zobaczymy czy dam rade to wszystko ogarnąć, a jak nie to jedno z nich rzuce. Chemia samo zło :D