kowal995

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AturSz    6

to jest tak obliczone ze dotacje sa na cały okres kredytowania od razu zapewnione i tylko tyle kredytow dadza na ile maja kasy aby potem wlasnie nie bylo ze im zabraknie dlatego w tym roku znowu wszyscy nie dostana kredytu:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

dzis sie dowiedzialem ze kredyt dostanie 25% kredytobiorcow czyli kto byl pierwszy w kolejce ten ma szczescie dostac kredyt:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Noooo i to się chwali. W końcu coś się może ruszy. Akurat mój MSP wraca w poniedziałek z urlopu hehe chyba na mnie czekali ;)

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

co do kredytow preferencyjnych to z tego co ja wiem, dostana je tylko chrzesniacy dyrektorow bankow i Ci ktorzy od bardzo dawna trzymali bardzo prosto palec w d*pie tychze dyrektorow, jesli jeszcze tego nie robicie radze zaczac, nie jest to sarkazm ale fakty, zapomnialem jeszcze o dyrektorach ktorzy siedza w kieszeniach firm dealerskich jesli takich macie, to czekajcie na sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

ja sie dowiedzialem od swojego banku ze na kredyt sie zalapie bo jestem pierwszy w kolejce tak wiec tylko czekam na telefon kiedy przyjechac aby podpisac umowe:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgie    0

Co Ty z tą kolejką ciągle, że pierwszy jesteś. Muszą ładnie Ci tam oczy mydlić. Nie możesz być pierwszy w kolejce, bo ja jestem pierwszy-tak mi mówili w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Bo w każdym tak mówia każdemu że jest pierwszy bo ja jestem przed Wami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

mam pytanie ogólne- co się stanie, jeśli np. za 4 albo 12 lat braknie dofinansowania z budżetu? Bo skarb państwa dopłaca co roku, a nie płaci bankowi wszystkiego z góry?

to jest tak obliczone ze dotacje sa na cały okres kredytowania od razu zapewnione i tylko tyle kredytow dadza na ile maja kasy aby potem wlasnie nie bylo ze im zabraknie dlatego w tym roku znowu wszyscy nie dostana kredytu:) :)

Po przeczytaniu swojej umowy kredytowej z 03.2011r. nie bylbym tego taki pewnien. Po pierwsze, mimo ze place 2% to kredyt dostałem na 1,6stopy redyskontowej a w dniu zawarcia mojej umowy stopa weksli wynosi 4% wiec oprocentowanie kredytu wynosi 6,4% (i to jest rzeczywiste oprocentowanie kredytu) jednak ARIMR doplaca i place 0,25 oprocentowania (czyli 2%). W umowie kredytowej czytamy ze w przypadku zmiany wysokosci doplat ARIMR zmnienia sie to nasze oprocentowanie czyli te2% wiec nic pewnego. Oczywiscie zgodnie z zapisem w umowie przysluguje mi odstapienie od umowy w przypadku zmieny wysokosci doplaty ARIMR ale wowczas jestem zobowiazany do zwrocenia wszystkich pieniedzy naleznych banku oraz agencji.

Po drugie:

§8ust.3

"O zmianie wysokości oprocentowania płatnego przez kredytobiorce w trakcie umowy, bank bedzie zawiadamiał kredytobiorce na pismie niezwlocznie po otrzymaniu informacji o decyzji Prezesa Agencji, w sprawie wysokocsi poplat do oprocentowania na dany rok"

 

reasumujac: rzeczywiste oprocentowanie u mnie wynoci 6,4 i na taka kwote jest umowa kredytowa a to ze place 2% to dzieki umowie agencji z bankiem, pieniadze są ale w obecnych czasach pewne sa tylko podatki i smierc


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jeszcze zauważ to że jeśli inflacja by przypadkiem poszła w góre to i kredyt pójdzie. A mi sie troche nie podoba w kredycie CSK to że nie moge go wcześniej splacić niż po 5 latach bo oddam tą dopłate do kapitału. Chyba że sie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

nie jestem pewnien ale chyba nie mozesz, inflacja pociaga za soba zwiekszenie wysokosci stóp procentowych a od tego zalezy wysokosci placonego przeze mnie oprocentowania ale rowniez tutaj jest pewne ograniczenie. W moim przypadku: dostalem 7,8tyz zl doplaty po oprocentowania ale w przypadku zwiekszenia stopy zwiekszy mi sie kwota doplaty ARIMR ale nie dostane wiecej niz 8,8tys (dotyczy to calego okresu kredytowania i jesli gospodarka zacznie sie sypac to bedzie powtorka z czasow Balcerowicza)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

Co Ty z tą kolejką ciągle, że pierwszy jesteś. Muszą ładnie Ci tam oczy mydlić. Nie możesz być pierwszy w kolejce, bo ja jestem pierwszy-tak mi mówili w banku.

Bo w każdym tak mówia każdemu że jest pierwszy bo ja jestem przed Wami :P

kazdy z nas jest pierwszy w swoim banku bo kazdy bank ma swoj limit ktory agencaj mu przydzielila jak dostala srodki od panstwa

:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Moj wniosek poszedl do analityka jak to pani powiedziala jako trzeci z oddzialu, wiec nie wszyscy sa pierwsi:D

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkol8    0

Wniosek o kredyt złożyłem w połowie grudnia, decyzję kredytową otrzymałem 16 stycznia. Dzisiaj będąc w BGŻecie Pani prowadząca wniosek powiedziała, że niewiadomo jak to będzie, bo minęła ważność decyzji kredytowej ( 3 miesiące) i wniosek trzeba będzie od nowa rozpatrzeć ;/ Ja się pytam, gdzie tu jest sprawiedliwość. W styczniu bez problemu przedłużali decyzje kredytowe i wszyscy wg kolejki dostali kredyty preferencyjne. Dlaczego teraz miałoby tak nie być. Mi tu śmierdzi jakimś przekrętem i to nie małym. Wg mnie będą dawać kredyty swoim znajomym i dużym klientom. Ci co się załapią bez znajomości, będą nieliczni i będą szczęściarzami wielkimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Nie kazdy rolnik jest lub musi byc w KRUS`ie. O KRUS w ogole nie pytaja przy tym kredycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

to trzeba czy nie trzeba bo już nie wiem ???

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj