kowal995

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Polecane posty

jarecki01    1

Tylko niektórych upraw np. truskawek, nikt nie chce ubezpieczać. A jak czlowiek się uprze to i tak skutecznie zniechęca opłatami za takie ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Mojemu koledze też nie chcą ubezpieczyć upraw na międzywalu - terenach zalewowy rzeki Nogat. Choć w praktyce Nogat jest tak regulowany, że ciężko tam coś zalać, a jakby puścili wodę, to wały są tak posiekane, że całe żuławy by pływały :)

Ale fakt jest faktem, że formalnie to kredyty klęskowe są niepotrzebna w takiej kwocie ;) Zresztą wątpię by pan Sawicki się ugiął przed prośbami rolników o pomoc finansową, bo sam stwierdził, że uprawy są, czy powinny być ubezpieczone. Szkoda tylko, że te odszkodowania są na wzór szkód łowieckich a nie sąsiedzkich. Droga sprawa, że w wielu firmach (nie wiem czy we wszystkich) nie można się ubiegać o ponowne odszkodowanie. Na przykład wymarzło 30% rzepaku i się wystąpi o odszkodowanie, ale plantacja oczywiście została, to jak przed zbiorami grad wymłóci, to ubezpieczyciel tylko kondolencje złoży :( A przecież wielu z nas na przykład rzepak ubezpiecza w pełnym wymiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

A programie Tydzień zdaje się, że w zeszłym tygodniu i w którymś z odcinków agrobiznesu - chyba środa-piątek powinno gdzieś tam być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

szkód wymarznięcia u mnie np nie chcą ubezpieczać. Życie, ale nie widzę powodu aby teraz dokładać do tych rolników którym wymarzło a wymarzło gdyż uzyli kiepskich odmian do siewu, zasiali za wcześnie lub za późno itp.

CHodzi o to, że mamy najpierw dołożenie do ubezpieczenia które niby trzeba wykupic a później dokładamy do oprocentowania kredytu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No jak się słyszy w telewizorni to o dziwo pszenice gorzej dostały po tyłku niż rzepaki. Choć nie rozumiem trochę zdania, że rzepak za wcześnie posiany. U mnie optymalny termin to 15.08 i ciężko się z tym wyrobić. Kolega na wiosce posiał coś koło 18 i cały rzepak poszedł w ..... kto przewidzi że jesień do grudnia a w zasadzie stycznia będzie :) Z drugiej strony kilka razy udało mi się zasiać rzepaki między 15 a 20 sierpnia i leżał da połowy września bo sucho i też pod nóż poszedł :D Swoją drogą akurat w rzepaku nie odpuściłbym sobie ubezpieczenia.

Trochę odbiegamy od tematu, ale cóż począć jak cisza w wiadomej sprawie :(

Więc dla podtrzymania konwersacji mam do was pytanko. Kolega powiedział mi, że jak sie zgłosi częściową szkodę jeśli chodzi o rzepak, to potem powiedzmy jak grad wymłóci przed zbiorami nie można się ubiegać o ponowne odszkodowanie - prawda to? Kolega ma ubezpieczony w TUW a ja w PZU... choć pewnie w przyszłym roku przejdę na Concordię, jak warunki będą podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

u nas Ci co posiali w książkowym terminie to rzepak trochę przyłapało a Ci co posiali 2 tygodnie później mają śliczny.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgie    0

miejmy nadzieję, że to już ostateczna informacja, bo po przedpłatach na maszyny i braku środków na dalszy wykup bez kredytu, to nocki nie przespane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

podobne informacje są tuta: http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/beda-wieksze-doplaty-do-kredytow-preferencyjnych,35761.html

 

Może w agrobiznesie coś powiedzą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Też to czytałem i mam nadzieję, że nie są to już w końcu czcze gadki na zwłokę! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

wg informacji jakie otrzymałem w moim banku to jak dobrze pojdzie to jeszcze w tym tygodniu agencja dostanie dofinansowanie z panstwa i zacznie si podpisywanie umow nie wiadomo tylko ile kazdy bank dostanie limitu w stosunku do tego ile zglosil, ja na szczescie w swoim banku jestem pierwszy kolejce:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dobrze Cie poinformowali, ja wiem że po od przyszłego tygodnia będzie coś pewnego.

Póki agencja dostanie kasę i póki ją rozdzieli to będzie przyszły tydzień i dopiero wtedy będą wiedzieli kto dostanie itp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

z tego co przeczytałem w powyższych linkach wynika że pieniędzy starczy dla wszystkich? czy coś nie tak zrozumiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

moim zdaniem nie starczy- przesunęli tylko 30mln. złotych, które mają pozwolić na kredyty w wysokości 1miliarda, wobec zapotrzebowania zgłoszonego przez banki w wysokosci 6,7miliarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dokładnie. Robią coś aby tylko rolnicy nie wyszli na ulice i starają się zakleić stare dziury bo ten 1 miliard to reszte wniosków z 2011 i może wnioski ze stycznia i lutego 2012 pokryje w iluś procentach. Wnioski marcowe, kwietniowe pewnie po żniwach będą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Nawet diler dzwonil do mnie ze cos sie dzieje w kredytach i blizej maja wg jego inf. akcja ma ruszyc. Jutro ide sie do banku zapytac.

A w ogole skaladajac Biznesplan w BGZ dostaliscie jakies informacje droga listowna badz telefoniczna ze plan zostal pozytywnie rozpatrzony i czeka na przyznanie limitu? bo moj BP przyjeli ale ani nie mowia czy przejdzie inwestycja czy tez nie.

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mój dawno przyjęty, umowa czeka na podpisanie tylko limitów nie było.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

mam pytanie ogólne- co się stanie, jeśli np. za 4 albo 12 lat braknie dofinansowania z budżetu? Bo skarb państwa dopłaca co roku, a nie płaci bankowi wszystkiego z góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj