Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

382 odpowiedzi na ten temat

#101 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 19 luty 2012 - 17:38

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych czyli tak jak mówiłem nie ma co liczyć na kredyty w najbliższym czasie i czekamy w związku z tym do czerwca, bo znając polski rząd i polskie realia nie ma co liczyć na przyśpieszenie....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Dzisiaj, 16:22
  •  

#102 Share analitykkred

analitykkred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Informację dot. kredytów preferencyjne - pomoc w uzyskaniu kredytu w Banku - informacje dot. wymogów, pomoc przy biznes planach.

biznesplan.Lublin@wp.pl

Napisany 20 luty 2012 - 13:20

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Mam pytanie : ile kosztuje zrobinie biznes planu do kredytu preferencyjnego ?? i kto to robi? ODRy czy pracownicy ARiMR??

#103 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 20 luty 2012 - 13:31

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Przecież to można zrobić samemu :) . Jest wzór na stronie ARMiR . Pozdrawiam wszelkiej maści doradców

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share analitykkred

analitykkred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Informację dot. kredytów preferencyjne - pomoc w uzyskaniu kredytu w Banku - informacje dot. wymogów, pomoc przy biznes planach.

biznesplan.Lublin@wp.pl

Napisany 20 luty 2012 - 13:50

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Wiem że jest wzór. Pytam sie tych którzy zlecali coś takiego.

#105 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 luty 2012 - 15:49

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Ja jestem w trakcie łatwienia leasingu i równocześnie Pracownik ODRu robi mi Biznes plan na kredyt preferenccyjny. Co do ceny jeszcze się nie dogadałem(będę wiedzieć pod koniec tygodnia), ale za BP do Młodego Rolnika płacilem 400zł , w tym wypełnienie wniosku.

Edytowany przez milanreal1, 20 luty 2012 - 17:39.
cytowanie poprzedniego posta

#106 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 20 luty 2012 - 17:36

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Nie mozna okreslic kwoty za zrobienie biznes planu, przeważnie ODR, bądź inne instytucje biorą od sumy jakiś tam procent.

#107 Share analitykkred

analitykkred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

biznesplan.Lublin@wp.pl

Napisany 20 luty 2012 - 17:45

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Czyli jaki procent???

#108 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 21 luty 2012 - 08:18

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych no to zalezy od placówki, mi chyba powiedzieli 0,4% od kwoty netto inwestycji.

#109 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 luty 2012 - 10:49

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Ja dwa lata temu jak nie miałem czasu samemu, to gość z ODR wziął ode mnie 400 PLN za nMR a kwota inwestycki około 50 tyś.

#110 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 24 luty 2012 - 17:05

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Cały dzień dzisiaj siedzę i piszę Biznesplan do kredytu nMR. Nie wiecie czy oni gdy go weryfikuja skrupulatnie sprawdzają? Bo coś tak pewien nie jestem tego i bu przydało się go sprawdzic przez kogoś mądrzejszego co w tym siedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 24 luty 2012 - 18:26

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych To wszystko zależy od banku, jak w niego się mocno zagłębiają. Myślę, że BSy mniej do tego przywiązują wagę niż BGŻ. A w jakim banku składasz o kredyt?

#112 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 24 luty 2012 - 23:38

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych BGZ wlasnie. A to idzie ten wniosek do ARiMR czy u nich zostaje na miejscu?

#113 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 25 luty 2012 - 12:31

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Wnioski każde banki sprawdzają sami.Co do bgż, to w moim przynajmniej oddziale jest tak, mam konto tylko w bgż i jak wieszjestem na VAT, więc biznes plan musi się mniej więcej zgadzać z: deklaracjami VAT, gotówką na koniec każdego roku na koncie, z poprzednim biznes planem (jak się "zazębia"), lub Info o kliencie (bo u mnie muszę to robić co rok w związku z wcześniejszymi kredytami). Teraz w zasadzie dla mnie nie jest to problem. Ale jak z ojcem mieliśmy dwa gospodarstw, ja VAT ojciec RR, to trochę był problem, myślę że się domyślasz z jakiego powodu. Z drugiej strony patrząc była ro przydatna analiza w kierunku US, zrobiło się kilka darowizna i wszystko grało. Oczywiście różnica pomiędzy biznes planem a tym co wymieniałem w kwotach 10 czy trochę więcej tyś., to dla banku żadna różnica (przy moim 90 ha gosp. z produkcją roślinną). Z tego co wiem w BS to w zasadzie wolna amerykanka, z niczym nie porównują, tylko aby wycena produkcji (sprzedaży) mieściła się w ramach reali.

A swoją drogą się zapytam czego używasz do robienia biznes planu?

#114 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 25 luty 2012 - 16:29

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Znaczy chodzi Ci o to w czym to robie? Wiekszosc w Wordzie i w Exellu podliczam zeby na piechote nie liczyc, no i korzystam z przykladowego planu inwestycyjnego ze strony ARiMR. Zgadalem sie z kolesiem co robi takie plany i jutro go podrzuce do sprawdzenia wiec zobacze co tam za historie mi wyszly:)

#115 Share analitykkred

analitykkred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

biznesplan.Lublin@wp.pl

Napisany 25 luty 2012 - 23:22

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Powiem Wam tak, z tymi limitami jest tak że limity bedą jesli PSL zgodzi sie na ustawę o emeryturach. A wszyscy wiemy ze PSL nie zgłosuje za tą ustawą. Wiec Donald chcac sie odegrac nie zgodzi sie na przesuniecie srodków do ARiMR na zwieszkenie limitów na kredyty. I mozemy zapomniec o kredytach preferencyjnych na 2012 rok :)

#116 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 29 luty 2012 - 18:24

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Panie i Panowie, co się dowiedziałem, w temacie kredytów preferencyjnych ma coś się ruszyć w czerwcu. Możliwe, że wtedy będą środki na ten rodzaj finansowania inwestycji.

#117 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:28

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Panowie, ja proponuje abyście nie stresowali innych forumowiczów, kredyty na pewno będą ponieważ są wzięte pod uwage w budrzecie na ten rok, pytanie tylko kiedy. mam nadzieje, właściwie wszyscy w bankach z mojej okolicy tak mówią iż w drugim kwartale prace nad kredytami ruszą pełną parą. Oczywiście tak jak napisałem, nie bierzcie sobie moich słów do serc, głowy nie dam uciąć :) ja składam papiery, maszyny fakturuje na koniec czerwca no i co będzie, być może nie będzie problemów. pozdrawiam.

#118 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 29 luty 2012 - 22:39

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych No do d... taka robota. Człowiek planuje zakupy a Cie na minę rzad wpuszcza. Weź tu inwestuj. K.... maszyny mam do odebrania do 15 marca :) Na szczęście 100 tyś. tylko cała inwestycja. Kasę trza wyłożyć a opryski i nawozy częściowo w krechę :(
Pozdrawiam tych co ciągniki mają do odebrania :D

#119 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 10:50

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych oby tylko ciągniki.... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 01 marzec 2012 - 21:46

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych moj ciagnik sie spoznia wiec nie jest jeszcze zle ale liczylem na wiosenna prace nowym sprzetem:(:(:(