Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

382 odpowiedzi na ten temat

#61 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 09 luty 2012 - 17:58

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych czy mozny wziasc kredyt z lini nKZ na zakup dzierzawionycz gruntow?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Dzisiaj, 18:02
  •  

#62 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 09 luty 2012 - 18:39

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych To ja już sam nie wiem może ten miły Pan z którym rozmawiałem mnie w ch..a zrobił ;[ bo miałem zamiar skorzystać z kredytu o częściowej spłacie kapitału przez agencje.

#63 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 10 luty 2012 - 00:56

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych To dziwne, że BGŻ już udzielił parę kredytów w tym roku!!

kiedy kolejny kwartał ??

Dziwne pytania @zetorek135 zadajesz :) Zobacz ten link mama nadzieję ze wyjaśnie wszystko :blink:
http://pl.wikipedia....rg/wiki/Kwartał

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 10 luty 2012 - 04:35

A ja dzwonilem dzis na infolinie ARIMR do warszawy to mowili ze kredyt jeszcze ma byc i ze w tym mroku nie bylo jeszcze

i dobrze ci powiedzieli

#65 Share analitykkred

analitykkred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Informację dot. kredytów preferencyjne - pomoc w uzyskaniu kredytu w Banku - informacje dot. wymogów, pomoc przy biznes planach.

biznesplan.Lublin@wp.pl

Napisany 10 luty 2012 - 08:33

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych przemol87 - tak, bez problemu mozesz wiąć kredyt z lini nKZ na zakup dzierżawionych gruntów.

#66 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 luty 2012 - 09:23

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych To znaczy ze jeszcze są kredyty o częściowej spłacie kredytu przez agencje ???

Edytowany przez Piotrek6911, 10 luty 2012 - 09:43.

#67 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 10 luty 2012 - 11:15

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych czy jest jeszcze kredyt CSK to nie wiem ale wiem ze kredyty preferencyjne z doplata przez agencje do oprocentowania jeszcze nie ruszyly. sam czekam kiedy ciocia dyrektor oddziału BS zadzwoni i powie " Artur przywoz dokumenty" bo ciagnik juz mam wstepna umowe podpisana i maszyny tez rowniez wybrane a wiosna sie zbliza:):)

#68 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 luty 2012 - 11:39

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych No dzwoniłem do warszawy i Pan mi powiedział że o csk można sie już ubiegać,Całkiem sie już pogubiłem. AturSZ z jakiego woj. jesteś??

Edytowany przez Piotrek6911, 10 luty 2012 - 12:01.

#69 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:58

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Właśnie przed chwileczką dzwoniłem do banku BGŻ, żeby się upewnić. Ze strony BGŻ wygląda to tak, że w tym kwartale udzielali już i preferencji do oprocentowania i do kapitału. Srodków mieli tyle, że w zasadzie ich nie było :) A na dzień dzisiejszy mają taką informację, że na 99% w tym kartale żadnej puli dodatkowej nie będzie :(

Prubiję sie dodzwonić jeszcze do Wa-wy, ale 2 osoby, które są kompetentne w tym temaci chyba wyskoczyły dziś na narty ....albo tel. nie odbieraja, bo już ich tyle mieli :)

Choć, żebyśmy sie załapali i problemów nie było w przyszłym kwartale, bo bedzie ciężko!!! Maszyny już pozamawiale, wniosek niczym winko nabiera mocy urzędowej. Dobrze, że tylko na 100 tyś. a jak ktoś ma ciągnik albo kombajna do wzięcia?! Wieczorem bez tabletki nasennej ani rusz :blink:

Edytowany przez darolee, 10 luty 2012 - 14:02.

#70 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 luty 2012 - 17:37

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Każdy ma inną wersję i będziesz zdrowy dopiero :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Kewals

Kewals

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 luty 2012 - 20:31

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Ale chyba te kredyty z dofinansowaniem nie moga byc na PROW

#72 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 luty 2012 - 21:57

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych No nie moga

#73 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 10 luty 2012 - 23:45

Ale chyba te kredyty z dofinansowaniem nie moga byc na PROW

Preferencja jest skonstruowana tak, że nie możesz brać 2 preferencji na jedną inwestycję w żadnej kombinacji

#74 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 luty 2012 - 00:04

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych A u mnie rodzice mieli brać ten kredyt z linij nie pamiętam jakiej ale coś 3,8% na budowe przechowalni ale bank zażądał tak smiesznych zobowiązań że wysiadamy. np. zakończenie inwestycji do grudnia tego roku pieniądze mogą być dopiero w czerwcu nie wiem kto by tak szybko to zbudował. Panie w banku nie potrafiły wytłumaczyć co się dzieje w następującej sytuacji np. biore 100 tyś kredytu zbudowałem przechowalnie wszystko wykończone na pełnym bajerze ale kwota wykorzystania kredytu wyniosła 80tyś, no po prostu nic więcej sie nie da kupić do budowy.
z resztą całkowity koszt tego kredytu po 8 latach (krótki okres kredytowania) wynosi ponad 20% więc odpadamy, będziemy budować za własne pieniądze.

Edytowany przez janusz20, 11 luty 2012 - 00:05.

#75 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 11 luty 2012 - 08:43

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych ale bank nie da ci wiecej kredytu niz 80% calych kosztow, tak wiec nie moze dojsc do sytuacji ze kredytu dostaniesz 100 tys a wydasz 80 tys bo wiem 100 tys to jest 80% kosztow czyli we wniosku podajesz ze calość bedzie kosztowac ok 125 tys a w dodatku do takiego kredytu robisz kosztorys ktory zlecasz jakiemus specjaliscie i ta kwota co tam wyjdzie jest kwota calego kosztu budowy od ktorej bank udziela ci 80% kredytu. tak wiec taka sytuacja nie ma prawa zajsc jesli inaczej jakis cudem by tak wyszlo to by znaczylo ze zrobiles machlojki i sprawa karna

#76 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 luty 2012 - 13:00

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych planuje zakup ciągnika ok 220 tyś brutto.Swojego będę miał 100 tyś.Czyli kredyt będę musiał wziąśc na ok 120 tyś.Jestem na VAT odliczę sobię od ciągnika czyli jakieś 40 tyś.To będę mógł spłacić kredyt??? W tedy zostanie mi tylko 80 tyś spłaty.Czy mogę tak zrobić w kredycie DO KTÓREGO DOPŁACA MI AGENCJA ???

#77 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 11 luty 2012 - 14:49

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Jesteś na vacie więc kredyt będziesz mógł wziąć do wartosci 80% ceny netto ciagnika. To znaczy, że musisz mieć min. 20% inwestycji netto plus 23% na vat. Sam sobie oblicz mniej wiecej ile u Ciebie wyjdzie kredytu, wkładu własnego itd. Ze zwrotu będziesz mógł spłacić część kredytu

#78 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 11 luty 2012 - 14:52

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Możesz spłacić, tylko aneks do umowy bedzie konieczny ze względu na zmianę harmonogramu spłat.

#79 Share analitykkred

analitykkred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Informację dot. kredytów preferencyjne - pomoc w uzyskaniu kredytu w Banku - informacje dot. wymogów, pomoc przy biznes planach.

biznesplan.Lublin@wp.pl

Napisany 11 luty 2012 - 16:28

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Jesli przed podpisaniem umowy kredyt ustalisz w harmonogramie ze piersza rata bedzie w kwocie 40 tys. zł to wtedy nie musisz podpisywać aneksu, tylko trzeba powiedziec o tym doradcy w banku ktory bedzie układał harmonogram spłaty kredytu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 luty 2012 - 19:51

ale bank nie da ci wiecej kredytu niz 80% calych kosztow, tak wiec nie moze dojsc do sytuacji ze kredytu dostaniesz 100 tys a wydasz 80 tys bo wiem 100 tys to jest 80% kosztow czyli we wniosku podajesz ze calość bedzie kosztowac ok 125 tys a w dodatku do takiego kredytu robisz kosztorys ktory zlecasz jakiemus specjaliscie i ta kwota co tam wyjdzie jest kwota calego kosztu budowy od ktorej bank udziela ci 80% kredytu. tak wiec taka sytuacja nie ma prawa zajsc jesli inaczej jakis cudem by tak wyszlo to by znaczylo ze zrobiles machlojki i sprawa karna

100 tyś które podałem to tylko kwota kredytu nie brałem pod uwage wkładu własnego który w moim przypadku wynosił by 70tyś. (kwota netto budowy to 170tyś) Nigdzie nie jest napisane że trzeba wykorzystać kredyt w 100% A że to dopłata z agencji to sądziłem że to wygląda podobnie jak z mgr np mam ofertę na ciagnik za 200 tyś ale jednak kupuje za 180 i nikt nie robi problemu. a co do kosztorysu to i tak chocby nie wiadomo kto go robił to i tak z niego nie wiele mozna wynieść np założysz zakup cegły po 6zł za sztuke a kupisz po4,5 parametry mocno zbliżone a cena już całkiem inna bez żadnych machlojek.