Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

382 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:34

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Czy to będzie ostatni nabór z MR i czy będą jeszcze jakieś niskoprocentowe kredyty na postawienie obory?

Edytowany przez bernatziom1996, 03 luty 2012 - 15:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Dzisiaj, 03:51
  •  

#22 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 03 luty 2012 - 13:20

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Moja magiczna kula podpowiada mi, że nie dostaniesz bo po pierwsze nie masz 18 lat i nie jesteś właścicielem gospodarstwa a po drugie nie jesteś zbyt bystry skoro o zdolność kredytową pytasz się na forum rolniczym.

#23 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 luty 2012 - 17:05

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Niestety wieści kolegi darolee się potwierdziły. Zadzwonili do mnie z BGŻu, w którym miałem brać kredyt, że od 1lutego zostaje zawieszona linia kredytów preferencyjnych. Powód "Wyczerpanie Limitu". A miałem w przyszłym tygodniu składać wniosek.

Edytowany przez jarecki01, 03 luty 2012 - 17:12.

#24 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 03 luty 2012 - 17:20

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych coś szybko skączyły się te limity w kilka dni i już ?? :blink:

#25 Share Wiceroj

Wiceroj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 luty 2012 - 08:59

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych To jak naprawde jest z tym kredytem bo ja wczoraj sie pytalem w banku to mowili ze w tym roku jeszcze nie bylo

#26 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 04 luty 2012 - 10:31

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych W połowie stycznua banki rezerwowaly sobie limity!! wiec jak ktos w styczniu nie skladal dokumentow to ma pecha!! NA TEN KWARTAL LIMIT ZOSTAL WYCZERPANY !!!!

#27 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 04 luty 2012 - 10:35

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Witam z tego co tu się doczytałem to jak na razie nie bedzie sie mozna starać o kredyt z częściową spłatą, bo miałem nadzieje że uda mi sie z niego skorzystać w najbliższym czasie.

#28 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 luty 2012 - 13:31

Witam z tego co tu się doczytałem to jak na razie nie bedzie sie mozna starać o kredyt z częściową spłatą, bo miałem nadzieje że uda mi sie z niego skorzystać w najbliższym czasie.

Kredyty preferencyjne są zamrożone, a jeśli chodzi o Kredyty CSK są dostępne podobno od 25 stycznia.Sam nie zdążyłem na te pierwsze i od poniedziałku zaczynam się kręcić za tą drugą formą kredytowania.

#29 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 04 luty 2012 - 13:42

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych O to ja w poniedziałek idę do swojego banku i sie wypytam czy bedzie można skorzystać z kredytu CSK a wiesz może w jakich bankach go udzielają???

#30 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 luty 2012 - 13:57

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych BGŻ, BS, PKO SA, i jeszcze jeden ale nie pamiętam jego nazwy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 04 luty 2012 - 15:37

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Wielkie dzieki kolego:) Jak sie czegoś wiecej dowiesz u siebie to pisz

Edytowany przez Piotrek6911, 04 luty 2012 - 16:07.

#32 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 04 luty 2012 - 17:54

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych tych bankow jest 8 i sa podane na stronie ARiMR

#33 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 04 luty 2012 - 17:56

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Właśnie je znalazłem.Ciekaw jestem czy jeszcze są fundusze na CSK.

#34 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:57

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Parę dni mnie nie było. A co do banków, to powiem, tak... Kilka lat temu obskoczyłem rózne banki. Z wyłączeniem BGŻ i BS to robili wielkie oczy (przynajmniej w mojej okolicy). Mimo, że np. Millenium babka zrobiła taki wytrzeszczy...zupelnie nie wiedziala o co biega. Dopero do centrali musiała przedzwonic :) A w PKO powiedziała, że tak ale to taka szczątkowa ich dzialalność i lepiej iść do BGŻ albo BS :D

Ja mogę podpowiedzieć tylko tyle, że lepiej jest wźąć CSK niż preferencję do oprocentowania, ale jest limit kwotowy, więc zależy jaka inwestycja (na stronie ARiMR wszystko znajdziecie). Mam nadzieję, że cośbedzie, bo mam na niego złożony wniosek.

Co do limitów, bo toś tam chca nie bardzo zna zasad. Limit udzielany jest na kwartał, biedz jak nie ma już środków na ten kwartał, to w 2 kwartale będą mam nadzieję hehe.

#35 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:53

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Dziś byłem w BGŻ w sprawie CSK. Również brak limitów na ta formę kredytowania. Oczywiście wniosek można złożyć i otrzymać pozytywną decyzję, jednak to nie gwarantuję otrzymania kredytu. Dodam, że po decyzji jest 40dni na podpisanie umowy. Jeśli do tego czasu limitów nie bedzie to cala procedura pójdzie na marne. Jutro popytam się w BS.

#36 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 06 luty 2012 - 23:34

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Mnie tak trochę nieoficjalnie powiedzieli, że BS nawet nie gadają, że preferencja do oprocentowania już była na ten kwartał, coby ludzi nie drażnić. Dali co mieli - swoim "znajomkom" i tyle. Przynajmniej BGŻ kitu nie wciska :)
Też jutro się podpytam torchę w banku.
Ciekawe może faktycznie udeżyć do jakiegoś banku, co rolników nie obsługuje tak dużo. Może jakiś limit jeszcze mają.

Edytowany przez darolee, 06 luty 2012 - 23:36.

#37 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 luty 2012 - 00:02

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Jeśli nic mi nie zaoferują w BS to jeszcze spróbuje w ING Banku Śląskim i PKO S.A. Właśnie jak kolega wyzej napisał, może jakieś resztki limitu gdzieś się uchowały

#38 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 07 luty 2012 - 00:38

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych ja jestem w kontakcie z bs i mam dobre informacje bo ciotka jest dyrektorem oddzialu to teraz ponoc byl CSK a preferencyjne gdzies w polowie lutego maja byc:):)

#39 Share analitykkred

analitykkred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Informację dot. kredytów preferencyjne - pomoc w uzyskaniu kredytu w Banku - informacje dot. wymogów, pomoc przy biznes planach.

biznesplan.Lublin@wp.pl

Napisany 07 luty 2012 - 08:25

Dziś byłem w BGŻ w sprawie CSK. Również brak limitów na ta formę kredytowania. Oczywiście wniosek można złożyć i otrzymać pozytywną decyzję, jednak to nie gwarantuję otrzymania kredytu. Dodam, że po decyzji jest 40dni na podpisanie umowy. Jeśli do tego czasu limitów nie bedzie to cala procedura pójdzie na marne. Jutro popytam się w BS.

Niewiem jak jest w przypadku CSk ale w przypadku kredytów preferencyjnych z dopłatą do oprocentowania to po uzyskaniu pozytynej decyzji w BGŻ jest nie 40 dni a 90 dni na podpisanie umowy(3 miesiace od daty podpisania decyzji kredytowej, dopytaj sie szczegółowo doradcy kliedy była decyzja podpisana) . Jesli teraz uzyskasz pozytywną decyzje kredytową w to na limityw II kwartale powinieneś sie załapać. Cały czas mówie o BGŻ, niewiem jak jest w innych bankach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 07 luty 2012 - 09:05

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Planuje zakup ciągnika (massey ferguson 4455).Ciągnik ma kosztować 160 tyś brutto (do negocjacji) wkładu swojego do zakupu będę miał jakieś 45 tyś.Czyli jak dołoże swojego to będzie kosztował 115 tyś.No i bym musiał wziąść 115 tyś zł kredytu.I mam taie pytanie jaki kredyt polecacie mi w taim wypadku CSK,PREFERENCYJNY CZY KREDYT NA NOWE TECHNOLOGIE ???

P.S Żeby wziąść z tych wymienionych kredytów to trzeba być na KRUS ???