Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

382 odpowiedzi na ten temat

#361 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:09

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Dziwne to, że tak obcinają okres!! Jest to dla mnie nie racjonalne! Bo jak się non stop inwestuje, to każde obcięcie zwiększa roczny kapitał do spłaty, a za czym idzie zmniejsza horyzonty w kolejne inwestycje. Trza twardo i racjonalnie uzasadnić i się da, a jak się nie da, to w innym banku się da :) Ja nawet "mały" kredyt preferencyjny mam na 15 lat, choć faktycznie chcieli mi dać na 7 wiosen z racji że mały, ale z mojego punktu widzenia nie było takiej opcji. Można powalczyć, a po PROW'ach się zahartowałem w boju :D
Wracając do oprocentowania to dziś zajrzałem do BGŻ dowiedzieć się jak moje sprawy i podpytałem się dokładnie o te procenty:
a)corocznie 3%+1%=4%
b)jednorazowo 1% przygotowawcza
c) 1,5% od niespłaconego kapitału, gdy się chce wcześniej spłacić
Czyli się mile nie zaskoczyłem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Dzisiaj, 09:02
  •  

#362 Share groom

groom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:39

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Witam, wiadomo coś o tych kredytach, podpisał ktoś ostatnio umowę z bankiem?

#363 Share TolkienBC

TolkienBC

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Głównie hodowla trzody chlewnej, fotografia

Napisany 21 marzec 2013 - 21:52

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Kochani, z tymi kredytami też trzeba ostrożnie. Sam mam preferencyjny i staram się kolejny, ale trzeba wszystko liczyć... niestety... dokładniejsze informacje znajdziecie tutaj (nie będę kopiował przecież całości):

http://promocjewlocl...tawa-kalkulator

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 11:14

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych No w sumie nic nowego tam nie wyczytałem. Nawet pozwoliłem sobie dodać komentarz :) Fakt, że niektórym może rozjaśni sytuację, ale zmienne oprocentowanie w kredytach preferencyjnych mamy już kilka lat - odkąd weszły na 2%. I nie są to jakieś kosmiczne wahania jak podane w artykule. Tak czy siak podane przeze mnie wyżej % nie wiele będą odbiegać od rzeczywistości poza pkt. a) te 3% zmienne w zależności od stopy redyskonta.
Trochę są sprzeczne info w tym artykule, bo mi w banku podano jak w pkt. B) prowizję przygotowawczą w wysokości 1%, która jest rozbita na 0,1% od rozpatrzenia wniosku i 0,9% od "rzeczywiście" przyznania kredytu (nie mylić z decyzją). No i dodatkowe opłaty np. od aneksu do umowy też były odkąd pamiętam - fakt, że skurczybyki u mnie się bardzo podnieśli, ale da się przeżyć. Tu mogę się mylić, ale zmiana w umowie w BGŻ teraz jest chyba 0,5% od kwoty kredytu.

Mnie najbardziej zirytował fakt wymuszania dodatkowego ubezpieczenia. Wiadomo jaki ubezpieczyciel współpracujący z BGŻ ma parcie na szkło i wymusza na mnie dodatkowe ubezpieczenie wypadkowe, które już mam w innej firmie. Mam coś niecoś u nich ubezpieczone i na dobrą sprawę mogą być do tyłu jak mnie nerwy poniosą ;)

Edytowany przez darolee, 22 marzec 2013 - 11:33.

#365 Share TolkienBC

TolkienBC

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Głównie hodowla trzody chlewnej, fotografia

Napisany 22 marzec 2013 - 18:40

Z tymi wahaniami to się nie zgodzę... dwa lata temu brałem kredyt i rzeczywista stopa procentowa wynosiła właśnie ponad 7%, teraz natomiast na poziomie 5,6%, tak więc takie wahania potrafią być... zależą one od sytuacji w gospodarce krajkowej i swiatowej. Pozdrawiam.

P.S.,darolee masz odpowiedź pod tamtym artykułem.

#366 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 20:32

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Czy powie mi ktoś jeżeli mam ubezpieczone uprawy to czy oprocentowanie będzie wynosić 1,6 bo tak wyczytałem ale w banku jeszcze nie byłem bo załatwiam formalności...

#367 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 08:40

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Nie bardzo wiem o co Ci chodzi z tym 1,6 %. Skąd to wziąłeś? Jeśli na podstawie art. kolegi, to to jest stopa redyskonta weksla a nie %. W każdym bądź razie ubezpieczenie upraw nie wpływa na wysokość oprocentowania. Jest to czynnik wpływający na ocenę ryzyka.

@TolkienBC, to jest przypadkiem Twój artykuł?

#368 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 14:20

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Wyczytałem w gazecie jeśli chodzi o kredyt Młody Rolnik to z 3 % maleje do 1,6 %

#369 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 18:39

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Dopiero co podnieśli a już by mieli obniżyć % to nie u nas B)
Marcin

#370 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 19:03

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych przy ubezpieczonych uprawach...no nic będę w banku to dowiem się...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:50

Wyczytałem w gazecie jeśli chodzi o kredyt Młody Rolnik to z 3 % maleje do 1,6 %

A co to za gazeta? ...albo coś źle doczytałeś, albo jakiś matołek to pisał :)

#372 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:53

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Witam, czy sa dostepne kredyty na zakup maszyn z dofinansowaniem agencji? Chodzi mi o kredyt CSK, jak sie na nim wychodzi i czy jest szansa na otrzymanie takiego kredytu w tym roku?

#373 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 10:59

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Witam, kasy brak (wykorzystali skubańcy wszystko w kwietniu), może będzie, a może nie (podobno Vincent Rostowski chce dziurę załatać - chodzi o te 80 baniek które nam kary wlepili z KE, niby będą się odwoływać, ale kasę trzeba przyblokować jakby się nie udało odwołać :/ ). Komercyjne to WIBOR 3M +marża (zwykle 4%), można się targować, ale nie liczę na to:/

#374 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 czerwiec 2013 - 07:57

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych a jak sytuacja obecnie? Powiedzmy że interesuje mnie nMR. Są limity (kasa) z agencji na dopłatę do tych kredytów? Macie jakieś info?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#375 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:26

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Wiadomość z dziś ,są limity w bankach a na pewno w BGŻ , kto ma znajomości niech gna do banku po kasę.

#376 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 11:18

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Sk...y, a właśnie podpisałem ostatni akt notarialny:/
Ciekawostka: kupując ziemię na preferencyjny nie można ubiegać się o ulgę w podatku rolnym (zwolnienie przez 5 lat a później 50% przez dwa lata).

#377 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 21:43

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych nie wiem czy zmieniła się intencja ustawodawcy, ale jeszcze 3 lata temu ulga przysługiwała do gruntów zakupionych z udziałem kredytu preferencyjnego,

czy zmieniły się warunki odnośnie pokrewieństwa zbywcy gruntów z nabywcą? rozumiem, że nie może być to pokrewieństwo w linii prostej, opisy wszystkich linii na stronie ARiMR nie zmieniły się od kilku lat, a coś obiło mi się o uszy, iż wykluczono ze wsparcia również zakupy od rodzeństwa

#378 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 22:16

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych od rodzenstwa mozna kupic

#379 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 06:11

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Od rodzeństwa można było kupić zawsze, od rodziców począwszy od kiedy weszły kredyty z oznaczeniem "n" (nKZ) znaczy w kwestii rodziców na starych zasadach nie można było kupić z KZ tylko z IP a to już było oprocentowanie dwa razy większe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share darko6101990

darko6101990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 17:33

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Witam wszystkich.
Ostatnio gadałem ze znajomym i powiedział mi ze jak skorzysta się z kredytu z dopłatą od ARiMR np. z lini Młody Rolnik, to potem nie można już korzystać przez jakiś czas z PROWU na modernizację.
To prawda jest?