Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

382 odpowiedzi na ten temat

#341 Share pawlo694

pawlo694

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 11:52

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych przecież kolega kilka postów wcześniej napisał że na maszyny do 5 lat

Edytowany przez pawlo694, 23 sierpień 2012 - 11:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Dzisiaj, 12:38
  •  

#342 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 21:16

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych a ten kredyt jest tylko dla mlodych czy mojntata 48 lat tez moze go uzyskac?
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#343 Share krzysiek29

krzysiek29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 17:06

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych W naszych stronach w ostatnim naborze trzeba było wziąć min. 350tyś bo tylu było chętnych że nie kolejność złożenia decydowała a kwota bo wiadomo im więcej bierzesz tym bank ma większe korzyści

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share zenus42

zenus42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 20:41

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych w poniedziałek podpisuje umowe nareście

#345 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 13 październik 2012 - 08:12

wiadomo im więcej bierzesz tym bank ma większe korzyści

trochę dziwne dla mnie to co piszesz. Ja bym uważał, ze im więcej mniejszych kwot tym bank więcej zarobi. Oprocentowanie takie samo, a przynajmniej więcej prowizji skasuje, a przecież cała robota papierkowa (poza umową) już wykonana :)

#346 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 17 grudzień 2012 - 21:53

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Koledzy wiadomo coś o tych kredytach, ruszyło się coś?
Zetor Team

#347 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 07:15

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Witam. jak to jest z tymi kredytami preferencyjnymi, ten rok jest ostatni???

#348 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:24

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych W teorii do końca 2014, a w praktyce ......

Swoją drogą cały czas jest w trybunale Polska vs UE kwestia dopłat d kredytów. Mogę się mylić co do nazw i stanowisk struktur UE, ale kwint esencja jest zachowana! Rada UE uważa, iż jest to niezgodne z prawem unijnym, niezgadzająca się przy tym ze stanowiskiem Parlamentu UE i podała nas do trybunału. Obserwuję tę sprawę już od jakiegoś czasu i wygląda to dość śmiesznie. Wszyscy, bez wyjątku twierdzili, iż dotowanie kredytów jest nie zgodne z prawem UE do momentu, aż we Francji nastąpiła klęska. Francja uruchomiła dla rolników pomoc, po czym wystąpiła do parlamentu UE o zezwolenie na takową pomoc (wiadomo unia to ja) :) Dziwnym zbiegiem okoliczności okazało się w tym samym czasie, że jednak nasze dopłaty do kredytów nie są drastycznym naruszeniem prawa i warunkowo zostały przedłużone od 2014 :)

#349 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 06 luty 2013 - 22:30

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych chodzi tylko o kredyty Kz? czy Kmr też koniec w 2014?

#350 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 luty 2013 - 14:54

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych A co z krerdytami które rolnicy już mają państwo przestanie dopłacać do odsetek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 luty 2013 - 18:03

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych byłem dziś w banku - jest nMR i nKZ. Przynajmniej każą składać wnioski.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#352 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:06

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Jaki bank?

#353 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:53

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych U mnie w BS też są i coraz poważniej się zastanawiam nad tym.
Marcin

#354 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:28

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Ja chwilami też się zastanawiam, czy jest sens czekać na ewentualną modernizację czy wziąć te maszyny co chcę na kredyt i święty spokój..
Ale zapewne jeszcze trochę poczekam :)
Może coś pomyślę pod koniec roku, jeżeli nadal nie będzie widma MGR..

Tylko najgorzej że biorąc ciągnik trzeba jeszcze AC płacić, niby to tylko 3% ale jeszcze prowizja brana od razu, potem zapewne jeszcze roczna lub kwartalna, no zalezy jaki bank..

#355 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 09 luty 2013 - 16:35

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Drogie to Twoje AC. A przydatne bo czesi do nowych ciagnikow nie sa tanie. Szklane dzwi, szyby karoseria a same lusterka tzn ich koszt potrafia przyprawic o bol glowy. Place 1200 zl AC OC NNW na rok przy wartosci ciagnika ok. 250 tys. netto.

Edytowany przez wiesko, 09 luty 2013 - 16:36.

#356 Share groom

groom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 luty 2013 - 15:10

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Witam. Czy ktoś dostał ten kredyt? Ja niby mam przyznany, ale cały czas muszę czekać. W banku mi powiedzieli że czekają aż agencja przyzna im pieniądze :mellow:

#357 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 25 luty 2013 - 19:08

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych witam jak to jest z tym kredytem ile trzeba miec wkladu wlasnego bo bylem w banku i babka mi powiedziala ze mozna skladac bo jest kasa bralbym ciagnik tak do 100tys lub maszyny i czy mozna zakupic te maszyny za np 2 lata dopiero prosze o odp pilne

#358 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 25 luty 2013 - 19:21

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych 20% wkładu musisz mieć,kredyt max na 10 lat do tego do 2 lat karencji w spłacie lecz z reguły dają 1 rok.Oprocentowanie 3. Spłata to jak się z nimi ugadasz,miesięcznie,kwartalnie itd.Co do czasu kiedy trzeba zakupić sprzęt to nie wiem ale wydaje mi się,że od razu po przyznaniu,może jest tam jakiś czas na pozałatwianie ale wątpię żeby to było 2 lata.Przecież najpierw musisz mieć buissnes plan a to przeważnie robi firma gdzie kupujesz(czyli raczej czekać nie będą chcieli tyle) chyba,że jakiś doradca...
Marcin

#359 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 25 luty 2013 - 23:08

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Nie wiem kolego skąd Ty te 10 lat wytrzasnąłeś? :) Może Ci się z CSK pomyliło? Mimo że składałem też na ładowarkę teleskopową nie miałem bardzo czasu się dopytać. Nie zmienił się okres kredytowania więc:
a)8 lat - linie: nIP, nBR10, nBR13, nBR14, nBR15
b)15 lat - linie: nKZ, nMR, nGP, nNT
c)20 lat - linia nGR

karencje:
a)2 lat - linie: nIP, nKZ, nMR, nGR, nNT
b)3 lat - linie: nGP, nBR10, nBR13, nBR14, nBR15

Przy czym karencja nie wydłuża maksymalnego okresu kredytowania. Okres kredytowania może być przedłużony w szczególnych przypadkach zdarzeń losowych do:
a)11 lat - linie: nIP, nBR10, nBR13, nBR14, nBR15
b)18 lat - linie: nKZ, nMR, nGP, nNT
c)20 lat - linia nGR

W przypadku wystąpienia o wcześniejszą spłatę kredytu będzie trzeba zapłacić 1,5% od niespłaconego kapitału. Nie pamiętam teraz dobrze ale zdaje się że rzeczywiste oprocentowanie włącznie z prowizjami będzie 4% wynosić, choć ręki nie dam uciąć, wole zakładać 4 a mile się zaskoczyć oraz ubezpieczenie maszyny, na traktorek, to już AC :(
Też pytałem się w jakim czasie muszę zrealizować inwestycję, ale nie dostałem wyraźnej odpowiedzi. Choć w mym przypadku chodzi o budowę hali, na którą będę składał jak tylko dostanę pozwolenie na budowę. A z samą realizacją wolałbym też trochę poczekać. Nie znalazłem w przepisach wzmianki na ten temat i chyba zależy to od woli banku.

Edytowany przez darolee, 25 luty 2013 - 23:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 26 luty 2013 - 10:33

Nie wiem kolego skąd Ty te 10 lat wytrzasnąłeś? :)

Masz rację,mój błąd.napisałem tak bo w moim terenie z długością max okresu spłaty to tak jak z okresem karencji niby te 2 ale ciężko wyszarpać,podobnie z tymi 15 latami a dają 10.Chociaż nie wiem jakby tak nimi pogadać-przecież to tylko na ich korzyść-więcej % wyciągną...
Marcin