Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

382 odpowiedzi na ten temat

#261 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 01 maj 2012 - 15:32

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych popieram kolege chomika te kredyty w tym roku to mydlenie oczu i maniana wielka.. też podziekowałem chodz mi csk zaproponowali ale te wszystkie oferty są żałosne i za takie pieniądze to szkoda zachodu, żeby zapier****ć tylko na procenty z banku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Dzisiaj, 01:17
  •  

#262 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:sport polityka nowinki

Napisany 01 maj 2012 - 20:02

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych ja podpisuje umowe 11 maja lub 14 maja:):)

#263 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 01 maj 2012 - 20:07

też mam dylemat czy składać wniosek na GR. W banku powiedział tak: wstrzymaj się z biznesplanem i innymi papierami. Dopisał mnie do limitu na następny kwartał i czekać kazał. Jak coś bezie pewniejszego to szybko papiery sie skompletuje. Wydaje mi się, że to rozsądne, bo około 1000zł za biznesplan trzeba dać. Poza tym jeszcze inne papiery to się uzbiera 1500, a to piechotą nie chodzi. Jeśli sie nie uda kupić z kredytu, to trzeba bedzie sie ze sprzedawcą jakoś ugadać, żeby na raty rozłożył. Ale narazie jestem dobrej myśli.

na Twoim miejscu złożyłbym wniosek już teraz, to będziesz miał podkładkę w banku, że byłeś pierwszy. Za 3 miesiące składałbym ponownie itd. Oczywiście jeśli możesz czekać, ale alternatywy ni ma.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 02 maj 2012 - 14:47

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych chłopaki jak myślicie przejdzie mój wniosek o kredyt na 200 tyś zł PLN na zakup ciągnika 100km (Massey Ferguson 5440 z ładowaczem) jeżeli mam 30ha pola (z dzierżawą ) czy muszę mieć więcej pola na km ????

#265 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 maj 2012 - 19:41

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Wszystko zależy jaką Masz zdolność kredyrową i jak dobrze sporządzony jest Biznesplan. Ja składam wniosek na ok. 200 tys. netto mając prawie 17ha samej dzierżawy. Według mojego Doradcy bankowego mam realne szanse na pozytywne rozpatrzenie. Tylko niestety pewnie kasy już zabraknie. Choć zapewniano mnie, że pieniądze na mój wniosek są zarezerwowane.

#266 Share cichywielbiciel

cichywielbiciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 maj 2012 - 20:29

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych tak jak piszecie te kredyty w tym roku to mydlenie oczu.
W końcu stycznia złożyłem wniosek w BGŻ z lini CSK i niestety dla mnie brakło kasy

#267 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 maj 2012 - 09:05

chłopaki jak myślicie przejdzie mój wniosek o kredyt na 200 tyś zł PLN na zakup ciągnika 100km (Massey Ferguson 5440 z ładowaczem) jeżeli mam 30ha pola (z dzierżawą ) czy muszę mieć więcej pola na km ????

przejdzie spokojnie ja mam 15 ha i biore 106km ciagnik no chyba ze masz duzo innych kredytow:):)

#268 Share Marcin7340

Marcin7340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 maj 2012 - 11:59

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych w moim banku jak się ojciec pyta to mówią mu że preferencyjnych już nie ma a jak się spyta na Nowe Technologie to też powiedzą że nie ma czy jest to inna pula pieniędzy na ten cel ????

#269 Share Wiceroj

Wiceroj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 maj 2012 - 18:31

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Czy jeszcze ktos z was czeka na odpowiedz z banku w sprawie kredytu bo ja jeszcze czekam na odpowiedz czy dostane czy nie

#270 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 08 maj 2012 - 18:55

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych nie chce cię martwić ale jeśli jeszcze się nie odezwali to już marne szanse masz na kredyt..... lepiej idź się dobrze dopytuj sam dbaj o swoje interesy.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Wiceroj

Wiceroj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 maj 2012 - 19:12

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Bylem dzis w banku i mowili zeby czekac na telefon bo jeszcze niewiedzo

#272 Share AturSz

AturSz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 08 maj 2012 - 20:53

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych teraz banki czekaja na kolejne limity bo obecny ktory dostali to musza z nami rolnikami podpisac umowy do 15 maja:):)

#273 Share adamgie

adamgie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 maj 2012 - 20:56

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Dostałem odpowiedź z BGŻ i stworzyli następujące warunki. Nie udzielają kredytu preferencyjnego z linii MR w 100% tylko inwestycję dzielą na 3 części:
I - 20% to wkład własny, czyli tak jak zawsze,
II- 50% to kredyt preferencyjny
III - 30% to kredyt komercyjny, z prowizją przy wcześniejszej spłacie i oprocentowaniem około 9% w zależności od okresu kredytowania.
Fakt ten tłumaczyli mi w ten sposób, że robią tak by obdzielić wszystkich zainteresowanych. Można czekać na kolejne rozdanie z agencji, ale wątpię, że coś się zmieni.
Trudno, trzeba policzyć i się zdecydować, chociaż chyba w mojej sytuacji nie mam wyjścia. Będę się starał coś potargować na prowizji, ale będzie ciężko.
Podzielcie się Waszymi informacjami z ostatnich dni w temacie "ARIMR i kredyty preferencyjne, czyli jak nas skubią z każdej strony"-złodzieje

#274 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 08 maj 2012 - 21:07

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych dziś byłem w banku i powiedziano mi ze się załapałem do 15 muszę umowę podpisać, tylko mnie trochę babka zmartwiła bo inwestycje mam w dwóch transzach na 2 i 3/4 kwartał roku, a oni by chcieli żebym przy podpisaniu umowy miał cały wkład własny,trochę to dziwne, bo w biznesplanie mam to wyraźnie rozgraniczone pierwszy etap , drugi etap

#275 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 maj 2012 - 14:43

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych też miałem rozłożone na dwa etapy jedną inwestycję i bank zasugerował mi połączenie bo skredytują mi od razu całośc. Ja poszedłem im na rękę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#276 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 10 maj 2012 - 00:45

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Mam dwóch znajomych, którzy w BGŻ złożyli wnioski. Jeden w lutym, drugi w marcu. Obydwaj kasy nie dostaną bo limity wyczerpane. Biznesplany były dobrze napisane, świetne przepływy finansowe, gospodarstwa wyposażone w nowoczesny sprzęt, otrzymane dotacje - ułatwianie startu młodym rolnikom, podpisane umowy z ARiMR na modernizacje gospodarstw, zarezerwowane własne pieniądze na budowę chłodni i lipa. Mimo takiego zaplecza i świetnego pomysłu na nowoczesne gospodarstwo kasy nie ma. Kredyt był potrzebny na zakup działki rolnej. Teraz kiedy nie będzie można kupić gruntów to gospodarstwo rolne siłą rzeczy nie powstanie, kasę z młodego rolnika trzeba będzie oddać, umowę na modernizacje rozwiązać. I to moi drodzy jest prawdziwe rolnictwo... i nie ma ono nic wspólnego z propagandą sukcesu z którą stykamy się na stronach ARiMR i Min. Rolnictwa. Ile to już oni wypłacili rolnikom miliardów i jak to na tej wsi jest pięknie i dobrze.

#277 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 maj 2012 - 09:24

Umowa przedwstępna nie musi być notarialna, wystarczy cywilnoprawna.

Nie do końca. Taka zwykła umowa pisana na kolanie na miedzy prawie nie rodzi żadnych skutków prawnych. Sprzedający w każdej chwili będzie mógł ją zerwać bez przyczyny i jedynym jego obowiązkiem będzie zwrócenie pobranych zaliczek, zadatku no i jak się uda poniesionych kosztów w związku z zakupem działki jakie poczynił kupujący. Więc jeśli zależy Wam na jakiejś działce to umowa przedwstępna tylko w formie aktu notarialnego.

#278 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 11 maj 2012 - 09:56

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Akurat jednak poszla w formie aktu ale był inny powód. A co do cywilnoprawnej oczywiście musi być w odpowiedni sposób napisana. my zawsze piszemy że w razie odmowy sprzedającego piszemy że zwraca podwójną wartość zadatku. Lub wielokrotną a w razie odmowy kupującego jest że nie zwracają zadatku

#279 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 12 maj 2012 - 09:06

Taka zwykła umowa pisana na kolanie na miedzy prawie nie rodzi żadnych skutków prawnych. Więc jeśli zależy Wam na jakiejś działce to umowa przedwstępna tylko w formie aktu notarialnego.

Co Ty gadasz? Umowa nie ma żadnych skutków prawnych? Akt notarialny, to w skrócie spisanie woli stron i jeśli co do treści będzie taka sama jak umowa, to ogólnie rzecz biorąc różnica polega na występowaniu zaprzysięgłego świadka - notariusza oraz rangi niepodważalności dokumentu. Co do zadadku czy zaliczki też był poruszany w temacie "VAT w rolnictwie" i nie będę ciągnął tematu, bo trochę odbiegamy od meteorytyki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 maj 2012 - 14:47

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Skoro wiesz lepiej. Ale zwykła umowa pisemna nie wywołuje takich samych skutków prawnych jak notarialna w przypadku nieruchomości więc nie są sobie równe.