kowal995

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artur4    0

Mam dwóch znajomych, którzy w BGŻ złożyli wnioski. Jeden w lutym, drugi w marcu. Obydwaj kasy nie dostaną bo limity wyczerpane. Biznesplany były dobrze napisane, świetne przepływy finansowe, gospodarstwa wyposażone w nowoczesny sprzęt, otrzymane dotacje - ułatwianie startu młodym rolnikom, podpisane umowy z ARiMR na modernizacje gospodarstw, zarezerwowane własne pieniądze na budowę chłodni i lipa. Mimo takiego zaplecza i świetnego pomysłu na nowoczesne gospodarstwo kasy nie ma. Kredyt był potrzebny na zakup działki rolnej. Teraz kiedy nie będzie można kupić gruntów to gospodarstwo rolne siłą rzeczy nie powstanie, kasę z młodego rolnika trzeba będzie oddać, umowę na modernizacje rozwiązać. I to moi drodzy jest prawdziwe rolnictwo... i nie ma ono nic wspólnego z propagandą sukcesu z którą stykamy się na stronach ARiMR i Min. Rolnictwa. Ile to już oni wypłacili rolnikom miliardów i jak to na tej wsi jest pięknie i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Umowa przedwstępna nie musi być notarialna, wystarczy cywilnoprawna.

Nie do końca. Taka zwykła umowa pisana na kolanie na miedzy prawie nie rodzi żadnych skutków prawnych. Sprzedający w każdej chwili będzie mógł ją zerwać bez przyczyny i jedynym jego obowiązkiem będzie zwrócenie pobranych zaliczek, zadatku no i jak się uda poniesionych kosztów w związku z zakupem działki jakie poczynił kupujący. Więc jeśli zależy Wam na jakiejś działce to umowa przedwstępna tylko w formie aktu notarialnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Akurat jednak poszla w formie aktu ale był inny powód. A co do cywilnoprawnej oczywiście musi być w odpowiedni sposób napisana. my zawsze piszemy że w razie odmowy sprzedającego piszemy że zwraca podwójną wartość zadatku. Lub wielokrotną a w razie odmowy kupującego jest że nie zwracają zadatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Taka zwykła umowa pisana na kolanie na miedzy prawie nie rodzi żadnych skutków prawnych. Więc jeśli zależy Wam na jakiejś działce to umowa przedwstępna tylko w formie aktu notarialnego.

Co Ty gadasz? Umowa nie ma żadnych skutków prawnych? Akt notarialny, to w skrócie spisanie woli stron i jeśli co do treści będzie taka sama jak umowa, to ogólnie rzecz biorąc różnica polega na występowaniu zaprzysięgłego świadka - notariusza oraz rangi niepodważalności dokumentu. Co do zadadku czy zaliczki też był poruszany w temacie "VAT w rolnictwie" i nie będę ciągnął tematu, bo trochę odbiegamy od meteorytyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Skoro wiesz lepiej. Ale zwykła umowa pisemna nie wywołuje takich samych skutków prawnych jak notarialna w przypadku nieruchomości więc nie są sobie równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

Panowie to nie ten temat na taką rozmowe tu mowa o KREDYTACH na MASZYNY:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wczoraj bylem w banku w tym roku raczej na 100% nie bedzie kredytow chyba sprzedaz nowych maszyn drastycznie spadnie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

ja w swoim pytalem sie banku to stwierdzili ze czekaja na decyzje ministra finansow czy bedzie cos jeszcze na kredyty kasy oprocz tych marnych pare milionow co byly teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
Napisano (edytowany)

Nie mówię, że wiem lepiej bo nie jestem prawnikiem, tylko z Twojej opinii wynika, że umowa to papierek, którym po podpisaniu można sobie d...podetrzeć ;) A tak nie jest.

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Aż tak to nie. Umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego powoduje to, że strony są już zobowiązane do podpisania właścicwej umowy która prznosi własność nieruchomości. Jeżeli któraś ze stron nie będzie tego chciała zrobić, zrobi to za nią sąd chyba, że wystapiły ustawowe przesłanki nieważności umowy. Więc widzisz czym się różni umowa pisemna zwykła a czym notarialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Z tym to dokładnie tak jak piszesz. To jak normalny akt tylko bez pieniędzy praktycznie. Ale właśnie mówie że napisz w cywilnoprawnej że w razie rozwiazania umowy to sprzedający ma oddać krotność zadtku.

 

 

Wracamy do tematu kredytów na zakup maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

w chwili obecnej nie ma kasy juz na kredyty jest tylko czekanie na kase z gory. ja wczoraj podpisalem umowe i dzis juz zaplacilem za maszyny ktore teraz lada dzien do mnie dotrą :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

dziś podpisałem umowę kredytową ,o dziwo wniosek wraz z biznesplanem złożyłem17 kwietnia i się załapałem,bo grom osób się czaiło i nie złożyło biznesplanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

maszynka już u mnie stoi za kredyt, dokładnie wczoraj przyjechała jupi jea już traciłem wiarę w te kredyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

dzis dzwonil dealer ze jutro przywozi ciagnik a w piatek reszta maszyn ma dotrzec:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenus42    0

ja dzisiaj byłem i powiadziała że marne szanse ale w poniedziałek ma sie okazać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też dowiadywałem się w zeszłym tygodniu,mieli pozbierać informacje do 16 maja czy mają jakąś kasę,no i na razie cisza ;[ wniosek złożyłem w lutym i czekałem na telefon, w końcu sam zadzwoniłem,okazało się że zabrakło kasy dla mnie,zastanawiam się nad kredytem inwestycyjnym bo myślę,że z preferencyjnych w tym roku to nic nie będzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

A ogladacie sie za jakimis alternatywami finansowania zakupu maszyn jezeli nie dostaniecie kredytu preferencyjnego? Moze ktos juz z innej oferty finansowania korzystal, oczywiscie nie za drogiej i wiadomo oprocz srodkow wlasnych?

Bo widac ze lipnie z preferencyjnymi bedzie chociaz nadzieja ostatnia umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiceroj    0

Teraz to juz pewne ze narazie kredytu preferencyjnego nikt nie dostanie namnie bank tez obiecywal ze dostane kredyt a wkoncu okazało sie ze nie ateraz proponujo na 9 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgie    0

Jak pisałem jakiś czas temu BGŻ zaproponował kredyt 50% preferencyjny i 30% komercyjny (wartość inwestycji) - zgodziłem się, bo w rok spłacę komercję i spokój. jednak muszę odłożyć inną inwestycję, trudno. ale sie zlitowali i obniżyli prowizję i oprcentowanie kredytu komercyjnego do 7,7%.

w poniedziałek podpisuję umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

CSK ?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj