Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

382 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Marcin7340

Marcin7340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 14:04

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych czy aby wziąść kredyt preferencyjny trzeba być w KRUS ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Dzisiaj, 16:30
  •  

#222 Share malkol8

malkol8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 14:44

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Wniosek o kredyt złożyłem w połowie grudnia, decyzję kredytową otrzymałem 16 stycznia. Dzisiaj będąc w BGŻecie Pani prowadząca wniosek powiedziała, że niewiadomo jak to będzie, bo minęła ważność decyzji kredytowej ( 3 miesiące) i wniosek trzeba będzie od nowa rozpatrzeć ;/ Ja się pytam, gdzie tu jest sprawiedliwość. W styczniu bez problemu przedłużali decyzje kredytowe i wszyscy wg kolejki dostali kredyty preferencyjne. Dlaczego teraz miałoby tak nie być. Mi tu śmierdzi jakimś przekrętem i to nie małym. Wg mnie będą dawać kredyty swoim znajomym i dużym klientom. Ci co się załapią bez znajomości, będą nieliczni i będą szczęściarzami wielkimi.

#223 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 17:59

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych jako rolnik bierzesz?? czyli KRUS musi być! to chyba proste

#224 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 18:59

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Nie kazdy rolnik jest lub musi byc w KRUS`ie. O KRUS w ogole nie pytaja przy tym kredycie.

#225 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:21

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych to trzeba czy nie trzeba bo już nie wiem ???

Edytowany przez razor275, 25 kwiecień 2012 - 12:31.
Cytowanie poprzedniego posta

#226 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:29

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Z tego co sie orientuje to nie.

#227 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:13

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Michałku chyba nie musi. Ale jeśli na ziemie to chyba trzeba mieć rolnicze wykształceniw

#228 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:43

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych pola jest jakieś 40 ha i wykształcenie jest :)

Edytowany przez razor275, 25 kwiecień 2012 - 12:31.
Cytowanie poprzedniego posta

#229 Share Kaziudf

Kaziudf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:48

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych To ja sie pochwalę dzisiaj dzwonili do mnie z banku na piątek mam kredyt do podpisania :D

#230 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 22:16

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

A mi sie troche nie podoba w kredycie CSK to że nie moge go wcześniej splacić niż po 5 latach bo oddam tą dopłate do kapitału. Chyba że sie myle.

CSK to zaje*ista sprawa! Nie mylisz się co do dat: min 5 a max 10 lat. Tylko sobie poczytaj o jego warunkach, policz sobie np. kwote 100 tyś. + oprocentowanie 8-9%, bo zależy jakie oprocentowanie ma Twój bank na inwestycje. Ale suma summarum biorąc CSK inwestycja Cie wyjdzie taniej jakbyś płacił gotówką :blink: :D

Edytowany przez darolee, 23 kwiecień 2012 - 22:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 06:18

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Nie no liczyłem to zwrócą mi sie praktycznie odsetki które zapłace. A jeśli załatwie niski kredyt to i prowizja nawet. Tylko są niepewne czasy.

#232 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 14:05

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych teraz moge powiedziec z pelna odpowiedzialnoscia ze przynajmniej na przykladzie mojego banku, chca eliminowac ludzi z kolejki i czepiac sie pier**l zeby zostalo dla swoich ludzi z listy, przez pol roku trzymali moje papiery kazali czekac na telefon o podpisanie umowy kredytowej a jak teraz faktycznie maja byc te pieniadze na kredyt to twierdza ze jestem nierentowny

#233 Share Kaziudf

Kaziudf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 14:52

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Co do CSK można wcześniej spłacić tylko trzeba pomyśleć, bierzesz kredyt i jak masz kase to spłacasz wcześniej a zostawiasz sobie na 5 lat raty np. po 1000 zł i nikt się nie będzie czepiał a na tym zyskujesz :)

#234 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 15:06

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych @beowful a czegoś sie spodziewał. Polska rzeczywistosć.
@Kaziu nie rozumiem troche tego rozumowania. Można w CSK spłacić szybciej coś?

#235 Share zelziom

zelziom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 15:25

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Ja słyszalem ze jest jakaśtransza i idze wczesniej spłacić :
I rata (75% pomocy) - po zrealizowaniu inwestycji,
II rata (25% pomocy) - na koniec okresu kredytowania, w celu ostatecznej spłaty kredytu.
tylko tądrugą rate kredytu spłacasz 25 % czyli spłaczasz 25 tysięcy przez 5 lat

Jesli się mylę poprawce mnie !!!

I ten kredyt głównie jest dla ludzi którzy mają kase czyli że np ktoś chce tam kupić ciągnik za 200000 netto ale ma swoją gotówke nie żaden kredyt i stara się o kredyt csk dlatego żeby jeszcze zyskać 55-60 tyśiecy . BO 75 odjąc od tego prowizje odsetki z tych 25 przez 5 lat to wyjdzie gdzieś tyle i ciągnik go będzie kosztował 140000-145000 tys . Jeśli ten człowiek ma swoją gotówke to mozna na tym zyskać . Tak mi się wydaje a wasze zdanie jakie jest ?

#236 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 12:30

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych W jakich bankach mogę się ubiegać o kredyt z linij CSK???

#237 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 13:04

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych Pytaj konkretnie w bankach. Niby w tych co maja inne kredyty typu nKZ czy nMR powinno być i CSK ale to zależy od banku. Napewno BGŻ

#238 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 16:22

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych co do ubezpieczenia i wykształcenia:
http://www.arimr.gov...o-01052007.html
wszystko tam znajdziecie. Np. w nBR15, czyli mleczarstwie są takie wymagania:
"
1. O kredyt mogą ubiegać się następujące podmioty:

1) osoby fizyczne:

a) posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz

B) niebędące emerytami i rencistami mającymi ustalone prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy,

2) osoby prawne,

3) jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej."

W części wspólnej od kredytów nIP też nie znalazłem nic więcej.

#239 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 17:44

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych no i limit wyczerpany!!? ;-|

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCRqsl0YfKFfL_g_wLFqDO4A zapraszam na mój kanał yt

Napisany 25 kwiecień 2012 - 18:37

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych stwierdzasz czy pytasz?