Polecane posty

GoRAL1    63

Dokładnie tak lepszy uciąg na dolnym.

 

masz racje ale w odniesieniu do ciągników z przednim napędem

 

w ciągnikach z napędem na jedna oś na górnym zaczepie jest większy uciąg , a jeżeli dochodzi do małego podniesienia przodu to cały ciężar ciągnika spoczywa na kołach napędzanych (jeżeli zaczep byłby za wysoko to ciagnik straci stabilność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
Napisano (edytowany)

większy uciąg jest na górnym, co objawia się na właśnie unoszeniem przodu, dużo zależy też od wysokości zaczepienia linki w holowanym pojeździe, im niżej tam zaczepiasz tym lepiej

zależy również od rozłożenia mas i napędzanych osi, rozmiaru opon, itd

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dużo ponieważ im niżej zaczepisz tym większy uciąg i zmienia się środek ciężkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
Napisano (edytowany)

Znalazłem definicje uciagu ale z czasów gdy chodziłem do szkoły (Stary podręcznik traktożysty)

Uciąg jest to siła jaka uzyskuje ciągnik na suchym ściernisku jadać z prędkością 6-9 km/h z poślizgiem kół mniejszym niż 15%

na zaczepie w osi kół

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
Napisano (edytowany)

zmienia odciążając tylną oś a dociążając przód, zapinając poniżej osi kół na pewno nie dociążasz tylnej osi, jeśli tylko ona jest napędzana

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dobra poddaje się tylko niech ktoś mi wyjaśni dlaczego wyrywając np.dzewo na dolnym zaczepie jest bardziej skuteczne ciągnięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Mieszkam w terenie gdzie używa sie belki podnośnika do dociążenia osi traktora ,ale tylko z jednym napędem 4x4 takie dociążenie niema sensu bo odciąża sie przednia oś napedowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

na jakiej wysokości zapinasz linkę na drzewie, i czy ciągnik ma przedni napęd? jeśli ma to możesz mieć rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Wyrywając drzewo stosujesz dźwignie dwuramienna

jedno ramie pie

drugie ramie kożenie

podparcie powierzchnia ziemi

czym dłuższe ramie tym większa siła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, ile uciagna wasze ursusy? Bo ja juz nie wiem czy to jest normalne czy nie bo mam ursusa C-4011 i ostatnio wyslotki wiozlem same wyslotki wazyly 8 ton i przyczepy z ciagnikiem 6,3 tony i nie za duza gorka i na 5 biegu silnik z obrotow silnik schodzil. I wogole na plaskiej drodze na 4 i 5 biegu jak na gaz dusilem to tak dlugo na obroty wchodzil. Czy ten ciagnik powinien miec takie problemy z takim ciezarem? stad moje pytanie ile ciagna wasze ursusy? podawac tylko wage netto czyli sam towar. Bo juz sam nie wiem pompa zrobiona, wtryskiwacze nowe, tylko kompresja slaba 1 tlok -26, 2 tlok -21,3 tlok -21,4 tlok -25 (kG/cm2). Bajkopisarze niech nie pisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No to tylko ponad czterdzieści koni i mniej więcej 180 Nm momentu,to nie oczekuj wiele...Jak skompresja słaba to tym bardziej


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Jakby nie patrzec przyczepy plus wyslotki to okolo 12 ton to juz troche jest. A czym sie rozni silnik ursusa 4011 od C-360 ze roznica w mocy jest, wszyscy mowia ze walek rozrzadu jest inny, ale wg instrukcji obslugi fazy rozrzadu w tych silnikach sa takie same wiec walki rowniez. Ja walek od zetora zalozylem. Tak to niby ciagnik zle nie chodzi, jak sie rozgrzeje to na wolnych obrotach dymka nie posci, bo jak zimny to na niebiesko kopci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Różnica była w dawce paliwa i chyba w zestawach naprawczych,ale tego ci nie powiem bo już nie pamiętam.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Mam instrukcje obslugi (69 r.) od Ursusa 4011, instrukcja obslugi (79 r.) i instrukcja obslugi (88 r.) i tak sobie wszystkie te instrukcje poczytalem i tylko wyczytalem w instr. od ursusa 4011 ,ze "Zuzycie paliwa w transporcie (z obciazeniem 6t)" wynosi 195 g/... , i w instr. z 1979 r. ze "Maksymalny ciezar ciagnionych przyczep z przeworzonym materialem to 8000 kg". W tej najnowszej instrukcji tej informacji juz nie bylo. A ojczulek targal ponad 12 ton (wyslotki + przyczepy) to jak na ten wychechlany silnik to i tak nie jest tak zle. Ja do 4011 ma zawsze przyczepy jedna do TO70 POM Zlocieniec 3,5T a druga to Autosan D44 3 T (z drewnianymi bokami). Z wyslotkami te przyczepy 9 ton waza to ta czterdziestka je caly czas targala, a w tym roku od sasiada pozyczyl ojciec przyczepe chyba d45 (cos jak d44 tylko wywrot na dwie strony, podwojne boki i trojkaty, ta przyczepa jest wyzsza od ciagnika) druga przyczepa nasza TO70. I przyjechal z tymi wyslodkami i mowi ze ciagnik slaby jest, jak bylo 12 ton to sie nie dziwie :), a on ze dawniej to ciagnik to szedl jak przecinak, tylko dawniej (jak jeszcze wywrotki nie mielismy) to on ciagna dwie przyczepy d44 po 3 tony kazda. I juz ojca nie slucham ze ciagnik slaby bo to nie prawda.

 

A co do roznicy miedzy silnikiem s4001 a s4003 to wg instrukcji roznica jest w kacie wtrysku w s4001 jest 18 stopni przed GMP a w s4003 jest 24 stopnie no i chyba w dawce paliwa. I tak mysle bo u mnie jest kolo zamachowe od s4001 i znaki na tym kole sa dla 18 stopni i tak mam ustawiona pompe na te znaki, to tak z ciekawosci ustawie ja na 24 stopnie, bo pompa jest ustawiona pod szescdziesiatke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartonking    0

Ja też mam instrukcje od c 4011 wydanie IV, Na 41 stronie jest wyraźnie napisane że kąt powinien wynosić 20 stopni przed GMP . Do tego górna rysa oznacza 18 a dolna 22 stopni przed GMP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Mój 3p opony 14,9 przy 2500obr/min jedzie 29-30 km/h mierzone Johnem, a raz z górki z pustą przyczepą jechałem na pełnym gazie licznik pokazywał 2600 obr/min :D i wyłączyłem bieg :D to chyba jechał 50km/h przodek skakał jak cholera :D na równiutkim asfalcie Perkins rakieta na drodze zawsze v-max :D

 

Ja tak mysle ile bym zyskał zakładająć do niego zwolnice od 4011, fajnie jakby ktoś napisał szczerze jak to jest ile 4011 jedzie faktycznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartonking    0
Ja tak mysle ile bym zyskał zakładająć do niego zwolnice od 4011, fajnie jakby ktoś napisał szczerze jak to jest ile 4011 jedzie faktycznie :D

Jak będę miał czas to zmierzę GPS'em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

My mamy perkinsa ze skrzynią z tyłem od 4011 to na pusto jak jedziesz i dasz gazu to można do tyłu wypaść :D Raz za łepka ze dwa-trzy lata temu jechałem sobie na pole po przyczepe i dałem ostro gazu, to dobrze że się kierownicy trzymałem :D Ale to wtedy była pompa po regeneracji to też inaczej było :D Ale powiem Ci że nasz 3p te 29-30km/h bez ciężaru to wyciągnie.

 

Nie trzeba całych zwolnic przekładać tylko te duże koła zębate na 55 zębów.Ja mam gdzieś na warsztacie ze trzy takie koła,tylko nie wiem czy one są 55 czy 56 zębów.Na pewno są dwa takei same i drugie chyba mniejsze czy więsze.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

no ale jak kupować koła zębate nowe to czasem taniej wyjdzie przełożyć całe zwolnice od 4011 :D

 

 

po co normalnie jeździć jak można wariować :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie wiadomo w jakim stanie będą te zwolnice.Przy okazji można pozmieniać łożyska.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Ja też mam instrukcje od c 4011 wydanie IV, Na 41 stronie jest wyraźnie napisane że kąt powinien wynosić 20 stopni przed GMP . Do tego górna rysa oznacza 18 a dolna 22 stopni przed GMP.

 

Kolego racja nie wiem czemu mi sie te 18 stopni ubzdurało, u mnie w instrukcji również jest napisane kąt wtrysku 20 stopni (tolerancja ustawienia kąta wtrysku 18 - 22).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj