Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy opłać się gospodarzyć ma 20 ha

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jarwap

jarwap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 maj 2015 - 12:03

Witam wszystkich na forum.Bardzo liczę na Waszą pomoc.Za 2 miesiące mam mozliwość przejęcia gospodarsta rolnego o pow.17ha (wielkopolska klas ziemi chyba 3)od mojego wuja.Na 7 ha sieje rzepak reszta idzie na zboże (śrut do świń).Posiada 6 macior i sprzedaje tuczniki.Sprzęt jest nie nowy, ale jest (nie ma kombajnu i presy).Moje pytanie jest takie:ile jestem w stanie zarobić na rok lub na miesiąć z tego gospodarstwa na czysto?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy opłać się gospodarzyć ma 20 ha Dzisiaj, 00:18
  •  

#62 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 28 maj 2015 - 17:38

Możesz zostać bankrutem albo milionerem. Ale masz szczęście, fusy w herbacie pokazały mi, że rocznie zarobisz 10 237,49 złotych. Wieczorem jak zaparzę inną herbatę to napiszę Ci czy potwierdzi się ten wynik.

Edytowany przez Krassus, 28 maj 2015 - 17:40.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#63 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3647 postów

Napisany 28 maj 2015 - 17:54

Najprościej to zapytać wuja ile wyciąga z tego gospodarstwa . Zresztą jak Ci się znudzi to sprzedasz . :rolleyes:

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share jarwap

jarwap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 maj 2015 - 20:48

Możesz zostać bankrutem albo milionerem. Ale masz szczęście, fusy w herbacie pokazały mi, że rocznie zarobisz 10 237,49 złotych. Wieczorem jak zaparzę inną herbatę to napiszę Ci czy potwierdzi się ten wynik.

Dzięki za odpowiedz.To co powiedziały fusy wieczorne za te 10tys mam życ czy to moge zainwestować w gospodarke.

#65 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Wódka to twój wróg, więc lej ją w mordę. Ale nie masz z nią żadnych szans, bo ona cię o ścianę i o podłogę. Z wódką walka nierówna - ty ją w mordę, a ona Cię na ziemię, On da jej buzi i do gardła wleje, a ona go o glebę.

Napisany 21 sierpień 2016 - 19:31

Posiadam niecale 11ha 10 z kawałkiem lekko nie jest plony zboża np nie sa najgorsze zawsze co rok troche zostaje. Ale lekko nie ma mam 3p i fendta z turem 80km. jedynie co do niego kupilem to drapak 3m i tyle planuje pług ale to 10tys minimum lekko nie jest naprawde wiadmo w przyszlosci chcialbym wydzierżawic pole albo kupic niestety kupno jak najbardziej odpada nie ma gdzie tylko daleko a jak nawet by bylo to wieksi rolnicy od razu piersi do tego pola. maly rolnik ma bardzo male szanse na wybicie sie praktycznie zerowe jedynie co moge to wydzierżawic pole chociaz tez nie ma gdzie i bez belarki pluga obracanego z resorem przyczepy kombajnu nie ma co startowac.. pierwszo trzeba miec maszyny ktore sa strasznie drogie dla malego rolnika chociaz moze w tym roku uda mi sie dobudowac kurnik dla kurnik dla kur i w starym zrobic dla byków rzeczy dla bydla juz mam wynioslo mnie to jakos 7tys i nowa betoniarka 2 jakos dopiero jak zrobie chlew bede mogl sobie pozwolic na 19 sztuk bydla. lekko nie jest o kombajnie belarce i dierzawie moge pomarzyc. nie z moimi hektarami duzo jest osob co maja duzo pola wiec zawsze sa pierwsi. ciezko na malym gospodarstwie jest nawet na maszyny nie stac. 

#66 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2134 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 07:31

to idz do pracy dodatkowo 

ZETOR TEAM

#67 Share Zenus

Zenus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 18:55

czy opłać się gospodarzyć ma 20 ha koledzy a co sądzicie o moim gospodarstwie 66 ha własnych i 40 ha dzierżawa niedługo przejme gospodarstwo mam technikum rolnicze warto się w to pchać ze zdrowiem u mnie nie najlepiej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 19:30

czy opłać się gospodarzyć ma 20 ha To jak ze zdrowiem nie najlepiej to sie nie pchaj to jednak 106ha to trzeba obrobic.
Jak to lubisz robic i umiesz to zostaw sobie te swoje 66 ha i sprobuj na tym jak nie dasz rady to oddasz w dzierzawe i po problemie.

#69 Share Zenus

Zenus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 19:38

czy opłać się gospodarzyć ma 20 ha jest jeszcze 130 sztuk bydła do obrządku sprzęt jaki posiadam to 5 ciągników od 48 km do 145 km ładowarka jcb kombajn zbożowy New Holland prasoowijarka mchale wszelkie maszyny do siewu i uprawy ziemi przyczepa 8 ton do zboża plug 5 skib przyczepa do kukurydzy 15 ton trochę tego jest gospodarka jest z dziada pradziada

#70 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2946 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 19:44

czy opłać się gospodarzyć ma 20 ha kup se teczkę i sprzedaj wszystko bo jak czytam takie rozterki to mnie śmiech ogarnia a 10-20hektarowcy klepią się w czoło

#71 Share Zenus

Zenus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 19:52

czy opłać się gospodarzyć ma 20 ha zależy kolego co chcesz przez to powiedzieć ?

#72 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 styczeń 2017 - 22:03

koledzy a co sądzicie o moim gospodarstwie 66 ha własnych i 40 ha dzierżawa niedługo przejme gospodarstwo mam technikum rolnicze warto się w to pchać ze zdrowiem u mnie nie najlepiej ?

chodzi o głowę ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share Zapracowany

Zapracowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 23:18

czy opłać się gospodarzyć ma 20 ha Nie o nogi bo na głowę już za późno!