Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kowal34

Kowal34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 22:05

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll obecnie współpracuje z łyżką 2m i krokodylem 1.5m na 2 tłoki i jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll Dzisiaj, 17:31
  •  

#22 Share tomekfajny3

tomekfajny3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:15

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll jak nowy to niez metal fachuto badziewie ma słabe ramy mocujace tura do ciagnika w tej samej cenietur z mrągowa duzo lepsze wykonanie ja mam1,5 roku tura z metal fachu chce sprzdac słabe rozdzielacze majja a najgorsze ze gipkie ramy polecam tura uzywa\nego quica albo nowy z mrągowaa ta sama cena jak cos pisz to mojegg 9673156

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2012 - 17:53

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll fajnie tylko czy ktoś potrafi odpowiedzieć ile kosztuje takie mocowanie do stolla do agrofarma, używanych ładowaczy z agraforama cieżko spotkać, a gdy za same mocowanie miałbym płacić z 5-6 tyś to używany tur wyniesie nawet wiecej niż nowy polski, wiekszość tych starszych stollów ma jakieś dziwne mocowania bez wyporów tylnych tak czy inaczej trzeba by kupić mocowanie, jak do tura 6 same mocowanie kosztuje 3,2 tyś to do sztolla czy quika ile?

#24 Share Anhanger

Anhanger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:28

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll W zasadzie to zależy ile masz kasy. Jest opcja wzięcia polskiego ładowacza mniej znanej firmy, a pewnie w cenie Metal-facha wyjdzie ci cały ładowacz z mocowaniami pod agrofarma.
Dość ciekawą alternatywą wydaje się też BMH. Któryś forumowicz dobrze o nim mówił. Ale to musisz popatrzeć sam.

#25 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 16:41

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll Ja mam ładowacz z Metal -Fachu t-241 mam go zaledwie dwa miesiące a już pojawiła się na nim rdza miejscami to odlatują całe kawałki farby dodam że ładowacz z ciągnikiem są garażowane i jeszcze nie pracowały przy oborniku i są fabrycznie nowe ciekawe jak on będzie wyglądał za rok jak go wezmę w robotę i zobaczy trochę deszczu.Może wiecie czy gwaracja obejmuje farbę na ładowaczu bo w gwaracji nic nie pisze i czy ktoś miał taki problem.Pozdrawiam.

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 22:39

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll Ja mam z 8 miesięcy i nic się nie dzieje z farbą. Oblałem go RSM w grudniu to pordzewiał zawór do akumulatorów hydraulicznych. A jest ocynkowany?
Ale mam inny problem Jak podniosę ponad tonę to ciągnik jest bardzo wywrotny. A ciągnik NH T5060 Parę razy o mało go nie wywróciłem. Teraz zakładam przeciwwagę i jest dobrze.
Na serwisie powiedzieli że to dlatego że jeżdże na na akumulatorach non stop otwartych. Jestem ciekaw ile w tym prawdy?

#27 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 10:49

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll tomek73 jak piszesz to masz ten sam model łdowacza i trochę już na nim pracowałeś to weś mi wytłumacz tak na chłopski rozum do czgo służą akumoratory hydrauliczne i jest tam taka rączka do przełączania w jakiej pozycji powina się znajdować przy jakich pracach.Moim zdaniem ten ładowacz ma duży zasięg podnoszenia i pzez to ciągnik jest nie stabilny ale jak piszerz przeciw waga robi swoje i jest OK.Jeśli chodzi o rdzę to w tym tygodniu ma przyjechać serwis na przegląd do ciągnika to porobią zdjęcia bo to oni go montowali i zobaczymy co będzie .Dodam że do ładowacza mam jeszcze krokodyla 1,5 m i łyszkę 2 m i ciągnik farmtrac 690 dt.

#28 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 15:43

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll Szybko potrzebuje pomocy! Wujek kupił tura metal fachu do new hollanda TD80D i podłaczyli mu go pod eurozłącze i go to irytuje ponieważ jak podniesie tur do konca lub dom chnie chwytak do konca to pompa ma przesilenie i wajcha wyskakuje chciałbym wiedziec jak jest u was czy prosto pod pompe podłaczyli . zaczwonił do innego dilera i powiedział mu jesli jest tak podłaczone to po pracy iloś godzin w ładowaczu po pompie nie pamiętam po ilu ... jak jest u was wszystkie pomoce docenie sa bardzo przydatne ;)

#29 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 marzec 2012 - 18:49

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll U nas w pronarze 82 sa tur metal fach podłączony jest pod złączki z prawej strony od hydrauliki i wszystko narazie jest dobrze, może macie zapowietrzony układ bądź zbyt małą ilość oleju ( takie są moje sugestie) ;)

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:22

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll plapla 123 akumulatory są do tego że jak są włączone to jak opuszczasz z ładunkiem i puścisz rączkę to akumulator pochłonie tą energie i ciągnik ni podniesie tyłu tylko olej pójdzie w akumulator. I tur działa tak jakby był zawieszony na sprężynach. Super sprawa.
Rączka jak jest w pionie to aku jest otwarte a w poziomie to zamknięte. Jak zawór kulowy do wody.
podnieś coś cięższego i spróbuj nagle stanąć przy opuszczaniu na zamkniętych o otwartych, i zobaczysz różnicę. Ja non stop mam otwarte, ale się zdziwiłem jak mi to serwis powiedział. Tu chodzi o to że nie ma takiego samego ciśnienia i siłownikach i dlatego jest taki wywrotny.
Niestety ja narzekam też na to że nisko podnosi. Mam problem załadować zboże na przyczepę D47 z nakładkami. Nie mówiąc o HL 8011. Jak do pełna dosypuję to nie mogę całkiem otworzyć łyżki.
W MTZ dużo wyżej mi podnosił.
Case80 według mnie to jest źle podłączony tur. JA w T5060 mam od pompy do rozdzielacza z tura , a z rozdzielacza z tura do rozdzielacza pod kabiną. Jeszcze trzeci wąż z rozdzielacza z tura jest. Ale nie przyglądałem się do czego. Te węże były w komplecie z turem i tak założyli. Niech wujek zadzwoni do Metal Fachu i tam się spyta, bi mi się wydaję że serwis poszedł sobie na skróty.
W NH jest tak że jak dostanie dużego przeciążenia to rączka odskoczy. iI tu nic się nie zmieni. Taki jest rozdzielacz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tribal

tribal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 09:17

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll tomek73 właśnie tak jest u Ciebie powinno się podłączać tury. Tylko rozdzielacz musi mieć odpowiedni przepływ bo cały olej z pompy przez niego przechodzi , a trzeci przewód to wolny spływ. Trzeba również unikać wszelkich szybko złączy bo dławią przepływ. Jeśli mamy "zachodni" ciągnik, fabryczne gniazdo szybkozłącza z polskimi wtykami za 15zł niby pasuje ale nie otwiera do końca grzybka w gnieździe, miałem kilka takich przypadków.

#32 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 13:35

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll Jak podłączałem tura do MTZ to też tak podłączyłem i było dobrze..

#33 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 13:54

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll też mi się wydaje ze powinien isc prosto pod pompe na wsi kazdy ciagnik ma pod pompę a tu jakos tak uj...ali ze szok to nie jest udogotnienie bo jak podniesie czy opusci czy chwytakiem zrobi do konca to gałka wyskoczy , wiem z przeciążenia . wujek sie denerwuje ciagle bo u tego dilera mu powiedzieli ze na 3000 zrobią to mysle ze by przełożyli pompe od td5030 bo w td 5030 podłączaja prosto pod pompę gdzies powiedzieli ze 800żł ale kur.. kupić nowy tur nie wiem z osprzętem chyba 30 tys i co jeszcze bokładać nie wiem opier ... servis i niech to robią chciałem sie was popytac co o tym sadzicie .... ja już nie wiem co o tym myslec nie wiem czy właśnie jak dzwonił do metal fachu to mu powedzieli ze iles godz i po pompie ....

#34 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 27 marzec 2012 - 18:03

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll A wiec koledzy , nie czytalem całego tematu , ale chce przestrzec przed Turem z metal-fachu. Kupilem nowego, 2 miesiace temu wyszla gwarancja , i musze powiedziec ze koszmar, bardzo slaby material , to jest porazka , popekala rama łaczaca 2 ramienia tura, napisalem do metalfachu bo wyglada mi ze to wogole jest zle pospawane tam , a oni mnie olali zwyczajnie , cene maja nie mała, ale juz jakosci zadnej !!! przestrzegam wszystkich , jak chcecie to zobaczyc to wyslijcie mi na priv swoje mejle , a powysylam wam zdjecia. Lepiej dolozyc i kupic Quicka albo Stolla , musze zrobic reklame tej firmie bo mnie strasznie to zdenerwowalo ze nie otrzymalem od nich zadnej odpowiedzi , a pozatym , ich tury sa nic nie warte. Pozdrawiam .

Edytowany przez rafal11195, 27 marzec 2012 - 18:05.

#35 Share tribal

tribal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 08:44

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll to nie nowośc kolego wystarczy spojzeć na spawy, wykończenie krawędzi i porównać niestety nadal polska tandeta

#36 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2429 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 28 marzec 2012 - 11:13

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll Duskusja się rozwija więc i ja dodam coś od siebie... Moim zdaniem jak nie masz jakieś większej "fermy" czy czego kolwiek gdzie tur będzie naprawdę dostawał w d*** to można spokojnie brać jakąś używkę albo jak się chce koniecznie nowy sprzęt to coś polskiego bo po co przepłącać ale jak ma się kupę roboty to nie ma co oszczędzać tylko zacisnąć zęby i płacić za naprawdę dobry sprzęt żeby póżniej nie narzekać na jakość wykonania i komfort pracy. Poprostu cena = jakość i trzeba to dostosować do swoich potrzeb.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#37 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 20:05

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll Koledzy ja też dodam coś od siebie i to z innej beczki. Czy kolego zastanawiałeś się nad innymi polskimi firmami? Przykładowo mam tura z agromasz mrągowo Ł-106A i do twojego Deutza będzie pasował. Używam go od roku i muszę powiedzieć że sprawuje się bardzo dobrze żadnych awarii nie miałem jedynie sam wysięgnik waży 620Kg chyba nie pamiętam dokładnie, wydaje się to dużo ale jak z tyłu zaczepie agregat uprawowo-siewny to przodu wcale nie podnosi a nawet mrzy takiej masie nie podnosi mi tyłu gdy rozładowywałem palety po 1,5T a polecił mi go wujek który ma Ł-106 na zetorze 10045 i bez odważnika i obciążników kół jeździ ma go już z 5 lat i tylko zmienił uszczelniacze w gniazdach hydrauliki. Kolego pamiętaj to twój wybór nikt ci nie powie czy na 100% dobrze robisz.

#38 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 19:08

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll Panowie czy do ładowacza Metal-Fach t-241 mozna zamątować taki przyrząd co pokazuje położenie pochylenia łyżki lub krokodyla względem podłoża tak jak to jest zachodnich ładowaczach np Stoll bo tak na wyczucie jest trudno bo albo za głęboko się wgłębia albo za płytko a może macie swoje sposoby na ten problem .Dodam że posiadam ładowacz od niedawna i może muszę trochę po ćwiczyć.

#39 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 20:56

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll Samemu można drobić, na zwór innych, pręt przymocowany do sworznia na zakończeniu siłownika od przechylania euroramki i do tego 2gi punkt podparcia [np blaszka z otworem, albo mała tulejka] na drugim końcu siłownika czy też gdzieś na ramie w widocznym miejscu. Wszystko ładnie połączyć, pręt zagiąć albo kolorowo zaznaczyć w położeniu poziomym łyżki i jest git ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 21:29

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll Na pewno sprubuję to zrobić ale chyba jak skonczy się gwaracja. Czy może robiłeś coś takiego w swoim ładowaczu.