Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 15:10

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? Witam
Potrzebuję pomocy bo muszę wyciąć kilkanaście okręgów z blachy 2-3mm o średnicy kółek 20cm moje pytanie czym to zrobić jakimi nożycami najlepiej myślę o takich http://allegro.pl/mo...2053078726.html może gdzyby były małe ranty można kątówką poprawić co o tym myślicie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? Dzisiaj, 23:24
  •  

#2 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 15:27

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? Do czego te okręgi? Ich kształt ma być nieskazitelnym odbiciem okręgu? Jeśli tak to nożycami się raczej nie uda. Pewnie większy koszt by był ale by zrobić bardzo dokładnie skorzystał bym z usług firmy oferującej cięcie laserem. A jeśli ma nie być dokładnie to normalną szlifierką kontową a nie tam jakimiś nożycami się będziesz bawił. 3 blacha to raczej tylko postrzępisz po psujesz a na koniec będziesz musiał od podstaw poprawiać szlifierką. Tak mi się wydaje. Odrysuj okrąg, szlifierką wytnij kwadrat obejmujący Twój okrąg i ścinaj rogi.

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 15:27

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? Tymi nożycami blachy nie przetniesz. Do czego ci te kółka potrzebne są?? Możesz wyciąć szlifierką. Najpierw wyrysować cyrklem okrąg a potem wycinasz. Jest trochę z tym roboty ale da się. Jeśli potrzebujesz aby był idealny okrąg to najlepiej by było na tokarni to zrobić. Wycinasz szlifierką np. sześciokąt a resztę tokarnia obcina.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 15:34

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? @andrzeju Jak tę blachę umocujesz w tokarce? we wrzecionie? w koniku? a nóż w imaku czy gdzie indziej? w płaskich przedmiotach jedynie można wiercić otwory, ale wiertło musi być we wrzecionie,
Jak masz zrobić dużo tych kółek to plazma, laser itp, jak kilka to szlifierką.
Ja wycinałem takie małe kółka o średnicy ok 5cm w blasze otwornicą do płytek w wiertarce, git wyszły
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 16:01

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? Ja bym proponował udać sie do najbliższego zakładu ktory posiada plazme niedaleko mie taka maja, za niewielkie pieniadze wycina idealne kształty, wycinał mi obciażniki w koła bardzo dokładna maszyna

#6 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 16:07

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? dokładnie jak piszę kolega wyżej. U nas są firmy które właśnie świadczą za naprawde niewielkie pieniadze usługi wycinania laserem/plazmą. Wieziesz im blachę, parę minut jak prosty wzór i masz wycięte

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share hobbysta1982

hobbysta1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 16:32

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? witam.
Proponuję koledze kupić dobry nożyk do metalu, taki do zwykłej wyżynarki jak do drewna. narysuj sobie te kółka, zrób wiertłem dziurkę na nożyk i po prostu wytnij te otwory.
Powodzenia.

#8 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:02

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? ja to robilem w taki sposób najpierw wycinałem szlifierka kątowa mniej wiecej takiej jak powinny być. później zawiozlem tokarzowi i mi za kilka zł je przetoczył. wystarczy mieć środek wyznaczony robisz okrąg o średnicy jakiejś rurki. lapiesz ja na 3 spawy i mozesz juz w uchwyt tokarski złapac. sam tak robiłem wiec wiem że się da.I robiłem je z 8 blachy:) pozdrawiam

#9 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:11

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? Palnikiem gazowym też ładnie idzie ale najlepiej plazma równiuteńkie krawędzie

#10 Share AUSTERNPILZ

AUSTERNPILZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Produkcja rolna, uprawa boczniaka

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:40

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? Tylko usługa laser. Groszowe sprawy ;) Ja za cztery skomplikowane elementy z nierdzewki ( gr. 6 mm) zapłaciłem ok 160 zł, a cięcia było ok 3 mb. A jeszcze lepiej zlecić usługę z materiałem. Praktycznie nie liczą odpadów bo pracują na dużych arkuszach blach i póżniej jeszcze skrawki wykorzystują. O ile zakład uczciwie podchodzi do sprawy <_<

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 23:03

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? Tylko nie każdy ma w pobliżu firmę z takim sprzętem, która chce bawić się w takie drobiazgi. Sposób z tokarką i spawami jest najprostszy. Zdarzało się przy jednostkowym elemencie wycinać małą kątówką prowadząc wielokrotnie tarczę po łuku, mając pochyloną kątówką do osi krążka.

Edytowany przez zorzyk2, 23 styczeń 2012 - 23:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:57

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm? nie masz nożyc do ciecia blachy takich na stojaku ja na takich blache 4 mm tne i ksztalty jakie chce
--- URSUS C-328 ---

Dodaj odpowiedź