Zaloguj się, aby obserwować  
rogerr33

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm?

Polecane posty

Gość   
Gość

Do czego te okręgi? Ich kształt ma być nieskazitelnym odbiciem okręgu? Jeśli tak to nożycami się raczej nie uda. Pewnie większy koszt by był ale by zrobić bardzo dokładnie skorzystał bym z usług firmy oferującej cięcie laserem. A jeśli ma nie być dokładnie to normalną szlifierką kontową a nie tam jakimiś nożycami się będziesz bawił. 3 blacha to raczej tylko postrzępisz po psujesz a na koniec będziesz musiał od podstaw poprawiać szlifierką. Tak mi się wydaje. Odrysuj okrąg, szlifierką wytnij kwadrat obejmujący Twój okrąg i ścinaj rogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tymi nożycami blachy nie przetniesz. Do czego ci te kółka potrzebne są?? Możesz wyciąć szlifierką. Najpierw wyrysować cyrklem okrąg a potem wycinasz. Jest trochę z tym roboty ale da się. Jeśli potrzebujesz aby był idealny okrąg to najlepiej by było na tokarni to zrobić. Wycinasz szlifierką np. sześciokąt a resztę tokarnia obcina.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@andrzeju Jak tę blachę umocujesz w tokarce? we wrzecionie? w koniku? a nóż w imaku czy gdzie indziej? w płaskich przedmiotach jedynie można wiercić otwory, ale wiertło musi być we wrzecionie,

Jak masz zrobić dużo tych kółek to plazma, laser itp, jak kilka to szlifierką.

Ja wycinałem takie małe kółka o średnicy ok 5cm w blasze otwornicą do płytek w wiertarce, git wyszły


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ja bym proponował udać sie do najbliższego zakładu ktory posiada plazme niedaleko mie taka maja, za niewielkie pieniadze wycina idealne kształty, wycinał mi obciażniki w koła bardzo dokładna maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

dokładnie jak piszę kolega wyżej. U nas są firmy które właśnie świadczą za naprawde niewielkie pieniadze usługi wycinania laserem/plazmą. Wieziesz im blachę, parę minut jak prosty wzór i masz wycięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.

Proponuję koledze kupić dobry nożyk do metalu, taki do zwykłej wyżynarki jak do drewna. narysuj sobie te kółka, zrób wiertłem dziurkę na nożyk i po prostu wytnij te otwory.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to robilem w taki sposób najpierw wycinałem szlifierka kątowa mniej wiecej takiej jak powinny być. później zawiozlem tokarzowi i mi za kilka zł je przetoczył. wystarczy mieć środek wyznaczony robisz okrąg o średnicy jakiejś rurki. lapiesz ja na 3 spawy i mozesz juz w uchwyt tokarski złapac. sam tak robiłem wiec wiem że się da.I robiłem je z 8 blachy:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Palnikiem gazowym też ładnie idzie ale najlepiej plazma równiuteńkie krawędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

Tylko usługa laser. Groszowe sprawy ;) Ja za cztery skomplikowane elementy z nierdzewki ( gr. 6 mm) zapłaciłem ok 160 zł, a cięcia było ok 3 mb. A jeszcze lepiej zlecić usługę z materiałem. Praktycznie nie liczą odpadów bo pracują na dużych arkuszach blach i póżniej jeszcze skrawki wykorzystują. O ile zakład uczciwie podchodzi do sprawy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tylko nie każdy ma w pobliżu firmę z takim sprzętem, która chce bawić się w takie drobiazgi. Sposób z tokarką i spawami jest najprostszy. Zdarzało się przy jednostkowym elemencie wycinać małą kątówką prowadząc wielokrotnie tarczę po łuku, mając pochyloną kątówką do osi krążka.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

nie masz nożyc do ciecia blachy takich na stojaku ja na takich blache 4 mm tne i ksztalty jakie chce


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj