Skocz do zawartości

Zdjęcie

akwaponika - jakie ryby polecacie?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share henio0001

henio0001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 12:18

akwaponika - jakie ryby polecacie? Czy ktos z Was testowal moze jakies ryby wystepujace w polskich wodach ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
akwaponika - jakie ryby polecacie? Dzisiaj, 23:14
  •  

#2 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 23 styczeń 2012 - 12:49

akwaponika - jakie ryby polecacie? Tak nie dawniej jak na święta testowałem Karpia po grecku :lol: :lol: :lol:
a tak na poważnie to napisz więcej o co chodzi

#3 Share henio0001

henio0001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 12:54

akwaponika - jakie ryby polecacie? Jest to kombinacja akwakultury z hydroponiką

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Walczmy o rynek grzybów! zobacz »

•  

#4 Share henio0001

henio0001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 08:04

akwaponika - jakie ryby polecacie? W swiecie glownie w tym celu uzywaja tilapii.U nas trudno dostac narybek tego gatunku,wiec zastanawiam sie nad karpiem,pstragiem badz wegorzem.Tilapia jest o tyle dobra ze po 8 m-cach chowu nadaje sie do sprzedazy bo szybko rosnie.Nie wiem jak jest z naszymi rybami.Moze , gdyby im zapewnic 25st. C tez by urosly od wczesnej wiosny do poznej jesieni czyli w okresie dodatnich temperatur.Ma ktos z was jakies doswiadczenie z tym rodzajem dzialalnosci?

#5 Share dzikus75

dzikus75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 maj 2012 - 10:11

akwaponika - jakie ryby polecacie?

W swiecie glownie w tym celu uzywaja tilapii.U nas trudno dostac narybek tego gatunku,wiec zastanawiam sie nad karpiem,pstragiem badz wegorzem.Tilapia jest o tyle dobra ze po 8 m-cach chowu nadaje sie do sprzedazy bo szybko rosnie.Nie wiem jak jest z naszymi rybami.Moze , gdyby im zapewnic 25st. C tez by urosly od wczesnej wiosny do poznej jesieni czyli w okresie dodatnich temperatur.Ma ktos z was jakies doswiadczenie z tym rodzajem dzialalnosci?

Witam
ja wystartowałem z karpiem. On również ma dobre przyrosty i startując z 5dkg w pół roku może osiągnąć wymiar handlowy.
Oto moja instalacja:
chętnie wymieniałbym się informacjami z ludźmi zainteresowanymi tym sposobem produkcji żywności bo bardzo mi się to podoba i ma przyszłość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 12 maj 2012 - 10:22

akwaponika - jakie ryby polecacie? a mogli byście tak łopatologicznie wyjaśnić o co chodzi ?? bo wygląda to interesująco tylko nie do końca jarzę o co w tym biega
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#7 Share SCOLNUS

SCOLNUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 00:55

akwaponika - jakie ryby polecacie? dzikus75 - robi wrażenie twoja uprawa, oglądałem też drugi filmik na twoim kanale YT.
Zastanawia mnie smak pomidorów :-)
Chciałbym też z czymś takim wystartować po zimie. Również myślę o wykożystaniu zbiorników 1000l.
Jest problem z materiałami na temat akwaponiki po polsku

MECHANIZATOR - może to ci rozjaśni co nieco :

#8 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 08 grudzień 2012 - 21:58

akwaponika - jakie ryby polecacie? polecam gupiki. Bardzo dobrze się rozmnarzają. Mogę wysłać stado zarodowe :P

jestem pod wrażeniem filmów. Świetny pomysł na uprawę warzyw i hodowlę zdrowego mięsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share dzikus75

dzikus75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:28

akwaponika - jakie ryby polecacie? Witam
Jedząc produkty z mojej akwaponiki nie czułem żadnego posmaku w pomidorach ani w sałacie.