zabek

która nowa przyczepa 10t najlepsza?

Polecane posty

MDSikor    6

Ja ostatnio szukałem "10" i wybierałem Zasława. Na twoim miejscu bym się zastanawiał między Zasław, Wielton, Metaltech.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Agrotech Kielce 8-10 marzec. Jedź, dotknij każdą, będzie Ci lżej podjąć decyzję.

Ciężko doradzić. Będziesz chciał kupić pod kolor ciągnika czy chcesz aby służyła Tobie długie lata ?

Napisz sobie wszelkie za i przeciw. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Ja ci polecam Metaltech DB 10000 sam taką mam. Ma dużą pojemność 13m3. Opony to te min. 22,5/385 muszą być. Po drodze bardzo pewnie się prowadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Wielton i Zasław też mają skrzynię 13m3 i też te same opony. Trzeba obejrzeć te przyczepy i która lepiej ci będzie odpowiadała tą bierz.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUSI    2
Napisano (edytowany)

... i "wywalczyć" jeszcze z przedstawicielem handlowym atrakcyjną dla siebie cenę!

Edytowano przez LUSI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gedii    1

Witam wiem ze dawno nieodwiedzany teamt ale mam pytanko i ciekawostke

Pytanko to czy ktos z was posiada 2xmetalfach "10t" i czy kiedys próbował z nimi na maksa zawrócić?

Ciekawostka: Kolega kupil dwie takie przyczepy w tym roku, ładnie wygladaja wszystko cacy(pomijajac pare szczegułów).

Do czasu kiedy podczepil je do siebie i zawracał. Podczas mocnego skretu tylna przyczepa bez problemu walnie skrzynia pierwsza przyczepe.

czekam na odpowiedz i pozdrawiam

Gedii

Edytowano przez gedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mi w Wieltonie 12 T zgieło rączkę z plandeki jak była rozłożona, i prawie w miejscu się obracałem.a tak nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Za krótkie dyszle dają... u mnie też się tak stało ale zapiąłem starą 4 tonówke do nowego Auto-techa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gedii    1

no i na 100% metalfach ma zadaleko wózek przesuniety do tyły powinien miec z 20-30 cm dłuższy dyszel. takze sprawdzajcie i kto ma nowe na gwarancji powinien miec wymienione na dłuzsze . W metaltech'ach tez wykrzywiłem raczke od plandeki ale była jakos dziwnie ustawiona pozatym idzie tak zawrócić ze tylne kolo od 2 przyczepy stoi w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

W poniedziałek przywieźli mi nową przyczepę 10t firmy kellfri. Zamawiałem przez internet nie oglądając jej osobiście więc jest mała wtopa. Posiada hamulce hydrauliczne - gdzie nawet na stronie producenta nie ma o tym informacji, jest tylko napisane że posiada hamulce na wszystkie 4 koła. Druga wtopa to stopka podpierająca dyszel - nie ma żadnej korbki do regulacji wysokości - porażka. Kosztowała 30tys, - mimo to wygląda solidnie, służyć mi będzie tylko do transportu zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

musze stanąć w obronie przyczep z BRZEG-u Unia Pilmet ktoś napisał ze mają słabą ramę to neich przyjedzie do miejscowosci Łosiów i zobaczy jak w jednym z gospodarstw wielkoobszarowych są one wykorzytywane i ile wożą, mają założoną 3 burtę 50cm i wtedy na jedną wchodzi 20ton zboża, kukurydzy i ciągają je JCB fastrak 60-70km/h. przyczepy pracują bardzo intensywnie w gospodarstwie i przy obsłudze handlu zbożem. Bardzo czesto je widuje jak jadą z Brzegu do Bielan Wrocławskich do Cargila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrychaV    0

A teraz coś o Zasławkach i Wieltonach. Niedaleko mojej miejscowości jest osp tam mają 2 zestawy przyczep Wielton 12. Uprawiają tylko pszenice i rzepak, ale tymi przyczepami wożą tylko pszenice, gdyż są za mało szczelne do rzepaku.U nas sezon temu przyszły 2x Zasław 10t. Przyczepy na razie przepracowały tylko jeden sezon a sprawowały sie znakomicie, dzięki krótkiej długości bardzo dobrze sprawują się przy koszu. I mogę szczerze polecić przyczepy Zasław, słyszałem, że przyczepy Metal-tech są dobra ale nie miałem z nimi kontaktu. Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam Wielton 12t i niech je cholera weźmie. P pszenicy w pierwszym roku burty porozczelniały się że musiałem na polu pianować. Pojechały do fabryki wymienili dolne burty i zawiasy, było ok.

Teraz w styczniu wywoziłem pszenicę to przestały się otwierać do dołu. Burty powiginały się jak beczka, po dopięciu łańcuchów, otworzyły się z 15 cm, i jak dopiero z połowa s]pszenicy spadła to burty wyprostowały się o otworzyły się do końca.

Musiałem pasami w środku burty spinać bo połamał bym je chyba.

Przyczepy w tym sezonie były 14 razy załadowane pszenicą i rzepakiem, i tandem raz gruzem.

Był serwis porobiłem filmy, i w nad dniach czekam na oświadczenie z fabryki od głównego konstruktora, jak coś będzie nie tak to jadę do nich i dam im popalić, taczki mogą projektować a nie przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filipek    2

tak się właśnie kolego kończą oszczędności na porządnym materiale, schodzenie z wagi itp.płacimy słoną kase a jakości można zapomnieć. co by było z tymi przyczepami jak by chodziły codziennie i dostały w d*pe jak stare przyczepy ;) Ja mam D55 z 86 roku jak by przemówiła to by można było napisać książkę ile i czego przewiozła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikv    0

Dokladnie, tez mam d 55 6 t ładowności , burty maja 125 cm. wysokości . Wchodzi na nią ponad 10 ton żyta , worki trzeba tylko w dwóch narożnikach położyć i kipuje do tyłu.A burty spinałem jak były zgnite i ledwie kupy się trzymały , tak dla pewności. Też właśnie planuje kupić jakąś przyczepę 10 t , ale trochę mnie to dziwi jak Piszecie że przy prawie normalnej eksploatacji burty powyginały się. .ZASŁAW robi teraz też d 55 ale to nie jest już to samo , co te z lat 80 . Moja jest z 89r. kolega ma starsza , to też jest dużo masywniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj