Skocz do zawartości

Zdjęcie

która nowa przyczepa 10t najlepsza?

66 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 30 październik 2012 - 09:21

Mało rzeczowo w tej rozmowie widzę. Jeśli chodzi o jakość przyczep to zwróć uwagę przede wszystkim na takie kwestie: wielkość i nośność osi, marka obrotnicy, siłownik (jaki ma udźwig), ogumienie najlepiej 22.5 (regenerowane daje radę w rolniczych). Przede wszystkim zaufałbym firmie Metal-tech, Pom-Eko i ewentualnie z tańszych Auto-Tech. To tyle. Wielton i Zasław mają przyczepy rolnicze bardziej dla rozrywki i jeśli będzie dobrze im szło z naczepami to lada moment przyczepy rolnicze odstawią na dalszy plan.

Masz rację Kolego

3 lata temu jak mieli ciężko z naczepami drogowymi to zrobili pewne ruchy i aby nie zwalniać pracowników postanowili wziąć się za rolnictwo. Opinia o dobrych naczepach zrobiła swoje. Idealne posunięcie marketingowe. I teraz kilku rolników musi doszczelniać te markowe przyczepy pianką na polu :)
Ja stawiam na doświadczenie więc dla mnie Metaltech jest na pierwszym miejscu. Pełen profil ramy,skrzynia wtedy nie pracuje bo leży sztywno i się nie rozszczelnia. Uszczelnienie, blacha do blachy a nie oklejone gumą dookoła gdzie co roku trzeba zmieniać. Ale ....każdy ma prawo decydować wedłóg swojego uznania :)

Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
która nowa przyczepa 10t najlepsza? Dzisiaj, 21:24
  •  

#42 Share Mag

Mag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 19:12

Chciałbym odświeżyć trochę temat. Co myślicie o przyczepie Metal Fach T-710/1? Jak z jakością wykonania? U mnie zadania jakie by miała do wykonania to: W żniwa zwieźć zborze z 20-25 ha, wożenie bel ( jakieś 1000 bel w roku : słomy, siana i sianokiszonki) wożenie masy kukurydzianej ( jakieś 10 przyczep w roku), oraz tak raz na miesiąc pojechać 5 km w jedną stronę po 6-7 ton paszy na paletach. Jak myślicie? Sprawdzi się? Pozdrawiam :)

Znajomy ostatnio kupił i wykonanie bardzo mi się podoba :) Tylko że zamówił niebieską a przyszła cerwona :P Ja bym polecił

#43 Share adamgie

adamgie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 21:35

która nowa przyczepa 10t najlepsza? nie wiem drodzy forumowicze dlaczego tak znienawidzone są przez Was przyczepy pronar? posiadam tandem 10T od 2007 roku. Nie zgodziłbym sie z opiniami o rdzewieniu i niskiej szczelności. Powiem Wam, że nie jest tak źle. Przyczepa u mnie pracuje tylko przy wożeniu ziarna, i z tym nie ma najmniejszego problemu. Jest naprawde szczelna i nic jej nie dolega. W zeszłym roku woziłem u kolegi rzepak to trzeba było uszczelnić tylko słupek na jednym przednim rogu, i wierzcie mi mówię szczerze. Rdza pojawiła się tylko przy podłodze, gdzie zostało niewyczyszczone ziarno zboża. Nie usunięte porosło i taki skutek-moja wina. Ale w tym roku zrobiłem plandekę i nie będzie problemu.
Są to przyczepy w dosyc rozsądnej cenie i nienagannej jakości, to jest moje zdanie.
Też stoję przed kupnem kolejnej przyczepy i oczywiście śledzę wszystkie opinie, ale zapraszam do dyskusji również osoby posiadające przyczepy Pronar.

#44 Share zetormatyssa

zetormatyssa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 12:54

która nowa przyczepa 10t najlepsza? Witam.
Mam pytanie czy może wiecie czy Bizon ZO56 82r i 91r zładuje bez problemu(a mierzł ktoś wysokość załadunku) 12t przyczepę metal-tech(lub inne ale na skrzyni 4,5 m "krótką")?
(bo na razie nie mam zamiaru zmieniać kombajnów) I jeszcze jedno jak byście mogli doradzali tandem czy tradycją?
Pozdrawiam :)

#45 Share DFkujawy

DFkujawy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 13:06

która nowa przyczepa 10t najlepsza? Tandem na oponach 22.5/425mm załaduję, ale pierwsze kilka zbiorników jest na styk i jak przyczepa stanie wyżej to niestety trzeba zajechać inaczej. Oczywiście trzeba sypać z obu stron bo na środek przyczepy nie ma szans sięgnąć :)
Jeśli chodzi o wybór między tandemem i dwuosiową to zależy, która Tobie bardziej pasuję...

#46 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:18

która nowa przyczepa 10t najlepsza? Mój ciągnik ma 3 metry wysokości i Bizon 56 wadził blachą z rury o dach.

#47 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:09

która nowa przyczepa 10t najlepsza? jeśli pod bizona to weź lepiej 10 bo bedziesz sie meczył z 12

#48 Share zetormatyssa

zetormatyssa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:50

która nowa przyczepa 10t najlepsza? a wielton PRS-2/W12?
na tym film ją ładują

#49 Share ruszczan

ruszczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 00:23

która nowa przyczepa 10t najlepsza? czy zna ktoś aktualną cenę przyczepy 8t Unii Brzeg ?

#50 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 01 luty 2013 - 11:08

czy zna ktoś aktualną cenę przyczepy 8t Unii Brzeg ?

Unia 8t 45900 zwykła i 46900 long
Zasław 42800
Pronar 42050
Warfama 41700
Wielton 43000
Metaltech 45300
Joskin 46400
Metalfach 37000

Ceny cennikowe, upusty musisz targować u dealerów. Wybieraj mądrze,

Pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ruszczan

ruszczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 luty 2013 - 12:01

która nowa przyczepa 10t najlepsza? Buuz40 dzięki! Tylko którą wybrać?

#52 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 luty 2013 - 13:31

która nowa przyczepa 10t najlepsza? Ja ostatnio szukałem "10" i wybierałem Zasława. Na twoim miejscu bym się zastanawiał między Zasław, Wielton, Metaltech.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#53 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 05 luty 2013 - 15:07

która nowa przyczepa 10t najlepsza? Agrotech Kielce 8-10 marzec. Jedź, dotknij każdą, będzie Ci lżej podjąć decyzję.
Ciężko doradzić. Będziesz chciał kupić pod kolor ciągnika czy chcesz aby służyła Tobie długie lata ?
Napisz sobie wszelkie za i przeciw. :)

#54 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:51

która nowa przyczepa 10t najlepsza? Ja ci polecam Metaltech DB 10000 sam taką mam. Ma dużą pojemność 13m3. Opony to te min. 22,5/385 muszą być. Po drodze bardzo pewnie się prowadzi

#55 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 luty 2013 - 19:10

która nowa przyczepa 10t najlepsza? Wielton i Zasław też mają skrzynię 13m3 i też te same opony. Trzeba obejrzeć te przyczepy i która lepiej ci będzie odpowiadała tą bierz.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#56 Share LUSI

LUSI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo/Motoryzacja

Napisany 05 luty 2013 - 20:46

która nowa przyczepa 10t najlepsza? ... i "wywalczyć" jeszcze z przedstawicielem handlowym atrakcyjną dla siebie cenę!

Edytowany przez LUSI, 05 luty 2013 - 20:47.

#57 Share gedii

gedii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 07:38

która nowa przyczepa 10t najlepsza? Witam wiem ze dawno nieodwiedzany teamt ale mam pytanko i ciekawostke
Pytanko to czy ktos z was posiada 2xmetalfach "10t" i czy kiedys próbował z nimi na maksa zawrócić?
Ciekawostka: Kolega kupil dwie takie przyczepy w tym roku, ładnie wygladaja wszystko cacy(pomijajac pare szczegułów).
Do czasu kiedy podczepil je do siebie i zawracał. Podczas mocnego skretu tylna przyczepa bez problemu walnie skrzynia pierwsza przyczepe.
czekam na odpowiedz i pozdrawiam
Gedii

Edytowany przez gedii, 18 lipiec 2013 - 07:39.

#58 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 08:00

która nowa przyczepa 10t najlepsza? Mi w Wieltonie 12 T zgieło rączkę z plandeki jak była rozłożona, i prawie w miejscu się obracałem.a tak nic się nie dzieje.

#59 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 14:41

która nowa przyczepa 10t najlepsza? Za krótkie dyszle dają... u mnie też się tak stało ale zapiąłem starą 4 tonówke do nowego Auto-techa ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share gedii

gedii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 07:04

która nowa przyczepa 10t najlepsza? no i na 100% metalfach ma zadaleko wózek przesuniety do tyły powinien miec z 20-30 cm dłuższy dyszel. takze sprawdzajcie i kto ma nowe na gwarancji powinien miec wymienione na dłuzsze . W metaltech'ach tez wykrzywiłem raczke od plandeki ale była jakos dziwnie ustawiona pozatym idzie tak zawrócić ze tylne kolo od 2 przyczepy stoi w miejscu.