Skocz do zawartości

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa)

169 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2012 - 12:28

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Przecież połowa załogi Korbanków i Agromarketu Jaryszki, kończyła właśnie te szkołę! Skąd wezmą nową kadrę, gdy stara się wykruszy? Poza tym, to ważny ośrodek szkoleniowy nie tylko dla uczniów ale i osób spoza szkoły. Kursy na koparko-ładowarki, koparki i inne maszyny budowlane. Na tym miasto korzysta! Bo kto by im budował ? Remontował ulice? Wszelkie prace budowlane robił? Właśnie wiele ludzi tam kończyło kursy. Mój wujek, jest z Ostrowa Wielkopolskiego, a kurs robił właśnie na Golęcinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Dzisiaj, 01:17
  •  

#62 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 luty 2012 - 13:45

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) No miasto cały czas twierdzi że nie ma interesu w kształceniu w zawodach rolniczych - cała nadzieja w tym że radni otrzeźwieją do wtorku i podejmą właściwą decyzję - chociaż po tym co zobaczyłem wczoraj mam coraz wieksze obawy - jeśli jesteście z WLKP piszcie do posłów z waszych okręgów (szczególnie tych z PO) aby jakoś zainterweniowali

zachęcam też do podpisywania petycji http://www.petycjeon...idacji_golecina dopuki nie zapadła ostateczna decyzja wszystko moze się zdażyć - nie mozemy się poddawać - a nawet jeśli przegłosują likwidację szkoły to nie oddamy jej tak łatwo
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#63 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 27 luty 2012 - 12:05

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Przepraszam że daje post pod postem ale chciałem odświerzyć ten bulwersujacy temat - Głos Wielkopolski potwierdza to co mówi się od kilku dni że do grona zainteresowanych szkołą na Golęcinie dołączył Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (do niedawna Akademia Rolnicza) - było by to najlepsze z możliwych wyjść z tej dramatycznej sytuacji - bo w interesie UP jest dobre kształcenie kadry rolniczej http://www.gloswielk...ature,id,t.html

A tutaj oglądając od 1:40 można zobaczyc co się działo na sobotniej sesji komisji oświaty i WYCHOWANIA Rady Miasta Poznania http://www.tvp.pl/po...odz2145/6612643
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2012 - 17:59

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Gdyby szkoła jednak miała być zlikwidowana, ale przejęło by ją UP, to byłaby to świetna wiadomość. Zostały by kierunki nauczania i wszystko inne byłoby w porządku. Wielu studentów UP jest przecież, po Golęcinie. No ale jest jeszcze to śmieszne Da Vinci, oraz WSNHiD. A Da Vinci, to z "Rychem Gie" przecież koledzy... Cóż, jutro będzie dla nas dniem sądu i liczmy, że uda nam się osiągnąć któryś z postawionych celów.

#65 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:02

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) zobaczymy jutro - sprawa z pozoru wydaje się być przesądzona - czyli jak to powiedziała w sobote jedna pani radna "wydymali nas bez mydła" - ale dopuki piłka w grze jest szansa

#66 Share PatKaz95

PatKaz95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Szynszyle Maszyny Rolnicze Wędkarstwo

Napisany 27 luty 2012 - 19:56

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Jak się dowiedziałem komisja oświaty miała dzisiaj zebranie które było zamknięte dla ludzi i stwierdzili że NIE ZGADZAJĄ SIĘ NA LIKWIDACJE GOLĘCINA!!!!!
www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!! www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc

#67 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2012 - 19:56

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Dokładnie. Jeśli przegramy tę bitwę, będziemy walczyć w wojnie o przejęcie szkoły przez UP.

#68 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:57

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Właśnie przed chwilą w TV regionalnej zakończył się program w którym spotkali się radni z Poznania i wychodzi na to że radnym z PO zmiekła rura - juz nie chcą likwidacji a chcą przełożenia decyzji o rok - a w tym czasie ma odbyc się konkurs na to kto będzie nowym zarzadcą szkoły po ewentualnej przyszorocznej likwidacji - a to jest moim zdaniem dobra wiadomość - bo konkurs moze wygrać UP Poznań

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2012 - 20:32

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) To bardzo dobra wiadomość. Jeśli przełożą ją o ten rok, i tym łutem szczęścia wygra UP, to będzie to świetna wiadomość.

#70 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:47

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa)

dokładnie - ale nie ma się co za wcześnie cieszyć - zobaczymy co jutro jaśnie wielmożni państwo radni uradzą - może zostawią szkołe w spokoju całkiem :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Dzisiaj, 01:17
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2012 - 21:16

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) To byłby hit ::tongue Też to musimy brać pod uwagę :D

#72 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 27 luty 2012 - 21:59

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Widzę że @Mechanizator też byłeś bronić ZST, na tym filmie rozpoznałem też jednego znajomego który się tam uczy ;)
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#73 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 27 luty 2012 - 22:48

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) byłem :) i jutro też będę :) wy się grzecznei uczcie w szkole a my stare wygi zajmiemy sie robieniem polityki :D

#74 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 27 luty 2012 - 23:33

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Ja akurat nie kończyłem ZST, ale zależy mi na losie tej szkoły, bo znam kliku absolwentów i obecnych uczniów którzy mi opowiadali jak uczą w tej szkole i byłem pod wrażeniem w szczególności przebiegu zajęć praktycznych, lub patronatów firm nad danymi klasami :) Ja skończyłem zwykłe technikum rolnicze w którym nie chcieli Nam nawet zorganizować kursów na obsługę opryskiwaczy lub operatorów kombajnów.
Także życzę wytrwałości i powodzenia w jutrzejszym dniu!!!
Może nasze dzieci też za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat będą się interesować rolnictwem tak jak My, ale nie będą gdzie miały zdobyć wykształcenia.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#75 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 27 luty 2012 - 23:39

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) dzieki :)

co prawda to nie będzie rozwiązanie idealne - ale zawsze lepsze to niz cios w łeb od tyłu i po zawodach - dzieki tej decyzki będziemy mieli czas na zrobienie czegokolwiek - a może nas z powrotem ministerstwo rolnictwa przygarnie :D jako tę 50tą szkołę (jakaś dziwna ta liczba 49 szkół pod zarzadem MR)

#76 Share asior1014

asior1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 luty 2012 - 15:46

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Usłyszałem w radiu że szkoła ma być zlikwidowana, może UP zdąży wykupić i będzie nowy nabór.

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2012 - 17:59

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Cóż, ja właśnie w mediach też nic nie widziałem, oprócz gazety. W domu do rąk mi fakt wpadł. Fakt i tam coś było, ale czasu na czytanie zbytnio nie miałem. Zaraz się zapoznam i z Faktem i z Głosem WLKP.

Edit po przeczytaniu.

W skromnym artykule na 5 stronie "Głosu.." na końcu napisane jest zdanie "Z nieoficjalnych informacji wynika, że pojawił się nowy pomysł na ZST." Być może, zostanie on zaprezentowany dzisiaj" Ciekawe co to za pomysł, może chodzi właśnie o UP, bądź przekazanie szkoły pod skrzydła Ministerstwa Rolnictwa? Na stronie 10, już w większej wzmiance w artykule "Bolek i Lolek" zostaje, a inni? mamy napisane tak "Nie wiadomo, czy tyle szczęścia będzie miał Zespół Szkół Technicznych na poznańskim Golęcinie. O planach likwidacji radni dowiedzieli się w ostatniej chwili. Szkoła na Golęcinie to 12 hektarów ładnego terenu w atrakcyjnym miejscu. Część obiektów wynajmuje obecnie Wyższa Szkoła Nauka Humanistycznych i Dziennikarstwa, która prowadzi tam szkołę podstawową i gimnazjum Da Vinci. Nie jest tajemnicą, że szkoła była zainteresowana wynajęciem kolejnych pomieszczeń. -WSNHiD miała kiedyś plany inwestycyjne związane z terenami ZST- przyznaje Małgorzata Wróblewska, kanclerz WSNHiD w Poznaniu. -Uczelnia zamierzała zaadaptować część budynków na siedzibę szkoły designu, która ma już swoją siedzibę na terenie MTP, dlatego odstapiliśmy od planów inwestycyjnych na Golęcinie. Mało kto jednak wierzy w te zapewnienia. Tym bardziej, że WSNHiD zgłosiła propozycję prowadzenia szkoły na Golęcinie. Zainteresowane są tym także inne uczelnie: Wielkopolski Kampus Akademicki i Uniwersytet Przyrodniczy. O przyszłości ZST oraz pozostałych placówek oświatowych radni zadecydują podczas dzisiejszej sesji. -Jutro tu wrócimy- zapowiadali wczoraj protestujący przed Urzędem Miasta. Wiceprezeska stowarzyszenia My-Poznaniacy zapewnia jednak, że nie zamierzają organizować kolejnego protestu.
-Chcielibyśmy merytorycznej dyskusji o oświacie w Poznaniu, której nam się odmawia- przyznaje Anna Wachowska-Kucharska."

We "Fakcie" mamy napisane tylko o proteście na pl. Kolegiackim i zmianach w obwodach gimazjów.

Edytowany przez Profil usunięty, 28 luty 2012 - 18:32.

#78 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 28 luty 2012 - 20:37

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) No niestety drodzy forumowicze - tak się robi dzisiaj POlitykę - radni miasta POznania POkazali nam dzisiaj w co mamy ich pocałować

Stan na chwilę obecną jest taki że zlikwidowano Zespół Szkół Technicznych im. MIchała Drzymały ale pozostawiono do 2013 roku jej elementy składowe takie jak
- technikum inżynierii środowiska i agrobiznesu
- internat
- zasadnicza szkoła zawodowa (która istnieje tylko na papierze bo nie ma do niej naboru)
a XXXI LO jest "wygaszane" na golęcinie bo nowy nabór odbywać się już będzie do ZSH na ul. Śniadeckich

te szkoły i internat mają wejść w skład majątku który przejmie nowy "zarzadca" wyłoniony w konkursie - tak się w POlsce wprowadza tylnimi drzwiami prywatyzacje szkolnictwa ,
Podmiotami które mogą przejąć szkoły na golęcinie mogą być
- Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa
- Konsorcjum czterech szkół katolickich
- Ministerstwo Rolnictwa o ile się obudzi i złoży najkorzystniejszą ofertę
- Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - również o ile się obudzi i jutro na senacie przegłosują wniosek ze cokolwiek w tej sprawie zrobią

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2012 - 20:51

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Nie wszystko stracone, ale większą "wiksę" to już nam zrobili. Nadziejami są UP i MR. "Jeżeli dyrektor Socha (dyrektor Gimnazjum Da Vinci), gdy rada odrzuciła propozycję radnego Alexandrowicza, by zdjąć punkty dotyczące likwidacji szkół, mówi "Golęcin jest nasz", gdy powołane Liceum Da Vinci reklamuje się, jako szkoła przy Golęcińskiej, to jak to interpretować? Ten cytat idealnie pokazuje, kto jest kim i o co w tym wszystkim chodzi!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:40

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Ja dzisiaj będąc na radzie miasta straciłem ostatnie resztki zaufanai do parti pod tytułem PO - co prawda reprezentuje nieco inne poglady polityczne ale łudzilem się że jednak interes społeczny (obywatelski) wygra z prywatnymi ciemnymi i podejzanymi interesami członków PO z rady miasta - ta klika przegłosuje wszystko co przedstawi prezydent miasta - moze neidługo wpadną na pomysł aby słońce nad poznaniem świeciło na niebeisko i to też przegłosują większością głosów

aha - korzystając z okazji chciałbym wszystkich poinformować że radni PiS i SLD byli po naszej stronie tak samo jak pan Poseł Stanisław Kalemba z PSL (przy okazji absolwent)