Skocz do zawartości

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa)

169 odpowiedzi na ten temat

#41 Share PatKaz95

PatKaz95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Szynszyle Maszyny Rolnicze Wędkarstwo

Napisany 25 luty 2012 - 00:10

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Ja w poniedziałek wysłałem e-mail posłowi Kalembie i Ajchlerowi. Jednak tylko jeden dojechał. A szkoda bo p. Kaleba jest absolwentem naszej szkoły i powinno zależeć mu na niej więc powinien chociaż odpisać mi na tego meila że nie może przyjechać. A tu żadnego zainteresowania z jego strony. Ale dobrze że chociaż panowie Romuald i Zbigniew Ajclerowie nas POPARLI!!
www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!! www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Dzisiaj, 02:35
  •  

#42 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 25 luty 2012 - 00:31

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Ajchlert jak był w sali kinowej to mówił że reprezentuje nie tylko siebie ale kilku posłów miedzy innymi kalembe którego zatrzymały ważne sprawy rodzinne (kłopoty zdrowotne żony)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#43 Share PatKaz95

PatKaz95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 luty 2012 - 00:38

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Jeżeli tak było to ok zwracam honor. Nie wiem nie słyszałem tej rozmowy, ponieważ byłem w sali obok i ćwiczyłem reanimacje na fantomie. słyszałem tylko jak p. Zbigniew mówił aby otworzyć na Golęcinie Centrum Edukacji Rolniczej.

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!! www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2012 - 09:46

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Również byłem w "konferencyjnej" więc p. poseł Ajchlert, jest po naszej stronie. A o przyjęciu szkoły pod skrzydła wojewódzkie, nie byłby to zły pomysł. CER również.

#45 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 25 luty 2012 - 13:25

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Właśnie wróciłem do domu po tym całym posiedzeniu komisji i to co się tam działo to jest kur..a jeden wielki skandal i kolesiostwo grubymi nićmi szyte - nie daje się nam ani prawa wypowiedzenia się na temat likwidacji szkoły ani nie daje sie nam czasu (i radnym też) na próbę rozwiązania problemu. Przy okazji okazało się także że propaganda miasta że koszt utrzymania jednego ucznia w szkole wynosi 10 tys rocznie to kłamstwo - ponieważ ten koszt jest w granicach 8 tys rocznie czyli tyle ile w innych szkołach średnich o profilu technicznym na terenie miasta, co tym samym obala główny argument za likwidacją. Okazało się też że wniosek o likwidacji wypłynął nie z komisji oświaty miasta poznania ale odgórnie od prezydenta miasta.

Teraz kilka słów otuchy
- w poniedziałek na swoim posiedzeniu sejmik województwa wielkopolskiego będzie zajmował się tą sprawą i możliwe ze na wniosek radnego Z. Ajchlerta o przejęciu szkoły i jej majatku przez Urząd Województwa Wielkopolskiego

- na swoim najbliższym posiedzeniu Senat Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu będzie głosował podobny wniosek

- jeśli zawiodą wszelkie instytucje wtedy od decyzji władz miasta można się jeszcze odwołać - a samą likwidację może wstrzymać jeszcze prokuratura w której złożono wniosek o podejżeniu próby popełnienia przestępstwa
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2012 - 13:41

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) I dobrze. Odrazu było wiadomo, że to są sprawy wyłącznie koleżeńskie... Szukali po prostu "dziury w całym", Czekam na ostateczną decyzję.

#47 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 25 luty 2012 - 14:10

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) No zobaczymy - zastanawiające jest jednak to że miastu się tak spieszy z tą decyzją - radni komisji oświaty dowiedzieli się o tym pomyśle 6 lutego (chociaż że takie wnioski powinny wychodzić z komisji a nie komisja powinna je opiniować) - a posiedzenie na którym miały zapaść decyzje odbyło się 23 lutego dzisiaj 25 lutego była kontynuacja - i na obecną chwilę miasto chce zlikwidować szkołę a tym samym umożliwić przejście w prywatne ręce gigantycznego majątku tj 12,7 ha gruntu oraz 19000 m2 powierzchni w budynkach

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2012 - 15:17

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa)

No zobaczymy - zastanawiające jest jednak to że miastu się tak spieszy z tą decyzją - radni komisji oświaty dowiedzieli się o tym pomyśle 6 lutego (chociaż że takie wnioski powinny wychodzić z komisji a nie komisja powinna je opiniować) - a posiedzenie na którym miały zapaść decyzje odbyło się 23 lutego dzisiaj 25 lutego była kontynuacja - i na obecną chwilę miasto chce zlikwidować szkołę a tym samym umożliwić przejście w prywatne ręce gigantycznego majątku tj 12,7 ha gruntu oraz 19000 m2 powierzchni w budynkach

Kolejny dowód na to, że miasto działa wyłącznie dla zysku, a nie dla dobra ucznia, Ta szybkość też mnie dziwi, wg. mnie to zawiadomienie o likwidacji placówki, powinno być z kilku miesięcznym wyprzedzeniem. p. Rybacki dobrze to określił mówiąc "Miasto samo ciągnęło te szkołę na samo dno". A powiedz mi, czy więcej radnych jest za likwidacją, czy przeciw niej?

#49 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 25 luty 2012 - 15:52

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) no niestety może okazac się że głosami Platformy i kolesi obecnego prezydenta wniosek przejdzie :/

#50 Share DxmenTraktorzysta

DxmenTraktorzysta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Polskie Maszyny Rolnicze Zachodnie Marki ( JD MF Case )

Napisany 25 luty 2012 - 16:05

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) No niestety możemy liczyć na cud Boży. Ja sobie nie wyobrażam iść do innej szkoły. Mam tam wielu znajomych oraz 2 pokolenia kształcące się w tej szkole i wiem co po niej się ma. Nie chodzi tu o Maturę czy inne punktacje końcowe ale ogromną praktykę, której nie da się zdobyć w innej szkole. Na debacie w czwartek rozmawiałem z absolwentami, którzy bardzo dobrze wspominają tą szkołę a najlepiej zajęcia praktyczne bo tam idzie się najwięcej nauczyć. Znam wiele osób, które kochają to co robią ziemia jest dla nich wszystkim a ta szkoła daje im ogromne doświadczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Dzisiaj, 02:35
  •  

#51 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 25 luty 2012 - 16:36

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Tak jak piszesz jedynie cud lub prokuratura - bo skoro upadł argument o wysokich kosztach utrzymania, skoro upadł argument o niegospodarności dyrekcji to na jakiej podstawie zamyka się szkołę ? - oczywiście wszyscy dobrze wiedzą ale nikt tego głośno nie powie - że radni miasta poznania wykonują polecenia inwestora "K"

#52 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 luty 2012 - 18:52

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Jak mówiono w czwartek, mimo że szkoła nie jest zlikwidowana, mimo że nie ma nowego właściciela ziemi i budynków to DaVinci już się reklamuje i zbiera uczniów do liceum które rzekomo znajduje się na ul. Golęcińska 9. Dlatego Prezydentowi Poznania tak się spieszy z zamknięciem i sprzedażą ZST, bo wypadało by się wywiązać z "koleżeńskich" obietnic....

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2012 - 19:05

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Dlatego dobrze, że sprawa trafiła na prokuraturę. Ale nie wiadomo czy i tam, nie będzie "kolegów" ...

#54 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 25 luty 2012 - 19:34

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Z tego co zauważyłem to nawet TVP Poznań nawet nie wspomniało o Waszym proteście...

Chłopaki wytrwałości w walce o szkołę!!! nie dajcie się, może przesadzę jak napiszę że próbują zniszczyć rolnictwo w zarodku, bo będzie brakować ludzi z kwalifikacjami do przejmowania gospodarstw. A przecież w całej Unii trąbią że brakuje młodych rolników...
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#55 Share asior1014

asior1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 luty 2012 - 19:47

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Pioch oglądałem Teleskop i podsumowanie tygodnia i mówili o proteście uczni, nauczycieli i rodziców. Trzeba walczyć o szkołę

#56 Share PatKaz95

PatKaz95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 luty 2012 - 19:59

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) W TVP mówiono w czwartek o 21.45 byłą nawet relacja z tego protestu.

#57 Share asior1014

asior1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 luty 2012 - 20:17

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Zobaczymy co zrobią na następnym posiedzeniu. I żeby prokurator dobrał się do prezydenta i jego kolegów w sprawie likwidacji szkoły.

#58 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 25 luty 2012 - 21:06

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Panowie z jednej strony nie ma się co dziwić radnym miasta bo jak by nie patrzeć finansują edukację ludziom spoza miasta - druga strona medalu jest taka że na terenie miasta poznania znajduje sie wiele naszych rolniczych instytucji od których urząd miasta pobiera pośrednio nasze śmierdzące gnojówką pieniadze - te instytucje to miedzy innymi UP Poznań, ARiMR, ANR, ARR, WGRO, PIMR Poznań, czy nawet PWR (wydawca TAP) - więc suma sumarum to urząd czerpie wiecej z nas niż my z nich - Poznań choćby się odgrodził od reszty świata wysokim i grubym murem to i tak pozostanie częścią rolniczej wielkopolski - Poznań tak samo potrzebuje rolniczej wielkopolski jak rolnicza wielkopolska potrzebuje Poznania - no chyba że radni chcą mieć do czynienia z "duchem Michała Drzymały" który przechadza się w murach szkoły i czasem daje o sobie znać

#59 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 25 luty 2012 - 23:29

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) Mam prośbę do moderatorów, czy mogliby w nazwie tematu dodać że dyskutujemy tu także o likwidacji szkoły?
Z góry dziękuję.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 25 luty 2012 - 23:35

Zespół Szkół Technicznych nr. 8 im. Michała Drzymały w Poznaniu (kier. mechanizacja rolnictwa) zmienione - chyba teraz wiecej osób to zainteresuje