Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przerobić instalację 12v na 12/24v?

82 odpowiedzi na ten temat

#81 Share robtasecochceta

robtasecochceta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 maj 2016 - 16:57

Ja wiem gaśnica 6kg nie wystarczy ;(.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak przerobić instalację 12v na 12/24v? Dzisiaj, 19:51
  •  

#82 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 maj 2016 - 15:13

Seweryn daj maila to Ci wyśle pakiet zdjęć. Ja już go przeglądałem i że tak powiem znam go od podszewki.

G...no znasz. Nie masz bladego pojęcia jak on działa, ani co zrobić żeby usunąć awarię, tym bardziej, że wszyscy już napisali co masz zrobić. 

Tak, gdzieś jest opór, gdzieś jest spadek napięcia - i dlatego w d*pie mam ten przekaźnik i woge se założyc https://sklep.avt.pl...st-12v-25a.html.
Koniec kropka tematu.

A to jest potwierdzenie tego co napisałem wyżej. Próbujesz uskuteczniać jakąś radosną twórczość z użyciem ryżowego przekaźnika, który z trudem wytrzymuje 10A ciągłego prądu zamiast naprawić przełącznik 12/24V.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#83 Share robtasecochceta

robtasecochceta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 maj 2016 - 21:23

Kiedy przyjedziesz i naprawisz? I w ogóle, nie wiem czy ta gra warta gówna świeczki. Ile za to bierzesz z przyjazdem? A jak już coś to klient sobie życzy 2x woltomierz wodoszczelny, - które to by informowały operatora pojazdu o stanie "naładowania" aku. Ten zegar "standardowy" też naprawiasz?

Edit:

"które to by informowały operatora pojazdu o stanie "naładowania" aku" - obu aku. Ten zegar pokazuje stan "naładowania" jednego aku.

Ponieważ, lecz i gdyż styki w przełączniku 12/24V nie "stykają". I dlatego na "zegarze" jest OK - na jednym aku. I proszę się nie śmiać, ja już przekaźnik ten tzw. "równoległy" mam już wpięty ze hoho 3 lata (na tym styku "-"). Ale teraz się pojawił problem na tym styku "+" - i dlatego szukałem przekaźnika co by w jednym "pudle" łączył + z + - z-. Bo nie chciałem plątaniny kabli.

@elektrotechnik - nie bój się, na dobrym PCB jest umontowany "gadżet".

Edytowany przez robtasecochceta, 23 maj 2016 - 22:54.

Dodaj odpowiedź