Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepiórki hodowla

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 22 styczeń 2012 - 14:49

Przepiórki hodowla Witam.
Mam taki zamiar żeby na wiosnę zagospodarować takie jedno nie używane pomieszczenie 3m*2m. Chciałbym wstawić tam przepiórki. Moje pytanie jest takie: Ile przepiórek mogę tam wstawić? Zakładając że one znoszą jajka to jak zrobić grzędy? Ile potrzebne było by jedzenia na np. 10szt.? Niżej zamieszczam plan pomieszczenia.
Pozdrawiam.

Załączone pliki

• Załączony plik  kur.bmp   351,9KB   515 pobrań

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepiórki hodowla Dzisiaj, 16:47
  •  

#2 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 22 styczeń 2012 - 16:16

Przepiórki hodowla Siema

Nie lepiej zwykłe kury? Masz normalnej wielkości jajka a nie miniaturki. Kur to mugłbyś trzymać tam z 40-45. Nie wiem jak ci wytłumaczyć jak sie robi grzędy. Zobacz u wujka google. Na 10 sztuk to pewnie worek 25kg paszy starczyłby na około 2 tygodnie. :rolleyes:

Edytowany przez dentka17, 22 styczeń 2012 - 16:18.

#3 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 17:04

Przepiórki hodowla Kur mam ok. 100 w pomieszczeniu obok. A w tamtym pomieszczeniu były kaczki teraz chce przepiórki! Dodany obrazek A grzędy to robiłem latem dla kur wyszły idealnie duże solidne, ale dla przepiórek to chyba mniejsze muszą być no nie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:26

Przepiórki hodowla Aaa chyba że tak. :rolleyes:
A jajka do sklepu sprzedajesz czy po rodzinie i znajomych jeśli można wiedzieć. :rolleyes:
No jak chcesz przepiórki to wstawiaj je :P
No mogłyby być troche większe ale niekoniecznie jak masz jakieś to wstaw i zobacz. :rolleyes:

#5 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 16:50

Przepiórki hodowla jajka to sami jemy i sprzedajemy sąsiadom, rodzince.
Grzędy które zrobiłem to talie luksusowe apartamenty dla kur tak wyraziła się moja babcia twierdząc że są kapkę za duże. Czasem w jednej siedzą 4 kury. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:35

Przepiórki hodowla Grzedy muwisz na miejsce gdzie kury znoszą jajka tak?
A to że za duże to nic sie nie martw. Mam ksiązke o kurach kaczkach itd. i w niej jest napisane że można robić gniazda dla kur chyba jak dobrze pamiętam to 50x50 lub coś takiego niepamiętam dokłądnie czy takie wymiary ale były dość duże i przypadało no nie kilka kur. Jak będę miał troche więcej czasu w ferie to poszukam i dokładniej ci napisze. :rolleyes:

#7 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:48

Przepiórki hodowla ok... dzięki

#8 Share Michal071088

Michal071088

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 luty 2012 - 22:43

Przepiórki hodowla Witam.
Mam taki zamiar żeby na wiosnę zagospodarować takie jedno nie używane pomieszczenie 3m*2m. Chciałbym wstawić tam przepiórki. Moje pytanie jest takie: Ile przepiórek mogę tam wstawić? Zakładając że one znoszą jajka to jak zrobić grzędy? Ile potrzebne było by jedzenia na np. 10szt.? Niżej zamieszczam plan pomieszczenia.
Pozdrawiam.

Ja Ci odpowiem na twoje pytania. do tego pomieszczenia wsadzisz okolo 240 przepiorek bo jak sie nie myle to wedlug prawa mozna miec 40 szt na m2. ale jakbys tam zrobil klatki to znacznie wiecej ;). grzed nie trzeba robic bo i tak znosza jajka gdzie popadna, chociaz mi niektore znosza w jednym miejscu. Co do karmy to mi wystarcza worek 25kg na 2 miesiace a mam 12 samiczek i 1 koguta ktory sie przez przypadek uchowal i nie likwidowalem go ;).. mam co dziennie 9-10 jajek, bo 2 samiczki sa stare i podejrzewam ze to one sie nie niosa... A tak na marginesie to jajka sa bardzo smaczne i osoby co sa uczulone na jajka kurze moga je spokojnie jesc... za tydzien bede mial kolejne 15 kurek ;p

#9 Share Rolniczek10

Rolniczek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 luty 2012 - 22:04

Przepiórki hodowla Pomieszczenie 2x3 metry to nie jest nic wielkiego, chesz tam wstawiac klatki to za wiele się nie zmieści, tylko takie klatki segmentowe będą dla Ciebie dobre żeby sie zmieściły.
http://www.hodowlany...przepiorek.html
Podstawa to żeby jednak dostać - kupić dobry materiał, chodzi o odpowiednią rasę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 15 luty 2012 - 14:40

Przepiórki hodowla Nie chodzi mi o jakieś wielkie produkcje! :rolleyes: Chciałbym wstawić 20-35 przepiórek (może później więcej). Zakładając ten temat chciałem dowiedzieć się czy opłaca się wstawić taką ilość (obok ok.150 kur więc to żadna dodatkowa robota) Ile zjadły by przepiórki w ilości np. 25 co im dawać do jedzenia? Na ile wystarczyło by 25kg paszy? Jaką pasze sojową? Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam. B)