scepan5

Uprawa Chryzantem

Polecane posty

scepan5    0

Witam W tym roku chcialbym na próbę wziąć z 50 sztuk Chryzantem Wielkokwiatowych, tylko nie wiem jaka i ilo tygodniową odmiane wziąć żeby była prosta w produkcji(najlepiej bez skarlania)no i oczywiście żeby zakwitła na 1 listopada. Czy macie jakies dobre sprawdzone odmiany. Interesuja mnie kolory biały i żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonofwood    1

Zasłyszana od lokalnych producentow odmiana (cytrynowa - tak o niej mowia) to Intrepid. Wiem ze jest trwała(nie obsypuje sie gdy starsza pani targa kwiat by sprawdzic jak dlugo postoi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

drobnokwiatowe sa najtrwalsze potem interpid i dopiero grube,tak samo jak napisałem tez jest ich cena drobne naitaniej grube najdrożej.

wpisz sobie w google,uprawa chryzantem,dużo tam pisze.

Edytowano przez grala13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scepan5    0

W katalogu jest taka odmiana jak Interpid jej tydzień kwitnienia to 9 . Myślicie że dostoi do 1 listopada ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@scepan5 jeśli będziesz odpowiednio sterować odstępem czasowym dnia długiego i krótkiego to może wytrzymać, a tak w ogóle to chryzantema należy do RDK (rośliny dnia krótkiego) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jest trochę zabawy z tym, trzeba mieć doświadczenie z tymi kwiatami, w mojej okolicy sporo mają tego, i gdy przychodzi wrzesień październik trzeba odpowiednio dogrzewać i doświetlać folię, u znajomych co je hodują mają jaja z nimi jak np. przekwitają w końcu października, czy na 1.XI nie zakwitną... i wtopa, jednemu znajomemu 2 folie nie zakwitły, drugiemu jedna, a trzeciemu jedna przekwitła... z tym naprawdę trzeba mieć doświadczenie, spróbuj na początek kilkadziesiąt kwiatów może, ale zarobek dobry jak wypali. U mnie mama też się z tym bawiła z kilkoma kwiatkami i zawsze trzeba było kupić na 1.XI. :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hee właśnie to taka zabawa...doglądanie pąków i odpowiednio do ich stanu przykrywanie włókniną dla wydłużenia nocy albo odkrywanie z doświetlaniem dla skrócenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Jeżeli planujesz zabawę z tym to radzę od drobno kwiatowych. Żeby wyszły grubo kwiatowe to trzeba lata praktyki. Sterowanie długością dnia to jest niezła zabawa , trzeba wstrzelić się w odpowiedni moment i odpowiednio długo. Jak wyjdą za wcześnie to jest większy problem jak za późno to można sobie jeszcze z tym radzić i jest to do nadrobienia w inny sposób niż sterowanie. Rodzice ładnych parę lat już to robią ale o doświetlaniu nie słyszałem . Jeżeli ktoś ma to zamiar robić to niech najlepiej poprosi kogoś kto to robi i niech pomoże dobrą radą w produkcji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj