Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat Brodnica 2/W 4.6m

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Praca, i nie tylko :)

Napisany 21 styczeń 2012 - 22:52

Agregat Brodnica 2/W 4.6m Witam. Nabyłem niedawno NH 112KM i tak się zastanawiam czy agregat 4.6 metra z Brodnicy bedzie do niego odpowiedni na glebach średnio ciężkich IIIa do IVb. Katalogowo waży 1400kg i zapotrzebowanie 120KM, ale wiem że to na wyrost. Przy sprzedaży deler powiedział mi że nawet 5 metrowy spokojnie pociągnie. Model większy 5.1m ważyt 1480kg i zapotrzebowanie mocy katalogowo 132KM. Dziwi mnie to, że 80 kg cięższy i juz 12 koni musi mieć więcej. Obecnie ciągam Zetorem 60 konnym 3 metrowy więc chyba 5.1 metra raz mocniejszy NH powinien pociągnąć? Czy ktoś z was ma doświadczenie z agregatami tej szerokości przy takiej mocy ciągnika? Pozdrawiam. :)

Edytowany przez Barcol84, 22 styczeń 2012 - 11:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat Brodnica 2/W 4.6m Dzisiaj, 23:00
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 00:22

Agregat Brodnica 2/W 4.6m Szanowny kolego. Nie ciągnie się masę agregatu a tą dodatkową ilość łap... 5.1 m napewno nie uciągnie, znaczy wiesz powiem tak, może i uciągnie tylko jak długo.... 4.1 będzie odpowiedni do tych 112 koni...

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share bartek2800

bartek2800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, elektronika

Napisany 22 styczeń 2012 - 07:13

Agregat Brodnica 2/W 4.6m 112km da rade agregatowi 5.1, 5.2, wiem z doswiadczenia bo mamy tej szerokosci agregacik i podobnej mocy traktor. Jednak by uzyskac lepszy efekt polecam kupic wezszy, ktory zrobi lepsza robote. 4.6m bedzie bardzo ok.

Ps. Najpierw ten agregat 5.1 byl ciagany u1014 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 22 styczeń 2012 - 10:29

Agregat Brodnica 2/W 4.6m Popieram, zapas mocy i większa prędkość podczas uprawy daje swoje efekty, lepiej węższy a z deka szybciej nim podgonić, w trudnych warunkach wspomnisz moje słowa xP PZDR:)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Praca, i nie tylko :)

Napisany 22 styczeń 2012 - 11:40

Agregat Brodnica 2/W 4.6m

Szanowny kolego. Nie ciągnie się masę agregatu a tą dodatkową ilość łap... 5.1 m napewno nie uciągnie, znaczy wiesz powiem tak, może i uciągnie tylko jak długo.... 4.1 będzie odpowiedni do tych 112 koni...

Sorki, żle napisalem. Chodziło mi o agregat 4.6 m z Brodnicy a nie 4.2 (pomyłka juz poprawiona). Tak wiem, że tu nie chodzi do końca o mase tylko o ilośc zębów, i prawdopodobnie wezme raczej tego 4.6m. Natomiast różnica między 4.6 a 5.1 to zapewne tylko z 6 haczek i łącznie 1.5m wałków które nie stawiają aż takiego wielkiego oporu. Może rzeczywiście z takim 5.1 być problem gdybym chciał wjechać w świeżą orkę, to by miał ciężko. A juz na pewno przy jakiejś głębszej uprawie np: pod ziemniaki. (z tym że obecnie ziemniaków nie sadzę, ale nie wiadomo co będzie w przyszłości.)Jeszcze pomyślę .....