Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysiek19

Kierowanie pojazdem rolniczym z konieczności, czy możliwe?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysiek19    2

Witam z przyczyn ciężkiego zdrowia mojego ojca nie będzie się poruszał ciągnikiem, możliwe już nigdy. Sprawa jest w tym ze nie mam jeszcze prawajazdy, a trzeba by zrobić zasiewy i czy była by możliwośc dostania jakiegoś papierka by dojechać na pole? Mam 17 i pół, w kwietniu idę na prawo jazdy i dostanę je może dopiero na żniwa, a do tego czasu musiał bym się poruszać...


Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Jaki papierek to nikogo nie obchodzi że masz taką sytuację ale przecież na T możesz już iść na prawko ja mam już T a mam dopiero skończone 16 lat. A tak na prawdę to zależy od policjanta jaki Cię złapie jak zaczniesz biadolić to jest nadzieja że cię wypuści ale jeśli będziesz miał wypadek czy sprawa pójdzie do sądu to lipa będzie ciężko. A jakaś pomoc nie wiem sąsiad, mama?? NIc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

raczej chyba nic takiego nie da sie załatwić,waże aby ciągnik miał papiery i ważne oc ,jesli trafisz na spoko policje nic ci niezrobią najwyżej dasz im pare złoty,a jak trafisz na gorszą mogą ci wstrzymac prawko króre bedziesz robił,ja tak jedziłem przez 2 lata zanim miałem prawko,ale nigdy mnie nie złapali,a jakby złapali to by mogło być gorzzej ,teraz ma tylko prawko na b (uprawnia do jazdy ciagnikiem a z narzędziem zawieszanym lub przyczepą jednoosiową) często jeżdze z dwuosiąwą (d47 bez papierów) i wtedy mam stracha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Pewnie, że nic sie nie załatwi, masz prawo jazdy od 16 roku życia i je robisz, mi było potrzebne to miesiąc po szesnastych miałem już prawko w kieszeni


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

No dokładnie nie zwlekaj tylko zapisuj się na kurs jak najszybciej jak się dobrze uwiniesz to w dwa -dwa i pół miesiąca od rozpoczęcia kursu będziesz miał prawko w kieszeni pod warunkiem że zdasz za 1 razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

Kolego policji nie zainteresuje to ze ty musisz jechac bo cos tam. To tak samo jakbys brał narkotyki bo masz nałog lub musisz- to cie nie usprawiedliwi..

 

 

 

 

Mam pytanie tez odnosnie prawajazdy.. Wiem ze moge je miec od 16 lat aczy moge je robic majac 15 lat a otrzymac je majac 16.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

Kolego co się martwisz.Ja mam 15 lat wiosna, sianokosy, żniwa, jesień jak nie ma komu jechać to jadę i nie patrze na to, że nie mam prawa jazdy.Według mnie kierowcy ci co mają prawko jeżdżą gorzej od tych co nie mają ;) .Ja jeżdżę na ciągniku bez prawka jakieś 3 lata B) i nikt mnie nie złapał.Oczywiście życzę szybkiego powrotu do zdrowia Twojemu tacie, niech zdrowieje bo jeszcze za młody jesteś aby objąć gospodarstwo.SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA po raz kolejny. :)

Edytowano przez Michal97rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Ja tak robiłem, kurs zacząlem latem i we wrześniu miałem urodziny i pare dni po nich wydali mi papiery do WORDu ale to był rok 2004 wiec nie wiem jak jest teraz, a kolega wyżej widze lepszy od kubicy jest więc może powołanie czas zmienić;)

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Nie wiem czy jazda bez prawka jest powodem do dumy.

 

Jedno jest pewne zapisuj się na T. Bez prawka byś spowodował wypadek, kolizje czy coś innego dostaniesz wyrok dożywotnego zakazu prowadzenia pojazdów i dopiero się narobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jest coś takiego ale to dla osób które kiedyś posiadały prawko. Wójt gminy może wydać zgodę na poruszanie się ciągnikiem po terenie wsi (tak aby dojechać do pola). Ty nie masz żadnego prawka więc tego legalnie nie załatwisz. Pozostaje ci jeżdżenie bez prawka. Dużo osób tak robi :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miczu    15

Nie czekaj na 18-tkę tylko idź na prawko tak jak mówią poprzednicy miesiąc jak się uwiniesz i masz głowę spokojną :)

 

@ Arek3125 możesz rozpocząć kur 3 miesiące przed ukończeniem lat ale na egzamin nie możesz iść przed ukończeniem tychże lat :)

Edytowano przez Miczu

"Ziemia człowieka wydała
i Ziemia człowieka zje,
ale za to trzeba ją wielbić..."
Piękne słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek19    2

są sąsiedz ale chciał bym wszystko zrobić sam. Wiem że jest możliwośc wydania takiego kwitku po zabraniu prawajazdy przez policje(np alkochol).

 

 

edit: A jakie są koszta?

Edytowano przez Krzysiek19

Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk    6

chłopie ja się poruszam ciągnikiem od 8 roku życia i prawko bede robił dobiero z rok a w tym roku jeździłem na zarobki prasą a ma 17 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Wszystko fajnie jest dopóki się nic nie stanie, bo jak coś się stanie wtedy każdy żałuje, że nie poszedł na prawko rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Naprawdę za spowodowanie wypadku, kolizji gdy nie posiada się uprawnień na prowadzenie tego pojazdu ostaje się dożywotni zakaz?? Jeśli tak jest to tego nie wiedziałe. No pewnie nie czekaj tylko idź sobie na prawko może na pierwsze prace polowe nie zdążysz ale już na żniwa napewno. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Ja mam 16 i pół ale prawko bedę robił razem z samochodem, już dwa razy pezejechałem obok policji i serce i buiło szybciej, ale nie zaprzymywali mnie, nawet świateł nie miałem włączonych bo to latem raz na polnej drodze przy łące. Pamiętajcie, jak widzicie policje to jedziecie jakby nigdy nic, nie patrzeć się w ich steonę, jechać spokojnie i nie oglądać się. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip524    1

Czym się chwalicie ;[. Jeżdżenie bez prawa jazdy jest takie fajne ? "lansik". Nie to jest głupota , cokolwiek by się nie stało zawsze Twoja wina . Ja też niestety jeździłem bez prawa jazdy ( młody i głupi) , ale kiedy złapali mnie powiedziałem że muszę mieć prawko. Zrobiłem je za 1 razem koszt około 950 kurs 50 badania 100-150 egzamin ( nie pamiętam). Zrobiłem je w te wakacje mając 17 lat ( także można). Nie słyszałem nigdy o pozwoleniach na kierowanie chyba nie istniej nic takiego , także przykro mi ale bez kursu się nie obejdzie , a Tacie życzę szybkiego powrotu do zdrowia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Niech sie chwalą;) WSK widocznie mało zarabiałeś skoro Cie nie stać na zrobienie prawa jazdy. Może przestaniecie pisać kto jakiego wyczynu nei dokonał w wieku ośmiu lat tylko skupimy sie na tym żeby pomagać jako tako autorom postów a nie zgrywać kozaka ludzi opamiętania!


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2101    0

witam z tego co słyszałem to mozna zdobyć zaświadczenie na jazde ciągnikiem. wydaje je wójt i obowiązuje tylko na terenie gminy. tylko ze trzeba mieć prawko "B". nie wiem czy bez prawa jazdy tez można załatwić. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luku1988    0

wszystko jest pieknie do puki jakis wredny policjant sie nie znajdzie :blink:

ja zbytnio nie smigam ciagnikiem po drogach ale jak juz trzeba sie wybrac to sie jedzie troche strachu i po krzyku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj