Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem Z odpalenim Forterra 115

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 14 październik 2013 - 19:04

Problem Z odpalenim Forterra 115 mam problem z odpalaniem dzisiaj ojcu stanęła fortera mimo że paliwo w zbiorniku było godzinę chyba pompował odpowietrzył i odpalił 10 minut pochodził zgasił go odpalił znowu i zgasił 2 godziny później ja próbowałem go odpalić i nic pompuje pompką i do góry ropa się pokazuje a na dole przy tym zaworku tak minimalnie że widać ale nie żeby się wyciskała a jak przestanę pompować to znika co zrobić??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 5011 świeżo sprowadzony z Niemiec I właściciel pełna dokumentacja

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 18500.00 PLN
  • 13 lis 2017
Zetor Proxima Power 110

• 125000.00 PLN
  • 29 wrz 2017
Sprzedam ciągnik Zetor 8045

• 28000.00 PLN
  • 22 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem Z odpalenim Forterra 115 Dzisiaj, 23:55
  •  

#22 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 październik 2013 - 21:09

Problem Z odpalenim Forterra 115 A dmuchnij w ten wężyk co doprowadza paliwo z zbiornika do pompki. U mnie czasami się zdarza że się on przytyka rdzą z beczek, co powoduje, że silnik schodzi z obrotów i traci moc (teraz rzadziej, bo staram się lać paliwo zawsze przez sitko). Dopiero porządne dmuchnięcie pomaga. Możesz też sprawdzić filtr paliwa.

#23 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 październik 2013 - 19:06

Problem Z odpalenim Forterra 115 nadal lipa chyba pompka ręczna jest do kity czasami podpompuje i odpowietrzę,przedmuchalem też wężyk od paliwa paliwo nim leci jak go postawie w pozycji niższej od zbiornika pompka coś słabo ciągnie a nawet jak zaciągnie to później jak ojciec wsiada do traktora ja już odpowietrzyłem dokręcam on kręci syacyjką i pompka puszcza nawet dym się nie pojawia nie wiem nadal co co może być przyczyną wiem że u sąsiada w belarusie podobnie się działo filtrow jeszcze nie tykałem z tego względu że mam tam słabe dojcie ponieważ rama od tura przeszkadza i jeśli jej nie zdejmnę to dojście jest teoretycznie nie możliwe czy może mieć to coś wspólnego z filtrem ale wątpię w to prędzej chyba pompka zasilająca lub ta ręczna nie trzyma nie mam pojęcia za chwilę znajomy mechanik przyjedzie i może ten problem rozwiążemy ale mimo to proszę o jakąś radę jak ktoś miał podobną sytuację dodam że wczoraj stało się to pierwszy raz w zbiorniku było może z 20 litrów ropy teraz jest około 50 nie wiem czy zalać go może do pełna nie wiem czy to coś zmieni np. czy może pompka będzie miała łatwiej podpompować

#24 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 październik 2013 - 18:58

Problem Z odpalenim Forterra 115 kolego bonek1111 co zrobiłeś przy swoim zetorku bo podejrzewam że u mnie będzie to samo:/ pompka zregenerowana jakieś badziewie w niej było i nie trzymała teraz trzyma ładnie pompuje paliwo jest wszendzie na wtryskach też się pojawiło ale mimo że gaz dałem na maksa to słabiutko coś ale było odpowietrzone rozrusznik tylko kręci i lipa akumy musze już ładować bo przecież ile kręcić można czy problem nie będzie tkwił przy tym elektrozaworze prądu tam chyba nie dostaje ale wziełem na krótko z alternatora jak przyłożyłem ptykneło ale mimo dalszych prób kręcenia nic nawet dym się nie pokarze :/

#25 Share Mateusz22

Mateusz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 październik 2013 - 22:20

Problem Z odpalenim Forterra 115 witam. wie ktos moze jaki jest symbol zamiennika filtra paliwa do zetor proxima z 2011r i zetor forterra 11441 z 2008r.?

#26 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 17 październik 2015 - 22:23

Problem Z odpalenim Forterra 115 I jak koledzy sobie z tym poradziliście?

Moja podobnie się zapowietrza...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share norbertkaczmarek_62205

norbertkaczmarek_62205

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 luty 2017 - 21:04

Problem Z odpalenim Forterra 115 Witam. Posiadam Zetor Proxima 8441 i mam ten sam problem.POMOŻE KTOŚ ??

#28 Share norbertkaczmarek_62205

norbertkaczmarek_62205

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 luty 2017 - 22:38

Problem Z odpalenim Forterra 115 Bonek 1111 można wiedzieć jak poradziłeś Sobie z tym problemem ?

#29 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 24 luty 2017 - 13:50

Często w proxach wysiadają pompki ręczne. Sprawdźcie też czy przewody są szczelnie założone

#30 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 24 luty 2017 - 17:40

Ja zastosowałem pompę elektryczną umieszczoną w zbiorniku, co prawda w 7211 ale sposób działa perfekcyjnie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 24 luty 2017 - 18:44

miałem tak w swojej nie chciała palic a jak zapaliła nierowno chodziła okazało sie że przewody paliwowe te gumowe lekko chodziły pod zaciskami i gdzies łapały powietrze po wymianie chodzi eleganco a no i pompka ręczna też do wymiany ogolnie te pompki ręczne zetora to jakies kalectwo nie wiem czy oni to robia w jakiejs jaskini nowa pompka kilka razy sie popompuje i juz paliwo z niej cieknie albo nie pompuje w 7211 mam założona z 60tki ale i ta juz zaczyna cieknac chociaz była najtansza to pochodziła dłuzej niz te zetorowskie badziewia

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K