Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2012

64 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 19 luty 2012 - 17:07

Dopłaty 2012 Musimy o tej modulacji głośno mówić. Pewnie Pan minister miał nadzieję że to przejdzie bez echa, tak szybko tą ustawę przegłosowali. Dzisiaj w Agrobiznesie już podobno o tym lekko wspomnieli w dyskusji ale to stanowczo zamało. @damian40000 ani tobie ani nikomu innemu nieżyczyłbym niższego dochodu o 10% zwłaszcza że każdy z nas ciężko pracuje żeby coś osiągnąć a tu jednym przepisem odbierają mu pieniążki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2012 Dzisiaj, 15:59
  •  

#22 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 luty 2012 - 17:23

Dopłaty 2012 Ja o tej modulacji wspominałem na Agrofoto już w listopadzie i grudniu ale jakoś nikt się tym specjalnie nie przejoł więc nie ma co szumieć szczególnie że już po ptakach sejm przegłosował zmianę przy okazji dyskusji na temat platności do tytoniu i owoców miękkich. Dokumenty zostały już przesłane do Komisji Europejskiej do zatwierdzenia więc już nic nie wskóramy był czas na walkę to przespały go związki zawodowe i izby rolnicze teraz możecie podziekować swoim przedstawicielom w terenie. Tak samo było w przypadku podatku rolnego na niektórych gminach rolnicy przespali i maja teraz stawki maksymalne u mnie naszczęście się zorganizowaliśmy i obniżyliśmy cenę żyta do 50zł/q.

#23 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 19 luty 2012 - 17:29

Dopłaty 2012

Ja o tej modulacji wspominałem na Agrofoto już w listopadzie i grudniu ale jakoś nikt się tym specjalnie nie przejoł więc nie ma co szumieć szczególnie że już po ptakach sejm przegłosował zmianę przy okazji dyskusji na temat platności do tytoniu i owoców miękkich. Dokumenty zostały już przesłane do Komisji Europejskiej do zatwierdzenia więc już nic nie wskóramy był czas na walkę to przespały go związki zawodowe i izby rolnicze teraz możecie podziekować swoim przedstawicielom w terenie. Tak samo było w przypadku podatku rolnego na niektórych gminach rolnicy przespali i maja teraz stawki maksymalne u mnie naszczęście się zorganizowaliśmy i obniżyliśmy cenę żyta do 50zł/q.

Ja wiedziałem o modulacji że mam być od 2013 ale że od 2012 to dopiero wiem od kilkunastu dni. Prezydent chyba jeszcze jej niepodpisał więc mamy jeszcze trochę czasu a jak nawet ją podpisał to trzeba protestować tak stanowczo jak lekarze czy internauci, tam też były podpisane dokumenty i jakoś wywalczyli swoje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 luty 2012 - 17:43

Dopłaty 2012 Pisałem w temacie ,,Dlaczego rolnicy nie protestują?,, namawiałem do protestów w tej sprawie i cen ON a zwłaszcza o podniesienie poziomu zwrotu akcyzy do maksymalnej, i co okazuje się że na tym portalu nie można nic konkretnego zorganizować użytkownicy to w większości dzieci które bardziej ślinią się na lakier JD niż przejmują tym co ich w przyszłości czeka. Może za kilka lat jak tego typu portale będą bardziej popularne i ich użytkownicy dorosną będziemożna za ich pośrednictwem zorganizować się i zawalczyć o swoje prawa. Interweniowałem w związkach zawodowych i w izbach ale tam już całkowita degradacja taka się sitwa zrobiła że nic nie wskórasz boją się o posadki swoich dzieci rozlokowanych po różnych agencjach więc palcem nie kiwną. Szczególnie że te zmiany w dopłatach podobnie jak KRUS i składka zdrowotna dotykają zaledwie niecałych 7% gospodarstw.
Reszta chłopków małorolnych siedzi cicho a nawet jak damian40000 zacierają ręce że się dużym dostało po d*pie

#25 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 luty 2012 - 17:47

Dopłaty 2012

@damian40000 cieszysz się że obetną dopłaty tym pow 20 ha? Uważasz że sprawiedliwie spotkała ich kara bo cię wydyndali przy modernizacji? Przyjdzie czas że się wezmą i za małe gospodarstwa więc nie życz drugiemu co Tobie nie miłe.

Walce mnie to nie cieszy bo sam jestem na granicy tych 5000€ i jak coś dokupie to przekrocze. Pisze poprostu że to już nie pierwszy taki dziwny przepis weźmy taka rejonizację po co dzielić pieniądze na województwa albo dopłaty do krów w niektórych rejonach unia tego nie wymyśla to nasi genialni politycy tworzą takie idiotyczne przepisy.

#26 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 19 luty 2012 - 17:53

Dopłaty 2012 I tu nasz rząd znowu nas sprytnie podzielił.Nigdy nie powiem, że tam nie ma niemyślących ludzi, ponieważ tam naokrągło myślą jak nas obskubać.Jak pisałeś dotyczą te zmiany tylko niewielkiej grupy rolników ale produkującej najwięcej żywności ale myślę, że nawet jak się zorganizuje ta grupa rolników to można w tej kwesti wiele wywalczyć.

#27 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 19 luty 2012 - 21:22

Dopłaty 2012 ale wprowadzając takie przepisy jak w ostatnim czasie wprowadza nasz rząd to skutecznie hamuje przemiany na wsi bo w tych realiach nie ma semsu mieć dużego gospodarstwa bo tyle z tego jest że się człowiek tylko u pier**l.lepiej mieć z 5 ha minimalny krus opłacić pole obsiać byle jak nie przejmować się tym wcale a pracować gdzie indziej żyć całkiem z czego innego bo to się teraz najbardziej opłaci jak tak dalej będzie to zajebi.te gospodarstwa takie od 20 do 100ha bo mały sobie zawswze poradzi a jak nie to się nad nim ulitują i pozwalniają z czego tylko można duży rekin powyżej tych 200 czy 300ha też sobie poradzi w dupe tylko dostaną ci co na prawde żyją tylko z gospodarstwa

#28 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 21 luty 2012 - 10:11

Dopłaty 2012 Tak było w traktacie jeśli dany kraj dojdzie do 100 % dopłat bezpośrednich to będzie modulacja 10%... Patrząc na strukturę polskiego rolnictwa będzie to kilka procent gospodarstw, zresztą pieniądze te zostaną przesunięte na II filar więc tak czy tak trafią do rolników w postaci jakiegoś programu Młody rolnik czy Modernizacją Gospodarstw rolnych... Pozdrawiam

#29 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2012 - 11:12

Dopłaty 2012

Tak było w traktacie jeśli dany kraj dojdzie do 100 % dopłat bezpośrednich to będzie modulacja 10%... Patrząc na strukturę polskiego rolnictwa będzie to kilka procent gospodarstw, zresztą pieniądze te zostaną przesunięte na II filar więc tak czy tak trafią do rolników w postaci jakiegoś programu Młody rolnik czy Modernizacją Gospodarstw rolnych... Pozdrawiam

Powiedz niby jak mają one trafić? Mnie na przykład obejmie ta modulacja a po pierwsze dla mojego województwa nie ma już programu Modernizacja Gospodarstw (podobno te pieniądze mają trafić na wnioski które zostały złożone wcześniej) po drugie nie mogę już skorzystać z programu Młody Rolnik ( gospodarzę od trzech lat i byłem w takiej sytuacjin że nie mogłem wziąść) po trzecie dla mojego województwa ostatnio się dowiadywałem że nie będzie pieniążków na większość programów Rolnośrodowiskowych. To powiedz mi dlaczego miałbym finansować ścianę wschodnią? Nasz Pan minister niestety dzieli rolników na tych gorszych z zachodu i na tych lepszych ze wschodu.

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 luty 2012 - 12:14

Dopłaty 2012 Przecież tam chodzi o dopłaty do tytoniu i owoców miękkich.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2012 - 13:39

Dopłaty 2012

Przecież tam chodzi o dopłaty do tytoniu i owoców miękkich.

Przeczytaj dokładnie tą ustawę, parę postów wyżej wstawiłem najważniejszą część ustawy.zrobię to jeszcze raz.
8) w art. 19:
„3) określa się zmniejszenia płatności wynikające z zastosowania modulacji, zgodnie z art. 10 ust. 1 i 2 rozporządzenia nr 73/2009.”,

#32 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:35

Dopłaty 2012 Czy jest możliwość zwiększenia PEG? Na dzialce miałem nieużytek, teraz jak zrobiona melioracja nieużytku już niema. Czy ktoś próbował zwiększyć peg?

#33 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:38

Dopłaty 2012 Danield28 nie pitol głupot zasady tej modulacji zostały wprowadzone w 2009 roku w traktacie akcesyjnym nie było o niej mowy był tam zapis o modulacji powyżej 300 000 euro. Więc nasi politycy mieli 3 lata aby wynegocjować zwolnienie z tej modulacji naszych rolników szczególnie w wypadku że mamy i tak mniejsze dopłaty niż rolnicy starej 15stki.

#34 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 marzec 2012 - 18:32

Dopłaty 2012 ten tego - czy ktoś widział może wniosek o dopłaty na 2012 rok na stronach ARiMR?
Jest taki sam jak za 2011?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#35 Share TomcioPaluszek

TomcioPaluszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 15:04

Dopłaty 2012 Witam,
mam następujący problem. Otóż przejąłem miesiąc temu gospodarstwo od ojca - nieduże, niewiele ponad 10 ha. Podczas zapisu u notariusza część z tego gospodarstwa dostała siostra (0,97 ha łąki). Ponieważ areał jest za mały, aby mogła otrzymać dopłaty "na siebie", więc postanowiłem, że we wniosku wpiszę też tę działkę siostry jako uzytkowaną przeze mnie (bo de facto tak będzie - siostra pracuje w urzędzie i mieszka w mieście) i ja otrzymam dopłaty, które zamierzam jej oddać. Czy muszę mieć jakiś dokument, żeby w razie kontroli nie było jakichś problemów? Chodzi mi o jakąś umowę dzierżawy lub podobną? Szkoda trochę tej kasy, nie jest to wprawdzie dużo, ale zawsze coś, a w tej sytuacji nie dostanie siostra (bo nie podlega z tym areałem po KRUS i nie może dostać dopłat), ani ja (bo nie jestem właścicielem działki). Dopłaty są wprawdzie dla tego, kto faktycznie uprawia ziemię, ale wiadomo jak to zwykle w rzeczywistości bywa - najczęściej dzierżawcy robią byle robić - właściciele biorą dopłaty (mówię tutaj o umowach "na gębę", takich po sąsiedzku). Chodzi mi o to, że w razie kontroli ktoś się może przyczepić, że biorę dopłaty do nie swojej działki - a jeśli tak to na jakiej podstawie? Czy agencji to nie obchodzi, czyja to działka - ważne, żeby nie ubiegały się o tę samą działkę 2 osoby? Kurcze, mam tyle wątpliwości co z tym fantem zrobić. Chciałbym uniknąć jakichś urzędowych umów itp. bo to wiadomo i czas, i koszty...

Z góry dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem problem.
Połączone

#36 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 19 marzec 2012 - 15:40

Dopłaty 2012 nie potrzebujesz żadnej umowy, agencje nic nie obchodzi czyja jest ziemia tylko kto i co na niej uprawia. koniec kropka!

#37 Share TomcioPaluszek

TomcioPaluszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 15:51

Dopłaty 2012 Czy to jest sprawdzona informacja? Chciałbym uniknąć jakichś nieprzyjemności później. Choć niemniej cieszę się, z tego co napisałeś. Nie ukrywam, że mnie pocieszyłeś :)

#38 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 19 marzec 2012 - 16:37

Dopłaty 2012 Jest tak jak pisze kolega Problemy mogą wyniknąć tylko w sytuacji gdy dwie osoby złożą wniosek na tą samą działkę Wtedy są wzywane do Agencji i już tam wyjaśnia się tą sytuację

Edytowany przez milanreal1, 19 marzec 2012 - 19:08.
cytowanie poprzedniego posta

#39 Share TomcioPaluszek

TomcioPaluszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 17:46

Dopłaty 2012 Wielkie dzięki za pomoc i dobre słowo :). W takim razie wpiszę tę działkę do swojego wniosku, a kasą się podzielę z siostrą. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 29 kwiecień 2012 - 08:57

Dopłaty 2012 Witam
W tym roku będę dzierżawił od sąsiadki ziemię.Chcę ją zgłosić do dopłat. We wniosku mam mapki swoich kawałków... czy na te dzierżawione też potrzebne są mapki? Czy wystarczy tylko wpisać co tam będzie posiane?
Może to głupie pytanie ale wolę się dopytać...bo w razie czego muszę załatwić te mapki a jak wiadomo zostało już mało czasu...
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!