Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2012

64 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:34

Dopłaty 2012 Wie ktoś może kiedy będą określone wielkości dopłat bezpośrednich dla Polski za bieżący rok?
W euro oczywiście bo kurs na złote dopiero 30 września jest przeliczany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2012 Dzisiaj, 11:01
  •  

#2 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 03 luty 2012 - 18:33

Dopłaty 2012 Chyba za wcześnie by o to pytać.
A mi już przyszły mapki i wniosek na rok 2012.
Czy ktoś tez już ma?

#3 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:12

Dopłaty 2012 Mi przyszły chyba 2 tyg temu ale i tak musze nowe druki brac bo ojciec gospodarstwo przepisal :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 luty 2012 - 20:43

Dopłaty 2012 Nie musisz brać nowych druków możesz, na mapkach twojego ojca, tylko wykreślasz jego dane a wpisujesz swoje, przy każdej zmianie podpis. A wniosek to sobie ściagnij ze strony ARiMR.

#5 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 03 luty 2012 - 20:47

Dopłaty 2012 Panowie co piszą w instrukcji na rok 2012 na temat dopłat do owoców miękkich bo podobno mają byc jakieś zmiany .

#6 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 luty 2012 - 15:03

Dopłaty 2012 Właśnie nic nie piszą, miało nie być dopłat do OM (w instrukcji nic nie pisze, ze można brać dopłaty ) a ostatnio weszła ustawa, ze jednak będą doplaty do OM. Ja na razie czekam aż ustawa wejdzie w zycie.

Edytowany przez DoradcaKT, 11 luty 2012 - 15:04.

#7 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 12 luty 2012 - 12:46

Dopłaty 2012 Witam a jak ja kupiłem pole w sierpniu 2011r to mi też teraz mapki przyjdą teraz czy mam do nich iść i zgłosić że nabyłem pole i ubiegam się o dopłaty i jeszcze jedno mam pytanie bo od tych samych ludzi dzierżawie tez trochę pola i umowa narazie jest między nami i ja dopłate mam brać to też mam to zgłosić do agencji czy poprostu w swoim wniosku pisze o dopłatę o te dzierżawione pole i nie przedstawiam żadnych umów.Jak wie ktoś jak to jest to czekam na odp. bo ja jestem zielony w tych sprawach POZDRAWIAM

#8 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 13 luty 2012 - 21:36

Dopłaty 2012 Znajomy dostał już wniosek na rok 2012 i jeśli chodzi o OM to ma byc dopłata do powierzchni ale ile kto miał obsadzone w 2008r za tyle dostanie kasę w 2012r tak podobno pisze w instrukcji .

#9 Share mtadekm

mtadekm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 luty 2012 - 17:28

Dopłaty 2012

Wie ktoś może kiedy będą określone wielkości dopłat bezpośrednich dla Polski za bieżący rok?
W euro oczywiście bo kurs na złote dopiero 30 września jest przeliczany.

dopłaty będą takie same jak do tej pory
zmienia się tylko JPO i UPO JPO się zwiększa a UPO maleje
2012 jest ostatnim rokiem UPO /uzupełniająca płatność krajowa/
należy dodać JPO + UPO z 2011 roku a wyjdą dopłaty na 2012

Witam a jak ja kupiłem pole w sierpniu 2011r to mi też teraz mapki przyjdą teraz czy mam do nich iść i zgłosić że nabyłem pole i ubiegam się o dopłaty i jeszcze jedno mam pytanie bo od tych samych ludzi dzierżawie tez trochę pola i umowa narazie jest między nami i ja dopłate mam brać to też mam to zgłosić do agencji czy poprostu w swoim wniosku pisze o dopłatę o te dzierżawione pole i nie przedstawiam żadnych umów.Jak wie ktoś jak to jest to czekam na odp. bo ja jestem zielony w tych sprawach POZDRAWIAM

mapki nie przyjdą na pierwszy raz, ich nie potrzeba na pierwsze zgłoszenie ani Agencja nie wyda
Agencji nie obchodzi czyje to grunty-nie sprawdzają żadnych umów
jest wyjątek - gdy więcej jak jeden rolnik poda daną działkę o dopłaty wtedy kontrol krzyżowa i wygrywa ten kto ma umowę dzierżawy więc świstek z podpisami dobrze mieć

Nie musisz brać nowych druków możesz, na mapkach twojego ojca, tylko wykreślasz jego dane a wpisujesz swoje, przy każdej zmianie podpis. A wniosek to sobie ściagnij ze strony ARiMR.

Błędna podpowiedź odnośnie mapek
ojciec swoje mapki odsyła do agencji natomiast pierwszy raz zgłasza się bez mapek

#10 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:18

Dopłaty 2012 Może i błędna ale u mnie w ARiMR tak mi powiedzieli jak pierwszy raz składalem wniosek bo ojciec mi przepisał gospodarstwo. Jego dane wykreślałem i wpisywałem swoje i taki wniosek złożyłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 luty 2012 - 22:07

Dopłaty 2012 Panowie wynika że chcą nam obciąć 10% dopłat. Każdy kto będzie mieć dopłaty powyżej 5000euro będzie mieć obcięte 10% kwoty i to już od 2012roku wcześniej mówili że będzie to od 2013. Przeczytajcie tekst projektu i wyjaśnienie do tej ustawy to jest najważniejsze, otwórzcie również zakładkę "Dokumenty dotyczące prac nad projektem ustawy wg stanu na dzień 10.01.2012 r. " i przejdzie na stronę 18. Link na stronę jest poniżej.

Tekst ustawy przyjęty przez Senat bez poprawek

USTAWA

z dnia 27 stycznia 2012 r.

o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego

oraz niektórych innych ustaw.

w art. 19:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

„1. atności obszarowe, płatność do krów i owiec oraz płatność do tytoniu

przyznawane w drodze decyzji.”,

B) w ust. 2:

– wprowadzenie do wyliczenia otrzymuje brzmienie:

„W decyzji w sprawie przyznania płatności obszarowych, płatności do

krów i owiec oraz płatności do tytoniu:”,

– pkt 2 otrzymuje brzmienie:

„2) ustala się kwotę podlegającą odliczeniu na podstawie przepisów

Unii Europejskiej, o których mowa w art. 1 pkt 1, jeżeli zachodzą

przesłanki ustalenia tej kwoty określone w tych przepisach, oraz”,

– dodaje się pkt 3 w brzmieniu:

„3) określa się zmniejszenia płatności wynikające z zastosowania

modulacji, zgodnie z art. 10 ust. 1 i 2 rozporządzenia nr

73/2009.”,

http://bip.minrol.go...PositionId=2098

#12 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 19 luty 2012 - 13:40

Dopłaty 2012 RAŻĄCA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ ;[ PO RAZ KOLEJNY POZOSTAJE TYLKO PROTESTOWAĆ I TO NA OSTRO :ph34r:

#13 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 luty 2012 - 14:11

Dopłaty 2012 to czy to niesprawiedliwość to nie wiem bo jak była modernizacja to ci którzy mają mniej niż 20ha nie mieli szans bo byli spychani na dół listy a dostawali po kilka razy ci sami.

Edytowany przez damian40000, 19 luty 2012 - 14:12.

#14 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 19 luty 2012 - 14:56

Dopłaty 2012 damian40000 to jest wielka niesprawiedliwośc w porównaniu do rolników ze starej pietnastki. Nasz "cudowny" minister "walczy" jak lew aby wyrównać dopłaty a po cichu w ciagu siedmiu dni obcina dopłaty o 10% (link na stronę sejmu jest poniżej). Oczywiście będą mówić że to Komisja Europejska tak kazała ale czy ktoś głosował przeciwko takim zmianą? (link na stronę jest poniżej).
http://www.sejm.gov....Proc.xsp?nr=156

http://ec.europa.eu/...aiments/115.pdf

Generalnie sporej częsci rolniką obetną 10% dochodu i tak jeszcze dorypią podatek dochodowy ale w takiej formie że rolnik na tym nieskorzysta a tylko państwo Polskie i jesteśmy ugotowani.

Modulacja będzie tylko dotyczyć nowych państw członkowskich oprócz Rumuni i Bułgarii.

#15 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 luty 2012 - 15:03

Dopłaty 2012 z tym że jest to niesprawiedliwe w porównaniu do rolników ze starej piętnastki zgadzam się całkowicie. Ale jest metoda żeby to obejść. Wystarczy fikcyjnie wydzierżawić ziemię członkom rodziny tak żeby każdy miał poniżej 5000€ dopłat.

#16 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 luty 2012 - 15:08

Dopłaty 2012

Znajomy dostał już wniosek na rok 2012 i jeśli chodzi o OM to ma byc dopłata do powierzchni ale ile kto miał obsadzone w 2008r za tyle dostanie kasę w 2012r  tak podobno pisze w instrukcji .

To znaczy,że pczątkujący rolik,który zaklada poraz pierwszy plantacje z owocami miękkimi nie będzie miał przyznanej dotacji do OM? Jedynie "starzy plantatorzy" będą mogli je otrzymywać? Rażąca niesprawiedliwość i dyskryminacja młodych, którzy taką uprawą chcą się zająć!!!

#17 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 19 luty 2012 - 15:15

Dopłaty 2012 damian40000 Przepraszam bardzo ale nie chcę nic "obchodzić". Chciałbym żeby te państwo było chociaż trochę normalne żebym nie musiał nic kombinować. Kolejna sprawa niektórzy rolnicy mogą mieć kredyty w bankach naprzykład na maszyny z programu Modernizacja Gospodarstw i bank mógły patrzeć nie przychylnym okiem że traci większość dochodu. Rząd Polski wynegocjował takie warunki że jak zbliżymy się pewną kwotą do krajów srarej pietnastki to muszą obciąć nam 10% procent dopłat. Negocjacyjny "sukces".

To znaczy,że pczątkujący rolik,który zaklada poraz pierwszy plantacje z owocami miękkimi nie będzie miał przyznanej dotacji do OM? Jedynie "starzy plantatorzy" będą mogli je otrzymywać? Rażąca niesprawiedliwość i dyskryminacja młodych, którzy taką uprawą chcą się zająć!!!

W opisie ustawy również to wyczytałem. Wynika, że to chyba prawda.

Edytowany przez Lemke24, 19 luty 2012 - 15:20.

#18 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 19 luty 2012 - 15:30

Dopłaty 2012 to ze rzad bierze nasze doplaty to wiadomo bylo od dawna a teraz jeszcze obcinaja tak jak bylo swego czasu z plytami ze UE dala taki przepis a oni sobie sami wymyslili. mam takie pytanie do ilu sztuk krow przysluguje doplata bo bylo do 10 a teraz nic o tym nie pisze??

#19 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 luty 2012 - 16:39

Dopłaty 2012 @damian40000 cieszysz się że obetną dopłaty tym pow 20 ha? Uważasz że sprawiedliwie spotkała ich kara bo cię wydyndali przy modernizacji? Przyjdzie czas że się wezmą i za małe gospodarstwa więc nie życz drugiemu co Tobie nie miłe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 luty 2012 - 16:46

Dopłaty 2012

Może i błędna ale u mnie w ARiMR tak mi powiedzieli jak pierwszy raz składalem wniosek bo ojciec mi przepisał gospodarstwo. Jego dane wykreślałem i wpisywałem swoje i taki wniosek złożyłem.

Miałem tak samo jak ty kazali skreślić dane mamy wpisać swoje i podpis i wszystko było dobrze.