Skocz do zawartości

Zdjęcie

t-25 glowica

101 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 26 listopad 2012 - 22:19

t-25 glowica A dokręcałeś na oko czy kluczem?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
t-25 glowica Dzisiaj, 18:23
  •  

#42 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 27 listopad 2012 - 20:10

t-25 glowica Zawsze na oko dokręcam ale problem był już na poprzednich cylindrach i zawsze w tym samym miejscu zaczyna wyciekać. Chyba że coś z blokiem jest nie tak bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.

#43 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 18:05

t-25 glowica

to nie jestraczej olej chyba bo to nie jest czarne tak jakby ropa a co do tego czy olej bierze to bierz w tamtym roku sporo wychlał oleju jak niegdy. A i jeszcze jedno strasznie kopci czasem

Zero znajomości władka. Ropa tam cieknie gdy podkładka pod wtryskiwaczem jest zużyta lub źle założona (poproch pod podkładką) lub ZAŁOŻONA JEST TA SAMA MOSIĘŻNA PODKŁADKA CO BYŁA WCZESNIEJ!!! Nie mozna wkładac tej samej podkładki pod wtryskiwacz co była, ponieważ ta podkładka uległa zgniotowi przez co juz sie nie dopasuje tak jak nowa bo sie utwardziła. Można jeszcze ją wyrównać papierem ściernym z obu stron i rozgrzać do czerwoności po czym ta podkładka znowu bedzie miała swoje własciwosci prawie jak nowa. Ale najlepiej odkrecic wtryskiwacz, tam wśrodku gdzie wtryskiwacz sie montuje dokładnie wyczyscic i założyć podkładke z TEFLONEM. Jeśli ją założysz w czyste miejsce gwarantuje ci ze silnik w tym miejscu co ciekł sam ci sie osuszy.

#44 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 18:13

t-25 glowica Starszego postu nie dało się odkopać?
Nie każdy musi być od razu ekspertem dlatego korzystamy z forum. :rolleyes:
A tak w ogóle to podkładki pod wtryski są miedziane a nie mosiężne. :rolleyes:

#45 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 18:45

t-25 glowica Sa podkładki pod wtryski miedziane mosieżne lub stalowe z teflonem w srodku Typie.
PS: Nikt nie odpowiedział sensownie na pytanie kolegi wiec poczułem taką powinność..

#46 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 17:57

t-25 glowica

Zero znajomości władka. Ropa tam cieknie gdy podkładka pod wtryskiwaczem jest zużyta lub źle założona (poproch pod podkładką) lub ZAŁOŻONA JEST TA SAMA MOSIĘŻNA PODKŁADKA CO BYŁA WCZESNIEJ!!!

Pierwsze słyszę żeby tamtędy ropa ciekła. Jak jest zła uszczelka pod wtryskiwaczem albo nie jest dobrze dokręcony to przede wszystkim będzie się tamtędy wydobywał dym szczególnie widoczny przy odpalaniu. I nie przesadzajmy z tymi nowymi podkładkami. Koszt jest niewielki więc najlepiej założyć nowe ale nieraz zostawiałem stare i też dobrze było. Raz nawet znajomemu na szybko założyliśmy stare co od siebie wyciągnąłem wcześniej bo sklepy były pozamykane. Trzeba tylko dobrze dokręcić wtryski co łatwe nie jest szczególnie jak jest założona klawiatura.

#47 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 20:44

t-25 glowica

Sa podkładki pod wtryski miedziane mosieżne lub stalowe z teflonem w srodku Typie.
PS: Nikt nie odpowiedział sensownie na pytanie kolegi wiec poczułem taką powinność..

Ale akurat rozmawiamy o Władku, w którym to stosowane są podkładki pod wtryski miedziane.
Według mnie kolega dostał już sensowną odpowiedz.
A ty kolego możesz jeszcze raz wyjaśnić co ma podkładka miedzy wtryskiem a głowicą do cieknięcia ropy. Dokładnie skąd ona ma się wydobywać?

A i jedna prośba nie zwracaj się tak do mnie.

#48 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 19:00

t-25 glowica

Pierwsze słyszę żeby tamtędy ropa ciekła. Jak jest zła uszczelka pod wtryskiwaczem albo nie jest dobrze dokręcony to przede wszystkim będzie się tamtędy wydobywał dym szczególnie widoczny przy odpalaniu. I nie przesadzajmy z tymi nowymi podkładkami. Koszt jest niewielki więc najlepiej założyć nowe ale nieraz zostawiałem stare i też dobrze było. Raz nawet znajomemu na szybko założyliśmy stare co od siebie wyciągnąłem wcześniej bo sklepy były pozamykane. Trzeba tylko dobrze dokręcić wtryski co łatwe nie jest szczególnie jak jest założona klawiatura.

Dym się wydobywa z pod głowicy jedynie jesli było słabo dokręcona lub spasowana dodatkowo przy gaszeniu lub na małych obrotach słychac charakterystyczny syk uciekającego miedzy głowica a cylindrem powietrza. Syk bedzie równiez słyszalny jak podkładka pod wtryskiem bedzie zniszczona dodatkowo wywali rope na lewą strone pod kolektorami do tej głowicy. Zdejmijcie sobie głowice weźcie latarke i poogladajcie sobie ją od wewnątrz kto kumatszy powinien skumac o co mi chodzi. Dobrze ten syk słychać stojąc przy silniku ze 2m albo za ciagnikiem z tyłu przy podnosniku odrazu słychac ze żle chodzi ze coś rytmicznie syczy. Nie chwaląc sie u mnie jest silniczek czysciutki chodzi normalnie bez syków i pali jak strzała nie ma niegdzie przecieków nienawidze najmniejszych kropel nawet. Aha do władka dobre są podkładki miedziane jak wspomiał kolega albo najlepsze stalowe z teflonem mosieżne troche twarde są.

Aha zapomiałem dodać ze traktorek na wymienionych podkładkach pod wtryskami gdzie nie ma przedmuchów o wiele lepiej pali w zimie jak i w lecie. Ja mam we Władymircu akumulatory 2x 195Ah około 10 letnie , sprawną swiece zarową rozrusznik jubany szybkoobrotowy nie ma zimy zeby nie zapalił poprostu nie ma. Co do rozruchu np w temp - 15 stopni polecam podgrzać raz świecą żarówą na ok 30- 35s max i nie uruchamiać odrazu rozrusznika tylko odczekać 10 s zeby nabrał siły i potem ogień mi pali za pierwszym razem :) Dodatkowo w tamtym roku robiłem test odpalania rano w betonowym garażu z wysokim na kika metrów sufitem (dach dwuspadowy) przy temperaturze -20 stopni. Podgrzałem go ok 40 s odczekałem z 15 i zapalił za pierwszym razem uwielbiam ten ciagnik:) ciekawe ile w tym nieogrzewanym garażu moze być stopni? czy tam jest cieplej jakim cudem? Ale prawda jest taka ze wszystkie pojazdy w garazach odpalaja lepiej niż na podworku moze wiatr potęguje mróz nie wiem nie mam pojęcia:)

#49 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 03 grudzień 2012 - 20:07

t-25 glowica W garażu takim masz np. jak na dworze jest -20 tak przez kilka dni to w garażu takim będzie -15 - 17. Dziwne piszesz z tym grzaniem. Po czym ma odpoczywać rozrusznik jak świecę grzejesz? Czy chodziło ci o akumulator?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#50 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 21:34

t-25 glowica Nic dziwnego nie pisze ludzie zle robią uruchamiając rozrusznik odrazu po grzaniu swiecy albo wcale bez swiecy to juz wogole. Świeca żarowa żre sporo prądu dlatego nie ma co grzać więcej niż 40 s to spore obciązenie dla akumulatorów. Jeśli dasz im odpocząc zaraz po grzaniu ok 10 do 15 s akumulatory dostają kopa ( czasami ludzie właczaja swiatła np drogowe na minute zeby ruszyc akumulatory u nas swieca rozrusza aku) Na rozrusznik idzie juz odrazu lepszy prąd Władek pali jak strzała. Wiem co pisze sprawdzone 100% skutecza metoda:)

Edytowany przez t25aaa, 03 grudzień 2012 - 22:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:39

t-25 glowica A jest wtedy efekt jakiś z tego grzania świecą po takim czasie może i te ciepło jeszcze tam będze. Najgorzej to zacząć kręcić i kręcić do nieskończonności aż akumulator siądzie :D

#52 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 23:14

t-25 glowica Głowicę od T25 znam na wylot. Jedyna możliwość żeby pojawiła się w niej ropa to albo nieszczelny wtryskiwacz ale na pewno nie uszkodzona podkładka pod wtryskiem. Żeby tam poszła ropa musiałby w ogóle nie palić na cylinder i wtedy mogłoby się jej nazbierać nad tłokiem i zacząć ją wyrzucać przez nieszczelność, ale to skrajny przypadek.

Szczerze mówiąc to już się gubię w tym temacie bo kolega teraz znowu o odpalaniu pisze próbując się chyba wykręcić od odpowiedzi.

Typie - znam gorsze słowa ale w tym kontekście też mógłbym się poczuć urażony gdyby to było do mnie.

#53 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:06

t-25 glowica Witam . Panowie nie długo mam zamiar robić generalny remont silnika w moim Władimircu. Pytanie chodzi o głowice, bo są oryginalne nigdy prawdopodobnie nie robione. I co lepiej zrobić, kupić nowe czy te oddać do regeneracji co będzie lepiej się opłacać ? Czy te nowe są dobre wymieniał ktoś ?

Edytowany przez pawel807, 15 styczeń 2013 - 21:06.

#54 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:09

t-25 glowica U mnie lały przez prowadnic e
wymieniłem na nowe nie było z nimi problemu (mam dobry sklep)

#55 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:14

t-25 glowica @GoRAL1 Gdzie kupujesz części?

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#56 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:18

t-25 glowica W Tuchowie mały sklep ale części dobre

#57 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:20

t-25 glowica A to tam gdzie ja, myślałem że masz jeszcze jakiś lepszy sklep :)

#58 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:28

t-25 glowica łożyska i pasy klinowe na Urwanej (paranoja ) W T ar

#59 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:30

t-25 glowica Na Kochanowskiego w Tarnowie tez jest dobry sklep.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 22:32

t-25 glowica To w końcu co lepiej zrobić, bo nie uzyskałem odpowiedzi.