Skocz do zawartości

Zdjęcie

t-25 glowica

101 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 20:49

t-25 glowica ok d zieki mani w poniedzialek popatrzę z tatą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
t-25 glowica Dzisiaj, 07:11
  •  

#22 Share kowalskipiotr1004

kowalskipiotr1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 20:36

t-25 glowica A u mnie cieknie i z pod głowicy i z pod cylindra. Juz gdzieś czytałem że w starszych wersjach nie było podkładki między cylindrem a głowicą . I tu moje pytanie co zrobić żeby i w tym miejscu nie rzucał olejem? Bo między cylindrem a blokiem to pewnie uszczelkę wystarczy wymienic?

#23 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 20:51

t-25 glowica A ty jesteś pewien skąd cieknie olej?
Umyj go dobrze i się przyjrzyj.
Mówisz że cieknie miedzy głowicą a cylindrem i cylindrem a blokiem?

#24 Share kowalskipiotr1004

kowalskipiotr1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 21:13

t-25 glowica No właśnie To była pierwsza rzecz którą zrobiłem i wy pucowalem i teraz wyraźnie widać że i z góry i z dołu wyłazi czarny olej. A boje się tam grzebać bo nie mam pojęcia jak rozwiązany jest napęd zaworów i jak w razie po zlożeniu pszyjdzie coś rególować to może nie być wesoło :-(

#25 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 21:34

t-25 glowica Po demontażu głowic trzeba tylko wyregulować luz na zaworach.
To nie jest samochód, że po zdjęciu głowicy trzeba ustawić rozrząd. Wałek rozrządu jest w bloku silnika, a napęd przekazywany przez laski popychaczy do głowicy.
A ten olej pojawia się z której strony? Od wentylatora, pompy, czy dookoła jest przeciek.
Bo mi się twoja teoria nie klei.

#26 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 17:52

t-25 glowica Witam-zakładam że olej raczej pojawia Ci się z pod (osłon popychaczy) tzn.rurek popychaczy, tak u góry jak i na dole, a dmuchawa go wypycha pod cylindry oraz głowicę i tam się potem znajduje ,wystarczy wymienić uszczelki gumowe na rurkach popychaczy u góry i na dole i problem zginie, a co do uszczelek pod głowicą to starsze modele nie miały ich tyko pod cylindrami cieńkie miedziane, nie wiem natomiast czy teraz te nowsze modele maja pod głowicą uszczelki czy też nie ;) Pozdrawiam.

#27 Share kowalskipiotr1004

kowalskipiotr1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 22:32

t-25 glowica Czy olej wychodzi z obu stron to nie wiem bo od strony wiatraka nie mam wglądu. Zatem jak bym chciał wymieniać te uszczelki to tak czy inaczej bez rozbierania się nie obejdzie :-( . Mam teraz jako taki obraz jak to tam działa ale mam jeszcze jedno pytanie; te popychacze przechodzą przez cylinder? I tam trzeba te uszczelki wymienić? I dzięki wszystkim za podpowiedzi ;-)

#28 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 00:03

t-25 glowica To jak oceniałeś wyciek jak nie obejrzałeś silnika do okola? :)
Zdejmiesz kierownicę wentylatora(blacha kierująca wiatr z wentylatora na cylindry) to zobaczysz 4 rurki przed cylindrami, to w nich są popychacze zaworów.
Najprawdopodobniej to właśnie uszczelki tych rurek maja przeciek.
uszczelki są w głowicy i w bloku.
Zdjęcie poglądowe http://www.agrofoto....ge/217876-t-25/
Tak żeby to wymienić trzeba zdjąć głowice.
A pytałeś wcześniej o uszczelki miedziane pod cylinder i głowicę.
One na pewno nie mogą być winne. Gdyby było nieszczelne połączenie cylinder -głowica to by kompresja tamtędy uciekała.
Jak nie masz pod głowicą podkładki to możesz ją dać.

#29 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 00:28

t-25 glowica Witam-zdejmij osłonę wentylatora i będziesz widział czy olej idzie z pod prowadnic,(takich rurek, w których są w środku drążki popychaczy) prowadnice te są osadzone w pierścieniach gumowych, pierścienie te zaś w głowicy i bloku.Jeżeli dobrze pamiętam to po zdjęciu pokrywy zaworów, potem klawiatury, prowadnice wyciągniesz do góry, wymontujesz stare gumy i wstawisz nowe, należy przy tym pamiętać aby dobrze wyczyścić wszystko z oleju przed montażem :rolleyes: Pozdrawiam.

#30 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 23 listopad 2012 - 23:06

t-25 glowica Do wymiany uszczelek na rurkach popychaczy nie trzeba zdejmować głowicy. Wręcz przeciwnie, głowica musi być na swoim miejscu. Wystarczy zdjąć pokrywę zaworów i klawiaturę tylko nie odkręcać śrub na ciepłym silniku bo przeważnie kończy się to wykręceniem szpilek z głowicy i zniszczeniem gwintu. Miałem kilka takich przypadków a na zimno jest ok. Rurki wyciągnąć do góry, włożyć nowe gumki tylko zwrócić uwagę żeby dobrze siadły. Te górne trzeba wcisnąć tak głęboko żeby zrównały się z dnem kanału którym spływa olej z głowicy do rurki. Następnie wsunąć rurki od góry uważając żeby nie przepchnąć gumek. U mnie jeden koniec jest jakby lekko węższy więc trzeba się dobrze przyjrzeć. Ja zwykle smaruję rurkę świeżym olejem to lżej idzie a pod koniec biorę śrubę z łbem większym od rurki ale żeby weszła w otwór gumki i pobijam młotkiem, w tym czasie kontrolować jak wchodzi w dolną gumkę. Rurki wcisnąć na równo z gumką. Chodzi o to aby nie robić przeszkód dla spływającego z głowicy oleju wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo wycieku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 23 listopad 2012 - 23:33

t-25 glowica Ja jeszcze te uszczelki na silikonie wysokotemperaturowym zakładam i nie ma szans żeby kiedyś ciekło.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#32 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 23 listopad 2012 - 23:57

t-25 glowica Myślałem że to mój na tym zdjęciu poglądowym :lol:

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#33 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 22:58

t-25 glowica A faktycznie zapomniałem że głowicy nie trzeba odkręcać tylko klawiaturę i wyjąć popychacze. Chyba zasugerowałem się tymi podkładkami miedzianymi.
Lata świetlne tego nie robiłem i wyleciało z głowy.
Zwracać uwagę na stronę gumki bo założona odwrotnie w głowicy będzie ciekła i zatrzymywała w niej olej.

#34 Share kowalskipiotr1004

kowalskipiotr1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 22:16

t-25 glowica No już mam jakiś obraz całej wymiany i mam nadzieję że to pomoże bo jakoś mam stracha zdejmować wszystko znaczy i głowice i cylinder jeśli to wina tej uszczelki. Nadal jednak nie rozumiem jak jest rozwiązane uszczelnienie głowicy i cylindra bo jak ktoś już wspomniał w starych typach a do takich mój należy była tylko uszczelka między cylindrem a blokiem?

#35 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 22:28

t-25 glowica Głowica jest ze stopu aluminium.Czyścisz dokładnie cylinder i głowice i dokręcasz do wiwatu lub kluczem na 180 i jest dobrze.Są w sprzedaży uszczelki pod głowice miedziana wkładka na cylinder ale ja nie stosowałem tego nigdy i jest ok.Tu masz link jak to wygląda . :)http://moto.allegro....2821005174.html

Edytowany przez balcerek1, 25 listopad 2012 - 22:30.

#36 Share kowalskipiotr1004

kowalskipiotr1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 22:36

t-25 glowica A gdyby już przyszło ściągać i cylinder i głowice to potem są trudności z założeniem cylindra? chodzi mi o wciskanie tłoka z pierścieniami? Zajmuje się nieco mniejszymi silnikami i nieraz zdażyło się że pierścień pękł przy zakładaniu cylindra. A tak w ogóle ile ich tam jest?

#37 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 23:36

t-25 glowica Narzędzie z wykonane blachy na tłok i pierścienie układają się jak do snu :D tylko nie żałuj oleju
4 pierścienie lub 5 w zależności od wykonania.

KPK Kumurun Team

#38 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 23:54

t-25 glowica Witam- cyliner zdejmiesz razem z tłokiem i korbowodem jeżeli już będziesz musiał, tylko najpierw odkręć stopę korbowodu i cały zestaw zdejmiesz, ale po co zdejmować? - nawet jeśli nie uda Ci się przekręcić korbowodem bez odkręcania głowicy, to i tak całkowicie nie zdejmuj cylindra tylko podnieś cylinder razem z tłokiem i korbowodem na tyle abyś mógł zrobić obrót i obróć korbowód jak być powinien z tłokiem, najlepiej z korzystaj z pomocy drugiej osoby przy tym przedsięwzięciu będzie Ci łatwiej :rolleyes: Pozdrawiam.

Witam- cyliner zdejmiesz razem z tłokiem i korbowodem jeżeli już będziesz musiał, tylko najpierw odkręć stopę korbowodu i cały zestaw zdejmiesz, ale po co zdejmować? - nawet jeśli nie uda Ci się przekręcić korbowodem bez odkręcania głowicy, to i tak całkowicie nie zdejmuj cylindra tylko podnieś cylinder razem z tłokiem i korbowodem na tyle abyś mógł zrobić obrót i obróć korbowód jak być powinien z tłokiem, najlepiej z korzystaj z pomocy drugiej osoby przy tym przedsięwzięciu będzie Ci łatwiej :rolleyes: Pozdrawiam.Sorry ale pomyliłem podpowiedz to nie jest do tego tematu.

#39 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 00:10

t-25 glowica Po prostu Kolega chciał zrobić to jak w Komarku. Zapomniał, że jak się odkręci korbę, to nie trzeba wysuwać tłoka....

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 26 listopad 2012 - 21:10

t-25 glowica Ja kilka razy ściągałem cylindry bez tłoków i bez żadnych przyrządów zakładałem. Ustawiam wał tak żeby tłok był na samym dole, nasuwam cylinder od góry i pojedynczo rękami ściskam pierścień a druga osoba popycha cylinder. Jeszcze ani jeden mi nie pękł. Komu by się chciało misę odkręcać żeby odkręcić korbowody :)
Teraz też mnie czeka wyjmowanie tylnego cylindra bo między nim a blokiem mam wyciek i paskudnie to wygląda. Już kilka razy poprawiałem i po jakimś czasie od nowa. Ostatnio nawet tą miedzianą podkładkę na hermetyku dałem. trochę dłużej wytrzymało ale i tak znowu cieknie. Już mnie to wkurza.