Skocz do zawartości

Zdjęcie

T-25 zapowietrzanie sie

106 odpowiedzi na ten temat

#61 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:26

T-25 zapowietrzanie sie a no to spoko. ale mysle ze lepiej jak by była normalnej długości bo dłuzej ciagnikiem mozna jezdzic nie trzeba codziennie uzupełniac paliwa. A nie wywala CI paliwa przez odpowietrznik jak masz tak duzo paliwa w zbiorniku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T-25 zapowietrzanie sie Dzisiaj, 21:30
  •  

#62 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:52

T-25 zapowietrzanie sie Gorsze jest to, że na dnie baku zbiera się syf i woda. Gdy smok jest odpowiedniej długości wszystko jest systematycznie wyciągane, filtrowane.
Zbierająca się na dnie woda na pewno spowoduje rdzewienie baku. Żadne wibracje czy przelew paliwa do baku nie spowodują wymieszanie i wyssanie.
Kupiliśmy ciągnik który jak się okazało zostawiał 20 litrów i już się zapowietrzał. Wymiana smoka oczywiście pomogła, ale w odstojniku na sitku było multum rdzy.
Płukanie baku i skrobanie dna listewką. Pełno płatów rdzy i woda na dnie baniaka po zlaniu zawartości baku.

Ja zamiast metalowego smoka mam do baku przez oryginalny otwór włożony przewód gumowy. Zaciąga z baku resztki. I mam problem z głowy jesli chodzi o szczelność połączenia bak- odstojnik, bo przewód jest jednolity.
Od lat sprawdza się w dwóch egzemplarzach.

#63 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 17:24

T-25 zapowietrzanie sie ja tam nie miałem problemu z rdzą nigdy. Instalacje paliwowa mam zrobiona jak w orgiynale było i jest dobrze. Dodatkowo pochwale sie ze działa mi czujnik paliwa i wskaźnik pokazuje idealnie. Kupiłem czujnik od pronara taki z najdłuzszym drutem pływaka i przerobiłem go dając mu czesci ze starego czujnika i chodzi elegancko :) Probowałem wyginać drut czujnika od pronara ale nie chodził wtedy na całym zakresie zbiornika przy czym oszukiwał.. po przeróbce działa jak orginalny i pokazuje idealnie

#64 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 00:16

T-25 zapowietrzanie sie A od czego jest dolny zawór w zbiorniku,chyba od spuszczania wody.Raz do roku spuszczam koło 0,5 l wody.

#65 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 marzec 2013 - 12:08

T-25 zapowietrzanie sie Panowie jak odkręcić wtryski w władku, chodzi mi dokładnie w którą stronę trzeba kręcić ponieważ ciężko idzie i boje się że coś zerwie ?

#66 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 13:16

T-25 zapowietrzanie sie normalnie w lewo (do kabiny) sie odkreca. Ja odkrecam normalnym kluczem płaskim bo nie mam tego specjalnego

Edytowany przez t25aaa, 12 marzec 2013 - 13:19.

#67 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 16:51

T-25 zapowietrzanie sie Ja mam ten specjalny, i powiem szczerze, że nadaje się do du....y, a nawet nie. Jak odkręcisz wszystko co jest na głowicy, to wtedy on się nadaje, ale tak samo jak każdy inny.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#68 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 12 marzec 2013 - 22:17

T-25 zapowietrzanie sie Ja odkręcam zawsze tym specjalnym kluczem i nie muszę odkręcać nic więcej poza pokrywą głowicy. Bez sensu jest wykręcać całą klawiaturę tylko po to aby odkręcić wtryskiwacze. Ale klucz musi być sprawny tzn nie rozbity.

ja tam nie miałem problemu z rdzą nigdy. Instalacje paliwowa mam zrobiona jak w orgiynale było i jest dobrze. Dodatkowo pochwale sie ze działa mi czujnik paliwa i wskaźnik pokazuje idealnie. Kupiłem czujnik od pronara taki z najdłuzszym drutem pływaka i przerobiłem go dając mu czesci ze starego czujnika i chodzi elegancko :) Probowałem wyginać drut czujnika od pronara ale nie chodził wtedy na całym zakresie zbiornika przy czym oszukiwał.. po przeróbce działa jak orginalny i pokazuje idealnie

Ja rok temu próbowałem naprawić wskaźnik paliwa wymieniając czujnik na nowy. Ten też był zmieniany ale jakieś 10 lat temu na oryginalny ruski. Ten co kupiłem to się do niczego nie nadawał. Teraz robią taki szajs jakiego dawno nie widziałem. Na razie, byle jak, ale działa stary czujnik. Wolę taki niż ten nowy co zrobiony jest z cienkich blaszek (które pewnie się połamią po 3 miesiącach pracy) ze źle wywierconymi otowrami (pewnie po to abym sam sobie przewiercił aby potem nie uznać reklamacji) i ociertającym o ścianę zbiornika pływakiem.

Gorsze jest to, że na dnie baku zbiera się syf i woda. Gdy smok jest odpowiedniej długości wszystko jest systematycznie wyciągane, filtrowane.
Zbierająca się na dnie woda na pewno spowoduje rdzewienie baku. Żadne wibracje czy przelew paliwa do baku nie spowodują wymieszanie i wyssanie.
Kupiliśmy ciągnik który jak się okazało zostawiał 20 litrów i już się zapowietrzał. Wymiana smoka oczywiście pomogła, ale w odstojniku na sitku było multum rdzy.
Płukanie baku i skrobanie dna listewką. Pełno płatów rdzy i woda na dnie baniaka po zlaniu zawartości baku.

Ja zamiast metalowego smoka mam do baku przez oryginalny otwór włożony przewód gumowy. Zaciąga z baku resztki. I mam problem z głowy jesli chodzi o szczelność połączenia bak- odstojnik, bo przewód jest jednolity.
Od lat sprawdza się w dwóch egzemplarzach.

Ja od dobrych 15 lat nie mam problemu z wodą w baku czy odstojniku. Zapomniałem już jak się odkręca odstojnik. A w zbiorniku fabryczna rurka. Teraz ropa sprzedawana na stacjach beznynowych jest dobrej jakości, przynajmniej w mojej okolicy. Za komuny to jak się kupowało beczkę ropy to po 3 miesiącach stania na dnie osadzało się około 30 litrów wody. Teraz też są stacje na któych mają mieszadła non stop włączone w zbiornikach, ale ja staram się na tych stacjach nie tankować. Wystaczy znajomych popytać - zawsze znajdzie się taki co zna kogoś kto pracował na takiej stacji i zna temat ;).

#69 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 10:14

T-25 zapowietrzanie sie W baku oczywiście jak smok jest cały. U mnie była dziurka na długości rurki co powodowało, że nie ssał z dna. Zostawało około 20 litrów ON i silnik gasł. Niestety były właściciel to widać olał, a mnie wkurzało. Potem okazało się co zrobiło jego lenistwo.
A tak obecnie nie ma żadnych problemów z układem paliwowym.
Woda zbiera się zawsze w baku i tu nie chodzi o źródło paliwa. Jak mamy sprawny smok to wody i jej skutków nie będzie.

#70 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:38

T-25 zapowietrzanie sie

Ja mam ten specjalny, i powiem szczerze, że nadaje się do du....y, a nawet nie. Jak odkręcisz wszystko co jest na głowicy, to wtedy on się nadaje, ale tak samo jak każdy inny.

No ja zwykłym kluczem odkrecam i dokrecam tez bez zdejmowania klawiatury

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:17

T-25 zapowietrzanie sie Może trochę nie na temat, ale jak wyregulować sprzęgło w t 25 ? :huh:

#72 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 21:12

T-25 zapowietrzanie sie Zgadza się nie na temat. Tu masz odpowiedni http://www.agrofoto....3-sprzeglo-t25/

#73 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 17:32

T-25 zapowietrzanie sie Witam. Powiedzcie mi jakie są objawy (zużytej, popsutej) pompki zasilającej w t-25 ?

#74 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 18:32

T-25 zapowietrzanie sie że paliwo zchodzi z układu i właśnie zapowietrza się ciągnik

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#75 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 20 kwiecień 2013 - 21:45

T-25 zapowietrzanie sie A Także ciśnienie wstępne paliwa jest za słabe i ciągnik traci chwilami moc. Może też przelewać do obudowy pompy i na zewnątrz paliwo

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#76 Share Sypki

Sypki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 12:49

T-25 zapowietrzanie sie Witam
Akurat temat zszedł na interesujący temat więc panowie pozwolicie ze się podepnę.

Mam problem z właśnie brakiem mocy. Jak jadę sobie tam 10km drogą i obroty mam średnie lub wysokie wydaje się być wszystko OK ale jak mu odpuszczę do niskich lub coś koło tego ma problemy z ponownym wkręceniem się na obroty (i na biegu i na sprzęgle potrafi mieć taki problem). Również podczas prac polnych ma problem z utrzymaniem średnio/wysokich obrotów podczas pracy i faluje :/ Podczas pracy obok mnie pracował inny rusek w podobnej pracy i tamte jak dostał po d*pie czy gdzieś miał trudniej to trochę sobie dymił i cisnął dalej a mój zamiast przykopcić w podobnej sytuacji to słabł (i albo by zasłabł i odzyskał obroty albo trzeba by go ratować sprzęgłem) i prawie wcale nie dymi.
Słabo się znam na mechanice a do tego z 8miechów temu był remont silnika i niewiem co by to mogło być (osiowanie bloku, szlif wału, nowe pierścionki, panewki, wtryski, filtry paliwa, pompa zrobiona u pompiarza). Tuleje z ledwo wyczuwalnym rantem, filtr olejowy wyczyszczony (teraz po zgaszeniu słychać jeszcze chwile jak się kręci), odstojnik też wyczyszczony, ciśnienie oleju bardzo długo utrzymuje się w okolicach 3 na nisko/średnich obrotach a dopiero po długiej pracy na niskich spada do 1.2 ale przy odrobinie gazy znowu idzie w górę. Po odebraniu wtrysków od pompiarza typ dał stare podkładki na wtrysku i jedna przeciekała więc ją zastąpiłem inną być moze grubszą.

Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki :)

#77 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 19:45

T-25 zapowietrzanie sie Załapuje gdzieś powietrze.Przejrzyj dokładnie cały układ od zbiornika do pompki.

#78 Share Sypki

Sypki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 22:35

T-25 zapowietrzanie sie THX za rade. Sprawdzę
A czy coś jeszcze innego mogło by powodować takie objawy ?

#79 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 22 kwiecień 2013 - 02:32

T-25 zapowietrzanie sie Raczej nie. Najlepiej jak wężyk między odstojnikiem i pompką jest przezroczysty to wtedy widać czy łapie powietrze. Nie może tam być żadnych bąbelków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 06:46

T-25 zapowietrzanie sie Lewe powietrze, brudne filtry odstojnik, słaba pompka zasilająca.
Zdejmij z baku przelew i zobacz co nim wraca podczas pracy silnika na rożnych obrotach.
Spróbuj dopompowywać go ręczna pompką gdy nie może się wkręcić na obroty.