Skocz do zawartości

Zdjęcie

T-25 zapowietrzanie sie

106 odpowiedzi na ten temat

#41 Share PawelAgro

PawelAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:50

T-25 zapowietrzanie sie Witam,
Mam taki problem a mianowicie wymieniłem w swoim władku filtry paliwa a także chciałem wyczyścić odstojnik ale po odkręceniu go stwierdzi, że mi się nie chce. Dodam, że przy odkręcaniu go (4 śrubki mocujące) napotkałem problem w postaci tego przewodu który idzie z baku więc i jego odkręciłem. Po tych czynnościach ciągnik stał ok 2 tyg bez odpalania a tak wogóle to nie odpalałem go od zimy kiedy to rozciągaliśmy go z tatą. Odpowierzałem go wczoraj ze 20 min pompką aż mnie ręka bolała i nic ani dymku z tłumnika. Jeśli ktoś wie jak mi pomódź to prosze pisać.

Pozdrawiam.
Bizon ZO56 SUPER
FOREVER THE BEST...;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T-25 zapowietrzanie sie Dzisiaj, 17:41
  •  

#42 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 maj 2012 - 10:35

T-25 zapowietrzanie sie Rurka nie je st napewno naderwana, podkladki nowe, połączenie rurki z przewodem na zbiorniku do góry też raczej nie zapchane ale nie sprawdzalem, teraz mam we władku 20 litrów, sprubuje wlac wiecej, ale jezeli np na 40 litrach nie bedzie lapal powietrza to co bedzie źle???

#43 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 06 maj 2012 - 10:47

T-25 zapowietrzanie sie @ari321 Przy 20 litrach jak się zapowietrza to normalne.wystarczy że złapiesz pochył na prawą stronę i zaczyna się impreza.Ja mam tak samo w swoi a przyczyna że rurka nie sięga do spodu zbiornika.Ja u siebie skróciłem o 5 centymetrów to przy 25l jest impreza a przy 14l to już zgaśnie.Tak że bez pełnego zbiornika na ciężką robótkę w pole na cały dzień się nie wybieram. :) Pozdrawiam

#44 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 maj 2012 - 12:09

T-25 zapowietrzanie sie A i jeszcze jedno jak sie jazdzi normalnie na wolnych obrotach chodzi dobrze a powyzej 1400 obrotów łapie powietrza a na wolnych chodzi dobrze. Co z nim zrobic??? Cyz to może byc pompa źle ustawiona albo cos?? A i napisales ze u ciebie przy 14 litrach gasnie u mnie to na 5 wczesniej jeszcze po szosie mozna bylo jechac a na 10 litrach mozna bylo spokojnie orac. Co z tym wladkiem zrobic??

Edytowany przez ari321, 06 maj 2012 - 12:10.

#45 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 06 maj 2012 - 12:30

T-25 zapowietrzanie sie Sprawdź najpierw na pełnym zbiorniku co będzie się działo :)

#46 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 maj 2012 - 12:41

T-25 zapowietrzanie sie moim zdaniem to jeszcze paliwo nie doszło do wtrysków- tzn jeszcze jest zapowietrzony
KPK Kumurun Team

#47 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 maj 2012 - 13:08

T-25 zapowietrzanie sie Hmmm sprubuje jutro kupic rurke co bierze paliwo i dam znac co sie dzieje

#48 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 maj 2012 - 13:39

T-25 zapowietrzanie sie ale wojno musialo dochodzic paliwo bo juz duzo nim jezdzilismy i oralismy...

#49 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 07 maj 2012 - 09:36

T-25 zapowietrzanie sie ari321- kolega pisze, że ani trochę dymku nie puścił...
KPK Kumurun Team

#50 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 07 maj 2012 - 13:11

T-25 zapowietrzanie sie To pewnie moim sposobem trzeba zalać pompę nalewając bezpośrednio do przewodu doprowadzającego do pompy od filtrów. Zakręcić przewód, potem odprężnik, rozrusznik i odprężnik da dół i cały czas pełny gaz. Musi zapalić.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 07 maj 2012 - 15:41

T-25 zapowietrzanie sie Wiem co sie z nim dzialo pompa zasilająca byla pęknięta i z pod tej duzej śruby na pomce lecialo torche paliwo a podkladki byly no i to dlatego lapal powietrze teraz tylko kupie nową pompke zasilajacą i zobaczę jai będzie rezultat ;))

#52 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 07 maj 2012 - 22:09

T-25 zapowietrzanie sie @PawelAgro do odpowietrzenia Władka popuść śrubę nadmiaru paliwa na filtrach ta co idzie na wtryski i pompuj aż przestanie bąbelkować.Popuść króciec za pompą paliwowa żeby też poszła ropa.Popuść przewody wysokiego ciśnienia na wtryskach noga na gaz i pokręć rozrusznikiem aż pojawi się paliwo.Zakręć przewody i musi zagadać :) pozdrawiam

#53 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 08 maj 2012 - 19:55

T-25 zapowietrzanie sie No kupilem nową pompe zasilajacą dalem 42 zł no i zalorzylem i zupelnie nowy ciagnik ma moc :D jezdzi sie aż miło

#54 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 08 maj 2012 - 23:44

T-25 zapowietrzanie sie No i gitara :)
pogratulować!

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#55 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:02

T-25 zapowietrzanie sie Jezdzic jezdził normalnie al w orce troche znowu lapal wymienilem dzisiaj rurke pobierajacą paliwoi przewody które idą od tej rurki do odstojnika i teraz to ma moc xD ;D wszystko juz ok mozna zamknąc

#56 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 09 maj 2012 - 20:06

T-25 zapowietrzanie sie Temat jeszcze może się przydać

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#57 Share PawelAgro

PawelAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 maj 2012 - 13:30

T-25 zapowietrzanie sie Dzięki Panowie władek w końcu zagadał :D
Bizon ZO56 SUPER
FOREVER THE BEST...;D

#58 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 20:59

T-25 zapowietrzanie sie

@ari321 Przy 20 litrach jak się zapowietrza to normalne.wystarczy że złapiesz pochył na prawą stronę i zaczyna się impreza.Ja mam tak samo w swoi a przyczyna że rurka nie sięga do spodu zbiornika.Ja u siebie skróciłem o 5 centymetrów to przy 25l jest impreza a przy 14l to już zgaśnie.Tak że bez pełnego zbiornika na ciężką robótkę w pole na cały dzień się nie wybieram. :) Pozdrawiam

Totalnie bezsensowny i nieprawdziwy post. Po co skracałes tą rurke. To nie jest normalne ze sie zapowietrza ponizej połowy w baku. Jak jest wszystko szczelne i czyste to władek zacznie przerywac dopiero na 4l w zbiorniku a na rownym to jeszcze mniej. Rada: wstaw normalnej długosci rurke w zbiornik, wymien podkładki i te rurki od zbiornika zasysające sprawdz wszystko. Jesli dalej przerywa to wywal filtry dokładnego oczyszczania wstaw nowe uszczelki i spróbuj jak chodzi po tym zabiegu. Musi chodzić!!! Jeszcze raz powtorze Władek wysysa do konca prawie, jak zapowietrza sie lub przerywa majać mniej niz poł baku to trzeba szukać przyczyny w szczelnosci układu najczesciej to wina filtrow paliwa albo podkładek na przewodach od zasysania paliwa.U mnie ostatnio w lecie tez zaczoł przerywac i tracił moc gdy było mniej niz poł baku a to była wina filtra paliwa - zgioł sie w srodku bo sprezynka co go wypychała była za mocna (od czegos innego) wymieniłem sprezynki i filtry i wysysa do 3 -4 litrów na pełnej mocy silnika :)
pozdrawiam

#59 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 21:17

T-25 zapowietrzanie sie u mnie się zapowietrza jak nie ma paliwa :) wyciąga do końca
edit: oryginalne rurki pękaja na szwie i temu sie zapowietrza
u siebie wyeliminowałem ten problem

Edytowany przez hacki, 13 grudzień 2012 - 21:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 23:42

T-25 zapowietrzanie sie @t25aaa kolego piszesz jak byś miał do czynienia z laikiem a nie mechanikiem. :D Skróciłem rurkę bo si ułamała i teraz przy połowie zapowietrza się ale na przechyle i pod górkę. :( W takich warunkach to z dolnym poborem paliwa ze zbiornika umiejscowionym w w jednym punkcie jak c 360 to przy pochyle na prawą stronę i pod górkę to przy 15 litrach jest marnie. :) A rurki nie mam zamiaru wymieniać bo mi to nie przeszkadza i nie pytałem o żadną poradę.A przy oryginalnej rurce i przy dużym pochyle na prawą stronę na 4 litrach będzie Władek chodził to życzę powodzenia i raczej proponował bym czytać post do końca i uważnie. :o