Skocz do zawartości

Zdjęcie

T-25 zapowietrzanie sie

106 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 17 kwiecień 2012 - 10:03

T-25 zapowietrzanie sie Może to i kaprys, ale właściwie w każdym dieslu jest pompka ręczna, nawet w samochodach osobowych. Pompka jest po to, żeby się nie męczyć z odpowietrzaniem pompy. Jeśli w T-25 skończy się paliwo wystarczy dolać nowego, przepompować pompką ręczną i nieco dłużej niż zwykle zakręcić rozrusznikiem i silnik powinien zapalić bez żadnego problemu. Nic nie trzeba odpowietrzać. Po to jest pompka ręczna. A części to teraz są do d..y w większości przypadków. I strasznie mnie denerwują sprzedawcy kiedy mówią, że teraz już nie ma oryginalnych ruskich części, a ten bubel co kupiłem to nawet Ruscy zamawiają teraz do swoich sklepów. To chyba na Litwę, ale oni by się obrazili jakby ich ktoś nazwał Ruskimi, a na Białorusi wątpię, aby ktoś kupował takie buble.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T-25 zapowietrzanie sie Dzisiaj, 19:20
  •  

#22 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:41

T-25 zapowietrzanie sie Witam mam problem z t-25 zapowietrza się no mozna powiedziec z niczego na jak sie jedzie lapie powietrze nigdzie ropa nie cieknie wszystko się wydaje ok ale gdzies lapie powietrze co to sie z nim dzieje????

#23 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:51

T-25 zapowietrzanie sie Jak jest pełen zbiornik też takie są objawy?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#24 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:58

T-25 zapowietrzanie sie Wymieniłeś wszystkie gumowe części przewodów paliwowych ?

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#25 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:59

T-25 zapowietrzanie sie No nie wiem ale rurka którą bierze paliwo jest napewno dobra.Tak przewody gumowe są nowe

Edytowany przez ari321, 29 kwiecień 2012 - 11:30.

#26 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 29 kwiecień 2012 - 13:15

T-25 zapowietrzanie sie Wymień flirty paliwa i zajrzyj do odstojnika,u mnie było podobnie przyczyną był syf w odstojniku.

#27 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 14:52

T-25 zapowietrzanie sie zobacz kolego czy ta rurka która jest w zbiorniku nie jest zapchana, najczęściej się zapycha u góry na łączeniu ze śrubą

#28 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 21:05

T-25 zapowietrzanie sie Wszytstko sprawdzilem odstojnik czyszczony jak byl remont rurka tez jest ok filtry nowe i dzisiaj jechalem to to samo soe dzieje lapie powietrze jedie jedzie i zmniejszaja mu sie obroty i znowu lapie normalnie i znowu powietrze itd... jak wolno jeżdżę to wydaje mi sie ze nei lapie powietrza ale moze mi sie wydaje...

#29 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 21:58

T-25 zapowietrzanie sie miałem podobne objawy jak u ciebie i była uszkodzona pompka ręczna, ta do odpowietrzania, sprawdź czy masz ją sprawną

#30 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 01 maj 2012 - 08:40

T-25 zapowietrzanie sie ale co dokladnie ma pompka do tego?? Ojciec ostatnio zmienil w pompce tłok i to samo prosze pomocyyyy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Yaro1976

Yaro1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Roland E86, weltmeister stella

Napisany 01 maj 2012 - 18:48

T-25 zapowietrzanie sie Niech kolega odkręci zaworki przy pompce zasilającej i sprawdzi czy sprężynka nie pękła. A jeżeli nie to proponuje rozciągnąć sprężynki na zaworkach!

#32 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Quady SYM200

Napisany 01 maj 2012 - 19:50

T-25 zapowietrzanie sie Sprawdź połączenie na zbiorniku, między rurką wychodzącą ze zbiornika a rurką łączącą odstojnik, mogą być za cienkie podkładki miedziane i będzie łapał powietrze.

#33 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 01 maj 2012 - 21:33

T-25 zapowietrzanie sie pompka ręczna ma to do tego ze jeżeli będzie nie szczelna to przez nią zaciąga powietrze.tam jest oring.A próbuj ręczną pompką odpowietrzyć jak nie da to po kolei rozbieraj zaczynając od rurki bo być może naderwała się w zbiorniku i ciągnie lewe powietrze. jak jest ok to odłącz odstojnik i podłącz bez pośrednio merze przez niego idzie lewe powietrze a jak nie to zaworki w pompce może są wytarte a jest jeszcze jeden zawór za pompą redukcyjny ciśnienie w sekcji może być uszkodzony ale objawia się tym jak jest mniej niż polowa zbiornika paliwa i dopiero się zaczyna zapowietrzać.tak było u mnie.

#34 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 02 maj 2012 - 11:57

T-25 zapowietrzanie sie Podłączylem tak jak muwił balcerek bezposrednio nie przez odstojnik no i nie lapie powietrza ale co i jak dalej robic???

#35 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 02 maj 2012 - 16:42

T-25 zapowietrzanie sie Może to sitko co ciągnie paliwo w odstojniku masz brudne.

#36 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 02 maj 2012 - 21:52

T-25 zapowietrzanie sie No to teraz rozbierz odstojnik wymyj wszystko zmontuj tylko uważaj na uszczelkę przy nim bo lubi się wywinąć.Ja stosuję oring i jest ok. Władek pod tym względem to masakra bo ciągnie paliwo górą ale nigdy syfu nie zaciągnie jak o ile na jakiś czas nie spuścisz brudów ze zbiornika.

#37 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 maj 2012 - 08:25

T-25 zapowietrzanie sie Narazie nic nie rozbieralem bo przy remoncie byla pokrywa nowa bo gwint byl zerwany i trzeba kupic kielich odstojnika nowy, wiec czy mozna jezdzicz bezposrednio podlączonym przewodem do baku a nie przez odstojnik??? nic sie nie stanie???

#38 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 04 maj 2012 - 22:24

T-25 zapowietrzanie sie Jak będziesz jeździł bez odstojnika to spuść wodę ze zbiornika.Na dole po lewej stronie jest
kranik chyba na 19 klucz.popuść go tak żeby woda zleciała i jest Pompa raczej syfu nie powinna złapać chyba by zasilająca bo na sekcję idzie przez filtry. Ja zimą swoim śmigam bez bo przez siatkę w odstojniku parafina się nie może przecisnąć i jest dobrze. :rolleyes: Pozdrawiam

#39 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 05 maj 2012 - 20:12

T-25 zapowietrzanie sie Nie no pomocy jeżdżę bez odstojnik i top samo, lapie powietrze, wszystko szczelne nic nei cieknie, zaworki nowe w pomce no i co mam zrobic pomocy...

Edytowany przez ari321, 05 maj 2012 - 20:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 05 maj 2012 - 22:47

T-25 zapowietrzanie sie @ari321 tak jak wcześniej pisałem czy patrzyłeś do rurki od zbiornika noże jest naderwana a noże jest zapchane połączenie rurki z przewodem na zbiorniku do góry a jak przykręcasz rurkę do góry czy założyłeś nowe podkładki. A dzieję się to na pełnym zbiorniku czy na połowie to też jest ważne :huh: daj konkretne odpowiedzi na te pytania :rolleyes: Pozdrawiam