Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 6245 - Problem ze sprzęgłem?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrpp

Piotrpp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 15:30

Zetor 6245 - Problem ze sprzęgłem? Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem Zetora 6245. Ciekawi mnie jaka może być przyczyna, że w trakcie jazdy w momencie kiedy jest duże obciążenie podczas orki, ciągnik zatrzymuje się i po kilku sekundach rusza z dużą siłą. Czy to stawanie jest normalne w tym modelu czy może oznacza, że coś w nim się psuje?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 6245 - Problem ze sprzęgłem? Dzisiaj, 09:39
  •  

#2 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 16:45

Zetor 6245 - Problem ze sprzęgłem? Jak nadusisz sprzęgło to nie utrzymuje ciścienia i potem ostro szarpnie. Miałem tak, jest to wina pompki sprzęgła, która jest odpowiiedzialna za urtzymanie ciśnienia. Zjaduje się ona za sprzęgłem(musisz odkręcić sprzęgło i gotowe, kilka śrub 13mm) musisz mieć zwinne ręce bo miejsca mało tam :unsure: miłej pracy życzy david697

Edytowany przez david697, 21 styczeń 2012 - 17:15.

#3 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:01

Zetor 6245 - Problem ze sprzęgłem? Witam . Prawdopodobnie idzie koledze olej na tarcze sprzęgłowe i do pewnego momentu obciążenia jest ok a potem tacza się ślizga do momentu wypalenia oleju i wtedy dalej ciągnie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Piotrpp

Piotrpp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:32

Zetor 6245 - Problem ze sprzęgłem? Do David697:
Sprzęgło trzyma ciśnienie dość dobrze. Nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja jak opisujesz, ale dzięki za odpowiedź.
Do Dwojtek01:
Czyli jakaś uszczelka jest dziurawa (simering)? A czy mogę w jakiś prosty sposób potwierdzić Twoją teorię czy trzeba pół ciągnika rozbierać (czyli najlepiej oddać do mechanika i tyle)?
A i jeszcze dodam, że zazwyczaj jeśli ciągnik pracował na wysokich obrotach w momencie zatrzymania, to po zmniejszeniu obrotów silnika praktycznie od razu zaczyna ruszać.. i tak w kółko czyli jeśli znowu dodam dużo gazu to nie ciągnie tak jak powinien.
Ma to jednak nawet pewne plusy …w momencie zbierania łychą ziemi, kiedy jest jej już dużo to ciągnik staje i się nie kopie, dzięki temu uniknąłem skopania podwórka :rolleyes:

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 20:00

Zetor 6245 - Problem ze sprzęgłem? Ślizga się sprzęgło.
Zajechana, zaolejona tarcza, za słaby docisk, źle wyregulowane podparte łapki.
Trzymasz nogę na pedale sprzęgla ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:29

Zetor 6245 - Problem ze sprzęgłem? Nie edytowałem posta bo chciałem żeby temat było widać.

Coś mnie olśniło. Jak kolega zagląda jeszcze na forum to niech zobaczy ten temat:
http://www.agrofoto....033#entry862033

Mam nadzieję że coś pomoże.
Pozdrawiam mtracz