pawel0609

Kupno kombajnu-na co zwrócić uwagę.

Polecane posty

pawel0609    0

Witam :)

 

Mam prośbę o napisanie mi co trzeba sprawdzić przy kupnie kombajnu żeby ktoś spuścił z ceny lub sprawdzić czy się opłaca go brać.

 

 

 

 

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy12    0

Ha żeby spuścił z ceny jak bendzie uparty to ci powie że ma idnego klijenta i cie spławi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel0609    0

To jest u gościa na podwórku bo sprowadza z zagranicy. a co mam sprawdzić czy jest w dobrym stanie żeby się później nie rozczarować że ,, kupa złomu ''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Silnik, cepy i klepisko, podsiewacze, podajniki, sita, pasy, w zasadzie wszystko do sprawdzenia . Weź kogoś kto się zna. Jaka marka?

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel0609    0

Zaciekawił mnie New Holland 1540 Claas mercator 50,60,75,John Deere 970. Wszystkie mi się spodobały :)

a przyprowadził Deutz fahr m770 polecał mi go więc nie wiem tylko nie wiem jak z częściami do niego czy są drogie i czy dostępne w Świętokrzyskim. Co byście mi polecili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Z tych wszystkich to raczej bym celował w NH 1540 bo jak dobrze trafisz to bedzie z separatorem.DF bym sobie darował,o classie sie nie wypowiem.JD jesli zadbany to mozna wziasc pod uwage,bo jesli duzo do zrobienia to czesci troche beda kosztowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

W tych co wymieniłes to na pierwszym miejscu NH

John Deere tez mozna by sie zaiteresowac pod warunkiem ze ma perkinsa. Bo jak ma oryginalny silnik JD to odpusc


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Co muszę sprawdzić przy zakupie kombajnu claas mercator ?

To samo co przy innym kombajnie + dokładnie stan sit żaluzjowych. W niektorych modelach lubia czesto pekac


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

W tych co wymieniłes to na pierwszym miejscu NH

John Deere tez mozna by sie zaiteresowac pod warunkiem ze ma perkinsa. Bo jak ma oryginalny silnik JD to odpusc

 

Mógłbyś napisać dlaczego ma sobie odpuścić kombajn z oryginalnym silnikiem JD?

Podczas oględzin kombajnu tak jak wcześniej napisano, najlepiej wybrać się z osobą, która zna się ogólnie na kombajnach, ma styczność z tym typem maszyn. Emocje to największy wróg przy zakupie.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Mógłbyś napisać dlaczego ma sobie odpuścić kombajn z oryginalnym silnikiem JD?

Podczas oględzin kombajnu tak jak wcześniej napisano, najlepiej wybrać się z osobą, która zna się ogólnie na kombajnach, ma styczność z tym typem maszyn. Emocje to największy wróg przy zakupie.

Czesci gorzej dostepe i duzo drozsze niz do perkinsa chociażby


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Obecnie, jest dużo zamienników do silników JD, choć nie zmienia to faktu, że są droższe od elementów silnika Perkinsa. Co do dostępu to myśle, że z tym nie ma problemu, przynajmniej w moim regionie z tego co się dowiadywałem.

 

Ostatnie modele kombajnów JD z silnikiem Perkinsa to 630 i 730, których produkcje zakończono bodajże w 1972r. W dodatku modele te nie są często spotykane na rynku wtórnym, już nie mówiąc o egzemplarzach zadbanych. Już od serii 9xx montowano wyłącznie silniki JD.

 

Osobiście posiadam model JD 955. Z kombajnu jestem bardzo zadowolony, nie ma porównania do polskiego bizona pod względem omłotu i jakości ziarna, komfortu, codziennej obsługi, rozwiązań, wydajność jest porównywalna (na małych działkach dzięki swojej zwrotności na plus dla JD). Ceny części są droższe, jednak dobrej jakości, dużo jest zamienników.

W moim modelu jest silnik 6 cylindrowy, rzędówka. Moc 105 KM. Spalanie podczas pracy z załączoną sieczkarnią, przy plonie 6t na godzine wynosi 10 litrów. Dla porównania bizon w podobnych warunkach spalał mi 13,5 l.

 

Jak najbardziej polecam zadbane egzemplarze kombajnów JD.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

970 z silnikiem perkinsa :lol: dobre.Ciezko dostepne i drozsze,prosze cie nie wypisuj wzdur.W 970 siedzi silnik 6329.

Po dwoch minutach poszukiwań pierwszy z brzegu link.

Czesci 6329

 

Wracajac do kombajnów to jesli masz duzo zboz słomiastych takich jak zyto,pszenzyto lub jesli sie nie bawisz w skracanie to najlepszym wyborem bedzie NH ale koniecznie z separatorem. W kazdym inny wypadku kazdy z w/w spelni swoje zadanie.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Bo to jest tak:

Tani zamiennik pochodzi 1 sezon

Drogi oryginał wiele sezonów

@condor zgadzam sie z toba Bizon JD nawet do pięt nie dorasta


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

a jakie chcecie czesci wymieniac w silniku JD, te kombajny maja nastukane gora 3 tys. godzin, a caly osprzet silnika jest taki sam jak przy innych silnikach, czy to perkins, MWM, mercedes czy inne silniki to pompa, filtry, pompka zasilajaca, itp. sa takie same, lub bardzo podobne, co za tym idzie latwo dostepne

Jak najbardziej polecam zadbane egzemplarze kombajnów JD.

i tu sie zgadzma z kolega, pewnie dlatego ze u nas gania juz drugi John


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

 

 

Wracajac do kombajnów to jesli masz duzo zboz słomiastych takich jak zyto,pszenzyto lub jesli sie nie bawisz w skracanie to najlepszym wyborem bedzie NH ale koniecznie z separatorem. W kazdym inny wypadku kazdy z w/w spelni swoje zadanie.

 

czemu nh ma sie lepiej spisywać w słomiastych zbożach? ma jakiś oryginalny system omłotu cy cy co? czym np rózni sie ten system od jednej bizonowskiej młocarni, odrzutnika i 5 klawiszy?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Separator to dodatkowy (trzeci) bęben domłacający znajdujący się za odrzutnikiem. Powierzchnia oddzielania ziarna od kłosu zwiększa się. Ciekawi mnie jak się to spisuje w wilgotnym zbożu i jak jest z jakością słomy.

 

JD serii 9xx i nowsze posiadają też posiadają dodatkowy separator na klawiszami.

 

Tak, jak wspomniał izydor6280 wiele części jest znormatyzowanych. Z niczym nie ma problemu. Pozatym zadbane kombajny JD, NH, Fahr nie stwarzają problemu, to nie są bizony. Nawet dostęp do wymiany danej części jest lepszy co skraca czas naprawy.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta.

 

Jest możliwość sprawdzenia hydrostatu w kombajnie przy zakupie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik4512    0

Witam :) .myślę nad kupnem kombajnu zbożowego Bizona rekora lub Claasa dominatora 68 który lepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj