Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej?

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 10:29

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? Skoro biorą pieniądze za konserwację do dlaczego sami to czyścicie? Płacisz za usługę, której nie dostajesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? Dzisiaj, 03:48
  •  

#22 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 29 styczeń 2012 - 10:59

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? U nas to jako takiej to spółki nie ma ale wójt załatwił koparki i dopłacamy ze swoich w lesie po 3 zł/m bo trudne warunki ( błoto i bez wypychania się łyżką nie dało by rady ) a na łąkach po 2.40 zł/m . Na głównym rowie założą też mostki z rur 60.
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#23 Share paweljrfarmer

paweljrfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 październik 2012 - 21:44

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? Ci, co płacą rozumiem, że podpisali członkostwo w spółce lub mają inną podstawę opłacania spółki wodnej?? Ja niczego nie podpisywałem, w Księgach Wieczystych też nie ma obciążeń z tego tytułu, a jak z podatkiem jestem u sołtysa to mi płacić karze (co też swoją drogą jest dziwne). A w tym roku dostałem nawet przypomnienie/ wezwanie od Prezesa. Czy to jest zgodne z prawem?? Przecież teraz wszystkie spółki działają według jednego prawa. No chyba, że to jest taki wyjątek, że zagina czasoprzestrzeń i zwyczaje z PRL-u mogą panować dalej!!??

#24 Share politykier

politykier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 22:13

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? Mam bardzo duży kłopot ze spółką wodną, która jako administrator uzurpuje sobie większe uprawnienia do rowu niż ja będący właścicielem.
Kilka lat temu podczas pogłębiania tegoż rowu rozebrali mi przepusty , pozbawiając dostępu do własności, którą row dzieli na pół.
Po kilku interwencjach w spółce - w końcu sam zrobiłem przepust , który muszę rozebrać.Prowadzone jest postępowanie przez urzędników starosty, do których nie docierają żadne argumenty logiczne,że gdyby nie działanie spółki - to nie miałbym problemu , a miał przepust.
Wiem , że spółka nie ma uprawnień,aby zniszczyć przepust ale wykpiła się ze mnie pisząc że te prace wykonała przed 2001r gdzie było inne prawo wodne.
Mam niezbity dowód , że spółka skłamała , bowiem dokonała tego w 2003r ,już za nowej ustawy, a ponad to uparcie twierdzą , że tego przepustu nie było - mimo moich świadków , którym zdanie nie jest brane pod uwagę.
Bardzo proszę o pomoc , bo zgodnie z prawem mnie zadepczą.

U nas to jako takiej to spółki nie ma ale wójt załatwił koparki i dopłacamy ze swoich w lesie po 3 zł/m bo trudne warunki ( błoto i bez wypychania się łyżką nie dało by rady ) a na łąkach po 2.40 zł/m . Na głównym rowie założą też mostki z rur 60.

A u mnie spółka rozebrała przepusty ,które określasz "mostki" i nic nie mogę zrobić , bo oni są "pany".

#25 Share paweljrfarmer

paweljrfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 00:05

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? Być może sprawę przepóstów dało by radę załatwić w starostwie w wydziale budownictwa, tj. uzyskanie pozwolenia na budowę i budowę we własnym zarkesie; choć pewny nie jestem.

W mojej okolicy była taka akcja, że dwa latatemu prezes na polu swojego szwagra, na którym był rów (rów dość ważny) ułożyli róry małej średnicy i zasypali. Trudno mi jest wytłumaczyć zleżności terenowe, ale na wiosnę przed tymi rurami zrobiło się jezioro podtapiając sąsiadów- reakcja sąsiadów wiadoma i bezskuteczna, bo w papierach wszystko ładnie ułożył prezes. Ale jego radość była krótka, bo sprawa trafiła właśnie do wydziału budownictwa, który nakazał przywrócenie rowu. Mnie bezpośrednio sprawa nie dotyczyła, więc nie znam szczegułów; tylko tak pobierznie.

#26 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 00:17

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? Mój ojciec jeszcze ze 3-4 lata temu jak był bardziej na chodzie należał do spółki wodnej, i pamiętam wieczne problemy z takimi jak wy, składek nie płaci bagno w polu, na pole nie pozwoli wjechać bo rozkopią, rowy zasypują zaorzą, do studzienek nawet zdechłe kozy wrzucali, kradli przepusty i zatyczki studzienek, ale wymagali i buczeli wiecznie...
Gminy i powiaty nie będą utrzymywać waszych pól!!! chcecie mieć porządek z melioracją było składki płacić!!! przez was spółki wodne padły, a było to bagatela 10-12zl od hektara rocznie. Gdyby spółki miały stały dochód co rok ze składek od właścicieli działek miały by podstawę do pomocy unijnej na czyszczenie itd. teraz pocałujcie się wiecie gdzie i paplajcie się w błocie :D
Wesołych świąt :D mądrzy polacy po szkodzie :D

Dopisze jeszcze, ani rowy melioracyjne, ani studzienki, tak samo jak drogi dzielące wasze pola jak i słupy stojące na nich do was nie należą, nie wiem z kim wy walczycie... Macie w aktach notarialnych że wasz jest rów melioracyjny? arimr odcina wam od niego dopłaty, ale wam jest wolno grzebać przy nim rozumiem i potem płakać że rozebrali...

Edytowany przez bobytempelton, 24 grudzień 2012 - 01:05.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#27 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 grudzień 2012 - 12:56

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? a nie orientujesz się czy można jakoś dopiec tym co biorą dopłaty z ARiMR a mają rowy zamulone i zarośnięte (zakrzaczone) ?
Tylko muszę mieć pewność bo teoretycznie to można pod CC podciągnąć.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#28 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 13:15

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? u mnie jest jakaś spółka wodna ale żadnych składek się nie opłaca wszystko odbywa się prywatnie chcesz aby kopali 5zł metr i jadą tylko co z tego że ja wykopie u siebie na polu rowy jak wszędzie wokół nie ma rowów i cała okoliczna woda będzie stała u mnie:( a jak mówię aby wszyscy po kolei wyczyścili u siebie to każdy a po co i czeka aż gmina zrobi tylko że gmina nie zrobi bo pola prywatne i taki to polski naród

#29 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 17:13

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? @nikita na mapkach rowy drogi itd. powinny być wydzielone czerwonymi kreskami czy liniami, to jest ten sam problem co np. z cieniem które rzucają drzewa na polach, nie pamiętam jakie oznaczenia dokładnie ale to wina niektórych jednostek agencji że mają złe mapki-niedokładne.
A resztę jeżeli się nie chce mieć bagna na polu trzeba załatwiać jak kolega wyżej, czyli zmówić sie w kilku i koparka pogłębić rów(na własne ryzyko), oczyścić itd. niestety spółki wodne padają a ożyją nie wiem kiedy. W sumie teraz ludzie biorą większe dopłaty z tytułu niekorzystnych warunków gospodarowania niż z jakiegoś bagna wyciągają, a dla naszych niewielkich zastoisk raczej tego nie zmienią.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#30 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 20:40

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? co do dopłat problemy to mogą być jak właściciel ma rowy niezaznaczone do 2 m mam takie ale to takie zbieracze dren idące do głównego . Drugi powód to mogą zabrać/uciąć dopłaty za złą kulturę rolną za zalewanie własnego pola wynikłe ze stanu rowu

A najlepiej iść donieśc na sąsiadów do ochrony środowiska. Mnie tak załatwili. Działkę nie dawno uzytkuję, a daaawno czyszczony rów (opału będzie) i 500 m wcześniej jeden wyczyścił rów i pokłócił się z sąsiadem ze mu woda stoi i pod... no i po kolei wszyscy mają czyścić od dołu czyli ode mnie.

Żeby nie było miałem czyścić z 1/3 rowu na początek (bez jego pomocy) a tak wyszedł on na ... bo jak to wygląda jak ktoś zwróci uwagę a jak jak przyjedzie ktoś z urzędu i muwi że sąsiadowi (który nawet nic nie wspominał) zabagniam pole

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 22:48

Mój ojciec jeszcze ze 3-4 lata temu jak był bardziej na chodzie należał do spółki wodnej, i pamiętam wieczne problemy z takimi jak wy, składek nie płaci bagno w polu, na pole nie pozwoli wjechać bo rozkopią, rowy zasypują zaorzą, do studzienek nawet zdechłe kozy wrzucali, kradli przepusty i zatyczki studzienek, ale wymagali i buczeli wiecznie...
Gminy i powiaty nie będą utrzymywać waszych pól!!! chcecie mieć porządek z melioracją było składki płacić!!! przez was spółki wodne padły, a było to bagatela 10-12zl od hektara rocznie. Gdyby spółki miały stały dochód co rok ze składek od właścicieli działek miały by podstawę do pomocy unijnej na czyszczenie itd. teraz pocałujcie się wiecie gdzie i paplajcie się w błocie :D

Dopisze jeszcze, ani rowy melioracyjne, ani studzienki, tak samo jak drogi dzielące wasze pola jak i słupy stojące na nich do was nie należą, nie wiem z kim wy walczycie... Macie w aktach notarialnych że wasz jest rów melioracyjny? arimr odcina wam od niego dopłaty, ale wam jest wolno grzebać przy nim rozumiem i potem płakać że rozebrali...

Święte słowa, my jak zgłaszamy usterkę to max 3 dni i są na polu jak zgłasza ten co nie płaci to się nie śpieszą a taki obywatel jest pierwszy do krzyku aby rozwiązać spółkę bo nic nie robią a pieniądze biorą tylko że nie od niego.

Rowy mamy co rok obcięte, zero zakrzaczeń a na swoim gruncie mamy ok. 1500 mb.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#32 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 09:37

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? Umnie od kilku ładnych lat nikt nic nie robił więc wszyscy przestali płacić, a rowy na łąkach torfowych są czyszczone co 2 lata przez wynajętą koparkę.

Mój ojciec jeszcze ze 3-4 lata temu jak był bardziej na chodzie należał do spółki wodnej, i pamiętam wieczne problemy z takimi jak wy, składek nie płaci bagno w polu, na pole nie pozwoli wjechać bo rozkopią, rowy zasypują zaorzą, do studzienek nawet zdechłe kozy wrzucali, kradli przepusty i zatyczki studzienek, ale wymagali i buczeli wiecznie...

Brednie, nie wszędzie tak było, u mnie w wiosce wszyscy płacili, co z tego jak coś ktoś zgłosił to zawsze ta sama śpiewka "nie mamy pieniędzy" , ale na wypłaty dla kierowników to zawsze były pieniądze, u mnie w wiosce już chyba z 5-6 lat nikt nie płaci i bardzo dobrze :P . Co do odcinania dopłat od rowu to prosta sprawa, nic na mim nie rośnie więc i dopłaty się nike należą. Rów idzie przez środek mojej działkę to niby kogo on jest Twój?

Wszyscy w wiosce są za tym aby spółka istniała ale niech coś robi, przynajmniej raz do roku niech rowy zostaną wykoszone i raz na 2-3 lata wyczyszczone to ludzie będą płacić. Na każdym spotkaniu z burmistrzem czy przed wyborami temat ten jest poruszany, ale co z tego jak każdy ręce od tego umywa i ma to gdzieś.

Edytowany przez st220, 26 grudzień 2012 - 09:47.

#33 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 09:58

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? rów jest jego - on odpowiada za jego konserwację natomiast woda płynąca w rowie jest własnością państwa i jej biegu zmieniać nie można.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#34 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 27 grudzień 2012 - 11:43

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? u nas płacili wszyscy ,a ten odsetek który nie płacił na czas to wysyłali komornika i w sumie płacił każdy !!! gorzej było wyegzekwować od spółek potrzebne prace,więc ludzie się zebrali i już nie składamy się na czyjęś ciepłe posadki !!!

#35 Share politykier

politykier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 18:20

Mam bardzo duży kłopot ze spółką wodną, która jako administrator uzurpuje sobie większe uprawnienia do rowu niż ja będący właścicielem.
Kilka lat temu podczas pogłębiania tegoż rowu rozebrali mi przepusty , pozbawiając dostępu do własności, którą row dzieli na pół.
Po kilku interwencjach w spółce - w końcu sam zrobiłem przepust , który muszę rozebrać.Prowadzone jest postępowanie przez urzędników starosty, do których nie docierają żadne argumenty logiczne,że gdyby nie działanie spółki - to nie miałbym problemu , a miał przepust.
Wiem , że spółka nie ma uprawnień,aby zniszczyć przepust ale wykpiła się ze mnie pisząc że te prace wykonała przed 2001r gdzie było inne prawo wodne.
Mam niezbity dowód , że spółka skłamała , bowiem dokonała tego w 2003r ,już za nowej ustawy, a ponad to uparcie twierdzą , że tego przepustu nie było - mimo moich świadków , którym zdanie nie jest brane pod uwagę.
Bardzo proszę o pomoc , bo zgodnie z prawem mnie zadepczą.

A u mnie spółka rozebrała przepusty ,które określasz "mostki" i nic nie mogę zrobić , bo oni są "pany".

#36 Share politykier

politykier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:35

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? Prosiłem o poradę w sprawie spółki wodnej tzn. jak mam się im przeciwstawić aby zgodnie z prawem mnie nie zadeptali , ale do tej pory jej nie uzyskałem.
Bardzo proszę o poradę od kogoś ,kto ten temat przerabiał, bo jak nakażą mi rozebrać przepust to nie będę miał dostępu od własności po drugiej stronie rowu.

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:55

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? To zalezy czyji jest rów bo jak nalezy do pola to cię moga wiesz gdzie dobry adwokat i sprawę wygrasz, bo oni pewnie czekają aż przyniesiesz kopertę żeby mosek mógł tam być:D

#38 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:30

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? Zrozumcie ludzie że rowy nie są wasze, to należy do spółek wodnych o ile jeszcze u was istnieją, nie należy do was, do burmistrza ani do mnie co sugerował @st220, budowanie stawianie przepustów nie na swoim należy do samowoli budowlanej i właściciel może rozebrać kiedy chce.
Jedyna rada pisz podania że działasz w dobrej wierze i dbasz o dojazd do własnej posesji jedynym najkrótszym przejazdem zbudowanym przez siebie, ale gdzie masz pisać nie wiem, bo nie wiem czy u ciebie istnieje jeszcze spółka wodna...
Najprościej udaj się do wydziału kartografi i geodezji i powiedzą ci kto jest teraźniejszym włodarzem rowów na twoich polach, tam pisz podania i tam się zgłaszaj.

Edytowany przez bobytempelton, 05 styczeń 2013 - 23:32.

#39 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:06

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? ja swoje problemy rozwiązałem rozmawiając z kierownikiem WZIRu (wojewódzki zarząd melioracji i urządzeń wodnych).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:43

Jak wygląda u was funkcjonowanie Spółki Wodnej? jednostką nadzorującą i zwierzchnikiem spółek wodnych jest starostwo a dokładniej pełnej nazwy działu nie pamiętam ale związany z ochroną środowiska i rolnictwem