Zaloguj się, aby obserwować  
dominator

Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów

Polecane posty

johny64    0

Ja na 250ha biorę Tucano 340/440 ale to jeszcze nic pewnego bo czekam na oferty z Chempestu i Wrońskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guliwer    0

Moim zdaniem w sam raz na to gospodarstwo byłby Claas Medion 340 u nas pracuje taki na 180 ha i 60ha usług i kombajn jest stworzony moim zdaniem do tego gospodarswa.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moim zdaniem jeśli kolega "dominator" ma dominatora 108 to kupno Mediona 340 praktycznie nic nie zmieni, bo to są kombajny o tej samej wydajności. Mam dokładnie ten sam problem w swoim gospodarstwie i myśle że Tucano 440 bedzie dobrym wyborem - posiada dodatkowy bęben który znacznie zwiększa przepustowość. Przyznaje jednak, że wybór jest naprawde ciężki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli biorac pod uwage tucano 440, to czemu nie wyzalowac na lexiona 540. roznica 40 tys euro netto, ale tucano jest slabo wyposazone w standarcie w porownaniu do lexiona :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak lexion ma już praktycznie wszystko w standardzie i nie trzeba sie martwic ze cos mu tam brakuje. Na 290 ha niewiem czy lexion jest potrzebny, ale jak ktoś ma kase to czemu nie. Mi osobiście podobają sie oszczędne silniki mercedesa w Tucano. 40 tys euro po obecnym kursie to troche jest.. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w przeciagu lat amortyzacji takiego kombajnu, na pewno wyjdzie na plus taki gospodarz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi sie podoba lexion 530, ma 5 wytrząsaczy i myśle, że tucano 440 przy nim sie chowa.. Niestety kosztuje blisko tyle co 540. Tak już jest jak ktoś kupuje lexiona to już dużego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dlaczego mialby sie chowac przy malym lexionie, na pewno ma wieksza przepustowosc :D :D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewnien co do przepustowości, wydaje mi sie, że 530 jest jednak lepszy bo ma większą średnicę bębna no i dodatkowy będen na wytrząsaczach. Co prawda ma tylko 5 wytrząsaczy, ale za to szersze.. No właśnie, tu jest mały problem bo chyba claas tak naprawde nie podaje przepustowości do konkretnego modelu i troszke ciężko jest jednoznacznie powiedzieć.. Gdyby podawał byłaby to bardzo cenna wiadomość dla potencjalnego klienta. Jeśli ktoś dysponuje takimi danymi bardzo bym prosił o podzielenie się nimi na forum.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

jakis czas temu na forum ktos zamieszczal wykres z niemieckiem strony claasa w ktorym bylo porownanie wydajnosci tucana do lexiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

Tak ten wykres nic nie wnosi czysty marketingowy obrazek.

post-9161-1226671421_thumb.jpg


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no Tucano 430 niemal na równi z Lexionem 530 to chyba troszke przesada. Jednak Lexion 530 to troche szersze klawisze, dużo więkasza średnica bębna, dodatkowy bęben na wytrząsaczach a oni podają prawie identyczną wydajność..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek85    0

Myślę że tucano 430 by był dobry na twój areał

 

myślę, że za tego posta otrzymasz warna

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Witajcie:)

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo ten jest podobny a mam nadzieje że mi pomożecie otóż taki mam problem.Chce zmienić kombajn

(John Deere 9560 WTS) i zastanawiam się nad trzema kombajnami mianowicie Claas Tucano 450 Claas Lexion 530 i Fendt 6300c

Wszystkie kosztują w granicach 650 tysięcy.Mam 300 hektarów własnej ziemi uprawnej. Sieje rzepak ozimy kukurydze pszenica ozima i jęczmień jary. Ziemie mam różną od lekkiej glinki do ciężkiej rędziny część pola to powiedzmy równe działki część górki i pagórki. Ceny jakie podały są już z wyposażeniem mniej więcej takim jak mnie interesuje bo są przygotowane pod rzepak i kukurydze.

oprócz własnego pola kosze i kilku znajomych jakieś 50 hektarów więcej.

Chciałbym zapoznać się z waszymi opiniami na temat tych maszyn co wg byłoby lepsze do mojego gospodarstwa?? pomóżcie potrzebującemu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy przy wyborze kombajnu do mojego gospodarstwa. Mam małego Classa Dominatora ale 2 ostatnie lata były dla mnie stracone ponieważ musiałem przeorać ponad 60 hektarów zbóż, więc zwracam się do was drodzy forumowicze pomóżcie mi przy wyborze większego kombajnu. Z góry dziękuje za pomoc

 

PROPONUJĘ W650 JOHN DEERE. MIEŚCI SIĘ W GRANICACH CENOWYCH, A NIE BĘDZIE MIAŁ NA PEWNO PROBLEMU Z TAKIM AREAŁEM. SAM MAM TAKIEGO I JESTEM ZADOWOLONY Z OSIĄGÓW I WYTRZYMAŁOŚCI. JEDYNYM MANKAMENTEM JEST PASEK NAPĘDU ŚLIMAKA WYŁADOWCZEGO(NIE RADZI SOBIE Z MOKRĄ KUKURYDZĄ,TRZEBA MOCNO PRZYMKNĄĆ POKRYWY NA ŚLIMAK W ZBIORNIKU). POZA TYM WYDAJNOŚĆ SPROSTAŁA MOIM OCZEKIWANIOM. POLECAM W TEJ WERSJI POWIĘKSZENIE ZBIORNIKA ZIARNA DO 11000 (PRZYDATNA SPRAWA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolus    0

PROPONUJĘ W650 JOHN DEERE. MIEŚCI SIĘ W GRANICACH CENOWYCH, A NIE BĘDZIE MIAŁ NA PEWNO PROBLEMU Z TAKIM AREAŁEM. SAM MAM TAKIEGO I JESTEM ZADOWOLONY Z OSIĄGÓW I WYTRZYMAŁOŚCI. JEDYNYM MANKAMENTEM JEST PASEK NAPĘDU ŚLIMAKA WYŁADOWCZEGO(NIE RADZI SOBIE Z MOKRĄ KUKURYDZĄ,TRZEBA MOCNO PRZYMKNĄĆ POKRYWY NA ŚLIMAK W ZBIORNIKU). POZA TYM WYDAJNOŚĆ SPROSTAŁA MOIM OCZEKIWANIOM. POLECAM W TEJ WERSJI POWIĘKSZENIE ZBIORNIKA ZIARNA DO 11000 (PRZYDATNA SPRAWA)

Kolego na Twoje areały to proponuje Fendta 6300C albo model mniejszy 5270L idealny u mnie jest na usługach i nie mam zastrzeżeń serwis też bez zarzutu na czas i szybko działa nie mialem co naprawiać ale oleje wymieniałem i przegląd to pierwsza klasa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

A ja tam proponuje ci lexa claas bardzo dobra firma i sprawdzona problem w tym że podałeś same najlepsze B) jednak ja proponuje claasa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

jaki kombajn wybrać na 300 ha czy nj TC5070 da rade czy może coś innego poki co w gospodarstwie jeżdżą bizon rekord i dominator 88


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

TC5070 zrobi tyle co, te dwa co teraz masz, a może i wiecej, ale bardziej pomyslał bym o większym kombajnie bardziej o CX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

w cx jak z wydajnościa bo jest taki problem że uprawiam gryke i kukurydze i często koszenie się pokrywa i z tego powodu wydajność jest wazna.myslałem też o lexionie 640 ale czy się opłaca


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj