Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share cirus

cirus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 15:05

Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów Tak ten wykres nic nie wnosi czysty marketingowy obrazek.

Załączone miniaturki

• mittelklasse_en.jpg

uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów Dzisiaj, 07:21
  •  

#62 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:16

Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów no Tucano 430 niemal na równi z Lexionem 530 to chyba troszke przesada. Jednak Lexion 530 to troche szersze klawisze, dużo więkasza średnica bębna, dodatkowy bęben na wytrząsaczach a oni podają prawie identyczną wydajność..

#63 Share zetorek85

zetorek85

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 październik 2009 - 09:45

Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów Myślę że tucano 430 by był dobry na twój areał

myślę, że za tego posta otrzymasz warna

Edytowany przez Matey, 11 październik 2009 - 10:14.

#64 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 14 maj 2010 - 20:29

Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów Witajcie:)
Nie chciałem zakładać nowego tematu bo ten jest podobny a mam nadzieje że mi pomożecie otóż taki mam problem.Chce zmienić kombajn
(John Deere 9560 WTS) i zastanawiam się nad trzema kombajnami mianowicie Claas Tucano 450 Claas Lexion 530 i Fendt 6300c
Wszystkie kosztują w granicach 650 tysięcy.Mam 300 hektarów własnej ziemi uprawnej. Sieje rzepak ozimy kukurydze pszenica ozima i jęczmień jary. Ziemie mam różną od lekkiej glinki do ciężkiej rędziny część pola to powiedzmy równe działki część górki i pagórki. Ceny jakie podały są już z wyposażeniem mniej więcej takim jak mnie interesuje bo są przygotowane pod rzepak i kukurydze.
oprócz własnego pola kosze i kilku znajomych jakieś 50 hektarów więcej.
Chciałbym zapoznać się z waszymi opiniami na temat tych maszyn co wg byłoby lepsze do mojego gospodarstwa?? pomóżcie potrzebującemu B)

#65 Share wielkopolska87

wielkopolska87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:29

Potrzebuję pomocy przy wyborze kombajnu do mojego gospodarstwa. Mam małego Classa Dominatora ale 2 ostatnie lata były dla mnie stracone ponieważ musiałem przeorać ponad 60 hektarów zbóż, więc zwracam się do was drodzy forumowicze pomóżcie mi przy wyborze większego kombajnu. Z góry dziękuje za pomoc

PROPONUJĘ W650 JOHN DEERE. MIEŚCI SIĘ W GRANICACH CENOWYCH, A NIE BĘDZIE MIAŁ NA PEWNO PROBLEMU Z TAKIM AREAŁEM. SAM MAM TAKIEGO I JESTEM ZADOWOLONY Z OSIĄGÓW I WYTRZYMAŁOŚCI. JEDYNYM MANKAMENTEM JEST PASEK NAPĘDU ŚLIMAKA WYŁADOWCZEGO(NIE RADZI SOBIE Z MOKRĄ KUKURYDZĄ,TRZEBA MOCNO PRZYMKNĄĆ POKRYWY NA ŚLIMAK W ZBIORNIKU). POZA TYM WYDAJNOŚĆ SPROSTAŁA MOIM OCZEKIWANIOM. POLECAM W TEJ WERSJI POWIĘKSZENIE ZBIORNIKA ZIARNA DO 11000 (PRZYDATNA SPRAWA)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share kolus

kolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 22:14

PROPONUJĘ W650 JOHN DEERE. MIEŚCI SIĘ W GRANICACH CENOWYCH, A NIE BĘDZIE MIAŁ NA PEWNO PROBLEMU Z TAKIM AREAŁEM. SAM MAM TAKIEGO I JESTEM ZADOWOLONY Z OSIĄGÓW I WYTRZYMAŁOŚCI. JEDYNYM MANKAMENTEM JEST PASEK NAPĘDU ŚLIMAKA WYŁADOWCZEGO(NIE RADZI SOBIE Z MOKRĄ KUKURYDZĄ,TRZEBA MOCNO PRZYMKNĄĆ POKRYWY NA ŚLIMAK W ZBIORNIKU). POZA TYM WYDAJNOŚĆ SPROSTAŁA MOIM OCZEKIWANIOM. POLECAM W TEJ WERSJI POWIĘKSZENIE ZBIORNIKA ZIARNA DO 11000 (PRZYDATNA SPRAWA)

Kolego na Twoje areały to proponuje Fendta 6300C albo model mniejszy 5270L idealny u mnie jest na usługach i nie mam zastrzeżeń serwis też bez zarzutu na czas i szybko działa nie mialem co naprawiać ale oleje wymieniałem i przegląd to pierwsza klasa .

#67 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:13

Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów A ja tam proponuje ci lexa claas bardzo dobra firma i sprawdzona problem w tym że podałeś same najlepsze B) jednak ja proponuje claasa ;).

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#68 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 01 grudzień 2013 - 12:42

Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów jaki kombajn wybrać na 300 ha czy nj TC5070 da rade czy może coś innego poki co w gospodarstwie jeżdżą bizon rekord i dominator 88
Valtra-Power Partner

#69 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 12:53

Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów TC5070 zrobi tyle co, te dwa co teraz masz, a może i wiecej, ale bardziej pomyslał bym o większym kombajnie bardziej o CX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 01 grudzień 2013 - 14:41

Jaki kombajn lepszy do gospodarstwa o pow. 290 hektarów w cx jak z wydajnościa bo jest taki problem że uprawiam gryke i kukurydze i często koszenie się pokrywa i z tego powodu wydajność jest wazna.myslałem też o lexionie 640 ale czy się opłaca
Valtra-Power Partner