bolo22

korekcja racic u krów

Polecane posty

czajek    2

Healmax jest srodkiem bezkonkurencyjnym. Tylko zasada jest taka ze musi isc razem z doradztwem. W kazdym stadzie cykle kapieli ustalam indywidualnie do potrzeb danego gospodarstwa. Chetnie rozwine temat kapieli bo to bardzo trudny i obszerny temat wbrew pozorom. Kapiela mozna zaszkodzic jesli robi sie to zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Oczywiście przecież większość tych środków do kompiele jest bardzo zracych. Taka formalna np czy kwas mrowkowy. A nawet sam siarczan miedzi. Który zalecany jest nawet w 15%roztworze.

Gdzieś na amerykanskim forum wyczytalem że do siarczanu można oddawać odrobine kwasu fosforowego. Co ma 10krotnie zwiększyć skuteczność. Stosował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Faktycznie ambitny jest skoro działa w wielu branżach. Żal d*pę ściska z taką żałosną reklamą. Nie pozdrawiam.

 

W okolicy też jest taki cyrkowiec, jest inseminatorem, informatykiem, stolarzem, a wcześniej był kilka lat policjantem:)


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajek    2

Sa srodki na bazie siarczanu gdzie dodane sa do niego kwasy organiczne dzieki czemu jony miedzi wchlaniaja sie lepiej. Zapamietajcie ze przy kapieli siarczanem miedzi to nie siarcxan ma przypalic zapalenie skory, tylko jony miedzi maja wchlonac do skory i dac jej szanse regenaracji. Problem pojawia sie bo miedz w postaci siarczanu jest slabo przyswajalna. Dlatego robi sie srodki z domieszka kwasow organicznych zeby zmiejszyc ph i dac szanse wchlonac sie miedzi. takze w siarcxanie trzeba umiec kapac ale rozwine to w nastepnym poscie bo na tel tak dlugi post meczy heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Z tego wynika ze trzeba kupować helaty miedzi A nie siarczan.
Choć sam siarczan jest obsuszajacy. Już w starożytności był używany do zwalczania wszawic i grzybic.

Część osób kompie też W rapicyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa409    1

W okolicy też jest taki cyrkowiec, jest inseminatorem, informatykiem, stolarzem, a wcześniej był kilka lat policjantem:)

a propost...

 

Byłem kiedyś na sympozjum dla lekarzy weterynarii, które prowadził jakiś profesor specjalista światowej sławy, ale nie chodzi o niego, tylko o to co powiedział. Pyta:

Ile z Państwa zajmuje, się korekcją racic ?  - część sali podniosła ręce...

ile zajmuje się inseminacją? - część podniosła ręce...

ile handluje paszami ? - kolejna część podniosła ręce... a on na to:

To wy nie jesteście lekarzami weterynarii!! Lekarz ma leczyć, inseminator inseminować, korektor rozczyszczać, handlarz sprzedawać... a Wy jesteście biznesmenami... ale żadnymi specjalistami w żadnej z powyższych profesji... 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w okolicy nie mam dobrego inseminatora poza weterynarzem, który nie zawsze może dojechać. Próbowałem innego ze swojej gminy i tylko stracilem. Żadna po jego usłudze niecielna a próby były dwie. I co nie mogę sobie zrobić kursu tylko czekać aż wet znajdzie chwilę i przyjedzie 25 km do drugiego województwa? I tak mam szczęście, że chce przyjeżdżać, bo roboty u siebie ma w opór. Korekcją nie planuję się zajmować, i wolę oddać profesjonaliście. Na szczęście MO i SM prawie nie potrzebują korekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

co do inseminacji to najlepiej zrobić sobie kurs,i mieć pretensje potem do siebie jak ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden z hodowców,którego obsługuje używa formaliny do kąpieli .

Formalina podobno jest silnie rakotwórcza, więc niech lepiej gospodarz uważa, bo nawet samo wdychanie może spowodować wystąpienie nowotworu. Metoda raczej mało skuteczna, przynajmniej na zakażenie skóry palca u owcy. Używano tego, jak miałam praktyki w owczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mark1    1

Witam szukam korektora racic z okolic  LUBACZOWA  -PODKARPACKIE.Prosiłbym o namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromlek    3

chciałbym zrobić 5% roztwór siarczan miedzi w formalinie powiedzmy z 5litrow i ile czego wlać i wsypać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zrobić 5% roztwór siarczan miedzi w formalinie powiedzmy z 5litrow i ile czego wlać i wsypać?

 

zrób roztwór z siarczanu żeby był około 13 %

a formalina jest już zakazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zrobić 5% roztwór siarczan miedzi w formalinie powiedzmy z 5litrow i ile czego wlać i wsypać?

hej witam.    

   powiem ci tak :  i to sprawdzony sposob.  wlewasz 5 l formaliny i wsypujesz 5 kg siarczanu miedzi,pamietaj dobrze wszystko wymieszaj w 100 litrach wody i najlepiej jak przez jedna mieszanke nie wiecej niz 140 krow przejdzie , jeszcze zalezy jaka duza wanna.  robisz to co trzy tygodnie i za kazdym razem powinny przejsc 2 razy. nie przekrocz 10% mieszanki . powodzenia

panowie chcial bym do polski wrocic i zajac cie profesjonalna korekcja racic. mam 35 lat bardzo zmotywowany. chcial bym zeby ktos moze mi doradzil w jakim regionie polski mogl bym zaczac dzialac. ukonczylem 2 letnia profesjonalna szkole w niemczech korektorow racic,pracuje na profesjonalnym poskromie typu wopa sa 51. 

 albo moze jakis korektor racic chcialby wspolpracowac?  mail pupkiewiczpiotr@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj byli u mnie od Galiczaka. W porządku chłopy, korekcję dobrze zrobili. Niestety przykwasiłem krowy w marcu i ma 21 szt 5 szt ma wrzody pod podeszwą. 3 musiały koniecznie dostać antybiotyki i środek przeciwzapalny. Jechali do mnie z Piątnicy 90 km i od razu zaproponowali w biurze 30 zł od szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Macie jakieś namiary na kogoś kto robi korekcje na podkarpaciu przy granicy z małopolską? dokładniej okolice dębicy ewentualnie czy ktoś z dalszych okolicy byłby chętny dojechać? do zrobienia ok 20sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Horky    0
Dnia 27.02.2016 o 07:32, czajek napisał:

Uwierz mi healmax jest skuteczniejszy niz helaty miedzi.

Cześć, gdzie mogę kupić healmax?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj