Skocz do zawartości

Zdjęcie

korekcja racic u krów

141 odpowiedzi na ten temat

#61 Share caniek

caniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,fotografia,inseminacja bydła,korekcja racic

Napisany 09 grudzień 2014 - 20:24

korekcja racic u krów

Ja do tej pory stosowałem przy opatrunkach roztwór siarczanu miedzi i nadmanganian potasu + dziegeć, i podczas obserwacji własnego stada oraz gospodarstw przeze mnie obsługujących zauważyłem że nie zbyt się sprawdza. Prawdopodobnie dlatego,że nadmanganian szybko się ulatnia.

A teraz  zacząłem używać podoseptan i chinoseptan włąśnie chyba na bazie helatów o których wspominałeś.

MF 1014;U-4514;C-360;T-25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
korekcja racic u krów Dzisiaj, 03:54
  •  

#62 Share czajek

czajek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:korekcja racic, dobrostan zwierzat

Napisany 12 grudzień 2014 - 20:40

korekcja racic u krów

trzeba pamietac ze siarczan tylko wysusza i przypala w zaden sposob nie wspomaga regeneracji uszkodzonego rogu. siarczan miedzi w postaci opatrunku moze wiecej balaganu narobic niz pozytku. zdejmowalem juz opatrunki zrobione z siarczanu wiec wiem jakie zniszczenia w racicy potrafi zrobic. pozdrawiam

#63 Share caniek

caniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 23:09

korekcja racic u krów

obsługuję kilka stad w oborach wolnostanowiskowych na głębokiej ściółce i tam mam najwięcej właśnie wrzodów. A w jaki sposób łączysz maść z tym proszkiem (oksytetracyklina), żeby to miało ręce i nogi ?

Edytowany przez caniek, 17 grudzień 2014 - 23:15.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 05:50

korekcja racic u krów Caniek dużo korekcji rocznie wykonujesz? Jesteś po jakimś dobrym kursie, uczyłeś się od specjalisty czy sam do tego doszedłeś? Jaka jest obecnie stawka za korekcję? Może się zgadamy i zajedziesz zrobić korekcję moim krówkom, bo daleko do mnie nie masz. Używasz tylko szlifierki czy nóż też jej nie ustępuje?

#65 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 18 grudzień 2014 - 07:00

korekcja racic u krów ja jestem po korekcji 99 sztuk 14 opatrunkow. stan racic bardzo dobry :-D co mnie bardzo cieszy.

#66 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 22:35

korekcja racic u krów

witam wszystkich

czytając  forum stwierdziłem ze moze ktoś mi udzieli wskazówek i pomocy  problem z racjcą u krówki która miała wrzod  wezwałem weterynarza z  poskromem otworzył rane wyleciała krew założył opatrumnek z siarczanu miedzi i jeszcze jakiegos proszku i powiedz ze 2 tyg na sprawdzenie  po dwóch tygodniach wrzód mniejszy otworzył go znów poleciało troche krwi i kolejny opatrunek i za 2 tyg sprawdz   przed 3 spradzenie była  znacząca poprawa krówka nie wiele utykała   po 3 sprawdzeniu niewielka rana  krwi juz nie było założył optrunek  i miało być juz po sprawie okazuje sie ze zrobiło sie gorzej ma opuchniete wokó ł racicy  i w miejscu tego wrzodu wypływa biała maź zrobiłem zdjecie .... był teraz ostnio i stwierdzi ze to zwyrodnienie i nie da sie tego wyleczyć wkurzyłem sie okropnie 500 zl wziąl i musze do rzeżni z nia (szkoda mi bo duzo mleka daje )moze ktoś  ma jakiś pomysl zeby jej  cos z tym zrobić

Załączone pliki

#67 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 23:42

korekcja racic u krów

smaruj czarną maścią czasami pomaga

#68 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 06:45

korekcja racic u krów To nie jest przypadkiem zanokcica? Wet. podawał jakieś antybiotyki? Czasem może pomóc spryskiwanie niebieskim sprayem( oksytetracykliny chlorowodorek).

#69 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 11:05

korekcja racic u krów

najciekawsze ze  weteryn stwierdził ze skręciła  , zanokcica to nie jest bynajmniej tak mówił .....ma ten spray psiukam  zrobię zdjęcie lepiej może pokarzę  tą ranę po wrzodzie

#70 Share caniek

caniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 12:36

korekcja racic u krów

@Thomas2135 szlifierką na początku, a końcowej obróbki dokonuję nożem,samą szlifierką nie zrobi się tego dobrze. Biorę 20 zł/sztuka + ewentualna dopłata za opatrunek i też jeszcze zależy ile sztuk, zawsze można się dogadać ;) jestem po technikum wet. ,a korekcję praktykowałem u lek. wet. który opiekuje się bydłem W PH Konrad, no i też u swojego weta u którego miałem co roczne praktyki.Tak na większą skalę zacząłem się zajmować od nie dawna ,w tym roku miałem na "warsztacie" około 1000 szt. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 22:35

korekcja racic u krów

powstał taki kanał jak oznaczyłem 1 ale najbardziej obolałe ma miejsce 2

Załączone pliki

#72 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 06:07

korekcja racic u krów Biała max czyli " ropa" świadczy o zakażeniu rany. Takie coś najlepiej będzie leczyć antybiotykiem. Możesz zawołać innego weta i wyjaśnić co i jak? Warto byłoby jeszcze raz skorygować jeśli to możliwe. Krowa stoi prawidłowo na całej racicy, czy na piętkach? Póki co polecam smarować maścią Dermacorn i spryskiwać niebieskim sprayem.

#73 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 07:14

korekcja racic u krów w tym przypadku jesli zależy ci na krowie pomoże chyba tylko amputacja palca. mam jedna sztuke po ampytacji i dobrze ona funkcjonuje.

#74 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 08:32

korekcja racic u krów

Tu nie wygląda tak źle. Jakbyście zobaczyli racicę u jednej z moich krów. Po korekcji zrobiła się o 1/3 większa, ale wet się nie przyzna, że coś spieprzył.

#75 Share caniek

caniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 17:14

korekcja racic u krów

Nie wiem jak wyglądało dokładnie postępowanie twojego weta (żeby miarowo ocenić sytuacje),ale mi się wydaje że jeżeli przeprowadzając korekcję odciążył chorą racicę i zaopatrzył wrzód to przy kolejnych zmianach opatrunku (kiedy to w tym czasie trwa już proces gojenia) nie powinien otwierać go ponownie,tworząc w ten sposób "wrota" dla bakterii.Tak jak pisano wyżej najlepsze jak na razie to antybiotyk i ew. podklejenia klocka(w zależności od tego jak rozłożony jest ciężar).

#76 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 17:50

korekcja racic u krów tak czy siak w tej chwili jest tam potrzny stan gnilno zapalny. i trzeba coś zrobić jeśli zależy Ci na krowie.

#77 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 18:37

korekcja racic u krów

krowa jak stoi to na całej racicy  dziś oglądałem racice cała ta szczelina (1) jest sucha bez żadnych wycieków zobaczymy jurto mój weter  nic nie da  nic .... jutro może wezwę   drugiego narazie apetyt ma tylko zaraz sie kładzie pewnie przez ból

#78 Share czajek

czajek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 14:25

korekcja racic u krów

witam kolegow. opierajac sie na zalaczonym miejscu moge stwierdzic ze ta krowa ma zainfekowana cala podeszwe. jesli podjedziemy nozem pod piete to cala podeszwa zejdzie. trzeba zwalic ta podeszwe na zdrowy palec zalozyc blok na chory opatrunek z jakies dobrej masci helatowej podac krowie antybiotyk i lek przeciw zapalny i krowa bedzie zyla pozdrawiam :) 

#79 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 21:04

korekcja racic u krów

kolego czajek czy zajmujesz się korekcją racic czy tylko miałeś podobny przypadek ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share czajek

czajek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 21:29

korekcja racic u krów Zajmuje sie korekcja racic zawodowo oraz doradztwem zwiazanym z nogami u krow. Mam wiele srodkow do kapieli i jestem wstanie zalatwic bardzo duzo rzeczy poprawiajacych kondycje stada pod wzgledem nog. Rowniez szkole rolnikow ktorzy chca sami wziasc temat nog w swoim stadzie w swoje rece. Pozdrawiam