Skocz do zawartości

Zdjęcie

korekcja racic u krów

141 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 12:59

korekcja racic u krów U mnie ostatnio też była wykonywana korekcja racic. U paru krów wyszło że są one zarażone jakimiś bakteriami beztlenowymi. Nie pamiętam dokładnie nazwy, choroba ta się nazywa zamachcica czy jakoś podobnie. Objawia się tym że część kopyta nad racicą jest miękka, krowa nie da rade stać pełnym ciężarem na całym kopycie. Czy ktoś z was miał taki przypadek, wiecie jakie można stosować leki, zastrzyki ? Pytam się bo niespełna 2 tygodnie po korekcji u jednej sztuki zarażonej tymi bakteriami nastąpiła poprawa na jednym kopycie, lecz na drugim wystąpiło pogorszenie, wystąpiła opuchlizna, podejrzewam że spowodowana również tymi bakteriami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
korekcja racic u krów Dzisiaj, 07:56
  •  

#22 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 13:40

korekcja racic u krów Ta choroba to "zanokcica", ciężko się to leczy.

#23 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 14:38

korekcja racic u krów Też mam problem z zanokcicą. Czym to leczyłeś i jaki koszt?? Lek. wet. ma w niedługim czasie do niej przyjechać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 15:32

korekcja racic u krów Hmm, nie wiem musiałbym karty leczenia poszukać. Wiem tylko, że antybiotyk na 1 szt. kosztował mnie 280 zł.

#25 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 11:42

korekcja racic u krów U mnie dał taki spray do psikania. Troszkę ma niemiły zapach. ale może bd skuteczny. A ten antybiotyk to jednorazowo?

#26 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 12:06

korekcja racic u krów Na razie tak i powiem, że tej sztuce póki co to pomogło.

#27 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 14:06

korekcja racic u krów U mojej sprawa się pogarsza coraz bardziej, bo zaczyna haczyć prawą nogą o lewą-oczywiście tylnymi.

#28 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 13:55

korekcja racic u krów Koledzy a macie może namiary na jakąś firmę ze wschodniej wielkopolski? Pytam bo nie mam dużo sztuk (8-10 do zabiegu) a nie z dalszej odległości nikt mi do tylu nie przyjedzie. Dodam że sprawa była by pilna.

#29 Share hugolina009

hugolina009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 październik 2012 - 09:25

korekcja racic u krów szukam korektora racic z okolic Gniezna-Wrześni-Słupcy. Ktoś kto przyjedzie do niewielkiej liczby krów. Jeśli macie kogoś takiego proszę o kontakt 721300195.

#30 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 08 październik 2012 - 11:20

korekcja racic u krów Bzdęga Michał. Korekcja racic u bydła, pielęgnacja zwierząt

Kom.: 602 151 733

62-025 Kostrzyn,
Kilińskiego 19
woj. Wielkopolskie, pow. Poznański, gm. Kostrzyn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share caniek

caniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,fotografia,inseminacja bydła,korekcja racic

Napisany 23 listopad 2012 - 19:06

korekcja racic u krów @klejnus zależy właśnie od stanu racicy,zakładane są na przykład przy wrzodach podeszwy.

Edytowany przez caniek, 23 listopad 2012 - 19:11.

MF 1014;U-4514;C-360;T-25

#32 Share fa5rmer

fa5rmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 luty 2013 - 13:17

korekcja racic u krów witam jestem tu pierwszy raz .Wszyscy chwalicie duze firmy wykonujace korekcje a ja ich juz nie chce widziec przez 7 lat korzystałem z ich usług .Teraz to jest od 3 lat jezdzi do nas 2 braci i w końcu mam spokuj z radkami .Dużo nie kasują sami pilnują terminów , robią krowy a nie sztuki,doradzą aby koszta były jak najmniejsze.Spadek mleka minimalny bo jest na oborze spokuj.Pozdrawim kolegów jak ktoś potrzebuje ich numery to moge podać a to mój 728413295

#33 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 20 luty 2013 - 20:39

korekcja racic u krów a próbował może ktoś sam przeprowadzać korekcję? oostatnio trochę rozgladam się za takim oprzyrządowaniem, no i trochę trzeba zainwestować bo po pierwsze dobra kątówka kosztuje, a sam zestaw tarcz z nożykami zmiennymi+ sprey-e, dziegieć, i inne takie to prawie 1,5tys zł.

#34 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 20 luty 2013 - 20:51

korekcja racic u krów @7891Firefox

Znajomy zrobił poskrom do korekcji i skończyło się że krowa z klatką się przewróciła.

#35 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 20 luty 2013 - 21:12

korekcja racic u krów sam? własnej konstrukcji poskrom? dobry taki to chyba koszt kilku tys., nawet używany. Przydałby się czasami, nawet nie do korekcji

#36 Share michalgryz

michalgryz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:18

korekcja racic u krów Po pierwsze to ten Pan októrym mówicie nazywa się Weihs i firma jest z Kłody Górowskiej.
Czyszczenie poskromu to podstawa a co do opatrunków to jak nie jest potrzebny to się nie zakłada

#37 Share cesusek

cesusek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 18:38

korekcja racic u krów a jezeli firma przeprowadzila korekcje i pojawia sie problemy np kulawizny,opuchlizny lub inne przypadki jest mozliwosc jakiejs reklamacji ?

#38 Share czajek

czajek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:korekcja racic, dobrostan zwierzat

Napisany 25 kwiecień 2013 - 10:06

korekcja racic u krów Witam ja sam sobie zrobilem poskrom jesli by ktos chcial to moge wyslac zdjecia poskromu a moze nawet zrobic komus poskrom pozdrawiam. moj poskrom juz pare krow obrobil i nic sie z nim nie dzieje. pozdrawiam jak cos to na pw.

#39 Share Pablo124

Pablo124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 maj 2013 - 14:29

korekcja racic u krów Panowie jezeli chcecie cos wiedziec na tema korekcji racic polecam dunskie strony tam maja profesionalne maszyny do ciecia kopyt

pracyje juz w Danii 7 lat i sam tez koryguje kopyta i sami mozecie to robic tylko trzeba troche praktyki a u nas firma robi 170 krow w ciagu 10 godzi gdzie mamy 700 krow

tez maja bardzo proste poskaramiacze polecam

to juz na mojej farmie

i jak macie cyklosprej tez jest doby i wazne jest aby kopyta byly czyste np podczas doju myc szlalfem z woda 2 razy w tygodniu no lae juz jak so powazne problemy to juz musi przyjechac specjalista

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Kubek1985

Kubek1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 17:38

korekcja racic u krów Witam wszystkich,moim skromnym zdaniem wybierając osobę lub firmę zajmującą się korekcją racic kierowałbym się kilkoma rzeczami:
przede wszystkim zwróciłbym uwagę na tarcze którą się wykonuje zabieg,tarcze rzędu 100-150 złotych mówią same za siebie,osoba która zajmuje się profesjonalnie korekcją nie pozwoli sobie aby robić korekcję takim badziewiem,koszt dobrej tarczy to około 600 zł,tarcza wentylowana,aluminiowa,lekka,wymienne noże(6 sztuk),nie przegrzewająca racicy,następnie poskrom.Jak wiadomo na rynku istnieje wiele rodzai poskromów jedni chwalą kładzione na bok inni wolą standardowe stojące,słyszałem już różne opinie rolników na ich temat,moim zdaniem najgorszy jest poskrom mający z przodu i z tyłu pasy gdyż po podwieszeniu krowy pasy zsuwają się do siebie i krowa leży całkowicie na obu pasach na brzuchu.kolejną ważną sprawą jest czas wykonanej pracy.To że ktoś zrobił korekcje szybko nie oznacza że zrobił ją dobrze,szybko to znaczy na odwal aby więcej sztuk i żeby jak najwięcej zarobić a jak rolnikowi sie nie spodoba to kit z nim będzie inny(i tu pewnie co niektórzy mi pojadą ale trudno to tylko moje zdanie) osoba robiąca korekcje samodzielnie stara sie wykonać ją rzetelnie i sumiennie gdyż jedna spaprana robota przysporzy mu więcej złych opinii niż 200 korekcji wykonanych super,korekcja wtedy wykonana jest powoli,dokładnie,każda noga jest przejrzana i założony jest porządny opatrunek,poza tym 1 osobowa firma ma swoich stałych klientów w obrębie swojego miejsca zamieszkania i nie szuka pracy nie wiadomo gdzie i nie rozumiem takiego gadania że do 3 sztuk nie przyjadę więc albo zajmujesz się stadem i prowadzisz je albo jesteś nastawiony tylko na kase i jak ci sie nie opłaca to odmawiasz,zastanówcie się nad tym, i wreszcie koszt takiej usługi: przyzwoity nie krzywdzący koszt korekcji 20-22 złote +opatrunek 15złotych (leki,bandaż,dziegieć),nie mylić z kawałkiem szmaty owiniętej taśmą klejącą :) + koszt dojazdu do 35 złotych.
Pozdrawiam wszystkich (Zajmuję się korekcją racic od 7 lat pogranicze województw mazowieckiego,lubelskiego i podlaskiego)