bolo22

korekcja racic u krów

Polecane posty

bolo22    0

Witam

Czy ktoś chce skorzystać z profesjonalnej korekcji racic? Zapraszam cały kraj najlepiej większa ilość. Firma usługowa Paweł Tomaszyk tel 697811275 naprawdę warto ;) szybko tanio fachowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

A masz stronę jakąś internetową albo coś swoją?? Tylko krowy czy i konie też??? Ile za obcięcie 4 kopyt?? A i jeszcze wyprowadzam np. konia i Pan sam robi ja się nie dotykam czy jak??


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hmm A może firma wykupi reklamę na af??? Skoro taka dobra to chyba stać ich na drobny wydatek??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo22    0
A masz stronę jakąś internetową albo coś swoją?? Tylko krowy czy i konie też??? Ile za obcięcie 4 kopyt?? A i jeszcze wyprowadzam np. konia i Pan sam robi ja się nie dotykam czy jak??

Tylko krowy pokazuje pan i nic więcej cały zabieg wraz z wyprowadzeniem robię ja z pracownikiem od jednej krowy biorę 15 zł + opatrunki każdy od 5 zł do 10 zł zapraszam do 100 kilometrow nic nie biore a wiecej niz 100 to 50 gr za kazdy kilometr jestem z wielkopolski 10 km od kosciana(Glińsko16)

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo22    0

Do 100 kilometrów nic nie biorę a więcej niż 100 to 50 gr za każdy kilometr jestem z wielkopolski 10 km od Kościana(Glińsko16)

 

 

 

nie cytuj posta wyżej

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Czy ktoś korzystał z usług korekcyjnych firmy AGRO-TEST Galiczak Marek??? Czy możecie coś o nich powiedzieć i czy warto


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou1    0

Witoojcie.

czy u was też czyści się kopyta u krówek ? co jaki czas jest to potrzebne ? u mnie właśnie dzisiaj jest firma która się tym zajmuje i 90 sztuk mają do zrobienia. biorą 20zł od sztuki coś takiego chyba. Firma gdzieś tam z mazowieckiego. Mają bardzo elegancki sprzęt. I zamówienia przyjmują wtedy jak mają co robić na cały dzień bo tak po 10 krówek to oni nie robią :) czekam na wasze wypowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou1    0

miło, że się odzywacie. Myślę, że temat bardzo rozkwitnie. Jestem z podlaskiego. A firma jak mówiłem gdzieś z Mazowsza. Obrobienie 1 krowy ze wszystkim wyprowadzenie ze stanowiska, na maszynę, czyszczenie itd. niecałe 10 minut. Przy czyszczeniu krowa ma taką blokadę, że nie ma prawa ruszyć nogą. jest położona na boku( nie do końca ) przez maszynę. Dwóch na raz czyści jeden przód drugi tylne kopytka :) a wszystkich osób jest 3-4 zależy. W kolejnych dniach u sąsiadów będą działać :) no i bardzo nie przyjemny zapach tego jest. fuuuuuj ! a jak się nazywają to nie wiem ale spytam wieczorem taty i powiem wam jaka to firma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

witam!

U nas w tym tygodniu była wykonywana korekcja. Była to jedna z ekip od pana Bzdręgi Firma z Kostrzyna. Przyjechało 4 chłopaków i miałem do zrobienia 13 sztuk to uporali się w 2 godziny na spokojnie z przerwą na kawę. W mojej ocenie zrobili to solidnie i spadku mleka nie zauważyłem, czekam teraz na poprawę postawy krów. Klatkę mieli stacjonarną,ale ładnie im szło. Faktycznie zapach jest okropny,ale trudno tak musi być, taka branża. Jedyny minus to czas oczekiwania,no ale tak już pewnie jest wszędzie. Koszty to 20 zł od krowy i 10 zł za opatrunek. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

jeśli chodzi o zapach przy korekcji racic to jak robił mi to człowiek pierwszy raz to naprawdę odór ale używał tarczy na diaksa z węglików spiekanych, jak słaba tarcza to kopyta przegrzewa i potem krowy kuleja ,teraz mam nowego gościa ma tarczę na szść noży ładnie to idzie wiórki lecą jak z cheblarki do drewna nie śmierdzi tak mocno i krowy nie kuleja ,no i jeszcze jedno czy oni czyszczą te klatki poskromowe odjeżdżając od klijęta żeby grzybicy nie przewozić ?


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Ja wziąłem pewnego pana z Leszna wziął 12 zł od sztuki + 5 zł za każdy opatrunek. Profesjonalna robota. Za dojazd nic nie wziął. Najlepiej umówić się i uszykować mu ze 20 krów to jest robota na prawie cały dzień. Jakby ktoś potrzebował numer to mogę rzucić na PW. ;)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou1    0

AWEJ - tak czyszczą klatki :) i jak czyszczą to właśnie lecą te wiórki.

 

jakub16 - co ty gadasz 20 krów na cały dzień :o ? coś bardzo mało. Wczoraj ćwiknęli u mnie 90. ( mieli obiad i kolację i jeszcze tato butelkę im postawił :P )

 

czas oczekiwania to ok 2 tygodni. Jest to jedna firma, która ma 3 brygady. Więc widać roboty bardzo dużo mają. Są z Łomży, zmyliły mnie numery rejestracji (WT). Przy kolacji mówili skąd są i padła odpowiedź CZĘSTOCHOWA i inne.. Raz na miesiąc może dom odwiedzają.. Ciekawe ile zarabiają miesięcznie.. Mieszkanie im szef wynajmuje i płaci wszystko.

Edytowano przez manitou1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Ja korzystam z usług Pana Weissa i jestem bardzo zadowolony, teraz w marcu będę miał korekcje.On ma 3 ekipy plus on sam czyli razem cztery.Jest to najlepszy specjalista w Polsce uczył wszystkich Waszych szefów tej roboty mogę się założyc ponieważ zanim założył firmę wykładał jak to robic innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Odświeżę i się spytam jak wygląda sprawa z opatrunkiem. Czy każda krowa dostaje po 4 opatrunki czy tylko wówczas jak ma bardzo mocno rozwalone kopyto?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio też była wykonywana korekcja racic. U paru krów wyszło że są one zarażone jakimiś bakteriami beztlenowymi. Nie pamiętam dokładnie nazwy, choroba ta się nazywa zamachcica czy jakoś podobnie. Objawia się tym że część kopyta nad racicą jest miękka, krowa nie da rade stać pełnym ciężarem na całym kopycie. Czy ktoś z was miał taki przypadek, wiecie jakie można stosować leki, zastrzyki ? Pytam się bo niespełna 2 tygodnie po korekcji u jednej sztuki zarażonej tymi bakteriami nastąpiła poprawa na jednym kopycie, lecz na drugim wystąpiło pogorszenie, wystąpiła opuchlizna, podejrzewam że spowodowana również tymi bakteriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Też mam problem z zanokcicą. Czym to leczyłeś i jaki koszt?? Lek. wet. ma w niedługim czasie do niej przyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Hmm, nie wiem musiałbym karty leczenia poszukać. Wiem tylko, że antybiotyk na 1 szt. kosztował mnie 280 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

U mnie dał taki spray do psikania. Troszkę ma niemiły zapach. ale może bd skuteczny. A ten antybiotyk to jednorazowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj