Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>?

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 15:22

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? Witam!
Jakie są kredyty dla rolników po 40 roku życia na zakup ciągnika ( nowego belarusa) na jaki procent w jakich bankach czy są jakieś z dopłątami ue?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? Dzisiaj, 17:33
  •  

#2 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 22 październik 2007 - 15:24

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? No właśnie dołańczam sie do pytania.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#3 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 październik 2007 - 15:28

No właśnie dołańczam sie do pytania.

Też jeśli można ponieważ ojciec jeszcze niema jeszcze 50lat i go ciekawią kredyty na zakup ciągnika

#4 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 22 październik 2007 - 16:28

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? a mnie interesią te po 50 roku zycia jesli ktoś cos wie na ten temat to niech pisze najbardziej interesi mnie procent
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 16:29

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? Jest coś w BS na 3% ale ile to wyjdzie oprocentowania realnego to nie wiem

#6 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 październik 2007 - 18:24

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? około 7%. też jest to kredyt preferencyjny

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 18:31

około 7%. też jest to kredyt preferencyjny

Ale to 7% stopy procentowej realnej w Bankach Spółdzielczych, bo wiem że trzeba robić bisnes plan itp, chciałem z 10 tys na zakup ziemi to mi odradzali że na taką sumę się nie opłaca jak by większa inwestycja to tak :)

#8 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 październik 2007 - 19:11

Ale to 7% stopy procentowej realnej w Bankach Spółdzielczych, bo wiem że trzeba robić bisnes plan itp, chciałem z 10 tys na zakup ziemi to mi odradzali że na taką sumę się nie opłaca jak by większa inwestycja to tak :)

w jakim celu Wy mówicie o stopie realnej? i przy jakim kredycie wynosi ona 7%? zamiast opisywac kredyty konsumpcyjne proponuję faktycznie ogarnąc te preferencyjne http://www.arimr.gov...=10&id1=2&id2=0,
a jeśli plan biznesowy to przeszkoda nie do pokonania to pozostają komercyjne kredyty hipoteczne, które wcale nie są takie drogi a okres spłaty jest dłuższy niż w przypadku tych preferencyjnych

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 19:38

w jakim celu Wy mówicie o stopie realnej? i przy jakim kredycie wynosi ona 7%? zamiast opisywac kredyty konsumpcyjne proponuję faktycznie ogarnąc te preferencyjne http://www.arimr.gov...=10&id1=2&id2=0,
a jeśli plan biznesowy to przeszkoda nie do pokonania to pozostają komercyjne kredyty hipoteczne, które wcale nie są takie drogi a okres spłaty jest dłuższy niż w przypadku tych preferencyjnych

Brawo Kissmy zawsze w temacie, właśnie o kredyty preferencyjne pytam, tylko która linia podpadała by właśnie na zakup nowego belarusa dla rolnika po 40 roku życia i ile wynosiło by te oprocentowanie, czy gdybym teraz zaczoł załatwiać ten kredyt itp to czy wyszedł by zakup w tym roku? bo jak po nowym roku nie da sie rejestrować belarusów z euro 1 to klops.
Tak na marginesie czy te kredyty na zakup ziemi na 1% przysługująrównież rolnikom po 40 roku życia i czy nie dąło by sie jakoś połączyć razem tego kredytu na zakup ziemi i na ciągnik i czy nie było by wtedy kożystniejsze oprocentowanie ( ale to tak na marginesie bo mam 2 ha dogadane) :)
Najwazniejsze ten kredyt na ciągnik jaka linia ile % i jaki czas realizacji by to był? :)

#10 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:02

Brawo Kissmy zawsze w temacie, właśnie o kredyty preferencyjne pytam, tylko która linia podpadała by właśnie na zakup nowego belarusa dla rolnika po 40 roku życia i ile wynosiło by te oprocentowanie, czy gdybym teraz zaczoł załatwiać ten kredyt itp to czy wyszedł by zakup w tym roku? bo jak po nowym roku nie da sie rejestrować belarusów z euro 1 to klops.
Tak na marginesie czy te kredyty na zakup ziemi na 1% przysługująrównież rolnikom po 40 roku życia i czy nie dąło by sie jakoś połączyć razem tego kredytu na zakup ziemi i na ciągnik i czy nie było by wtedy kożystniejsze oprocentowanie ( ale to tak na marginesie bo mam 2 ha dogadane) :)
Najwazniejsze ten kredyt na ciągnik jaka linia ile % i jaki czas realizacji by to był? :)

linia IP lub IZ dla młodego rolnika, 3% lub 1,2%, czas realizacji będzie z pewnością długi jeśli nie orientujesz się w liniach- nie bywasz często w BS`ie (to tam najszybciej można załątwic kredyt) no i jeszcze by się biznes plan przydał także w 2 miesiące może byc ciężko ale decyzje podejmie bank nie zaś ja; także proponuję właśnie tam się udac, a w razie braku czasu najlepiej skorzystac z oferty kredytowej dilera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:06

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? Witam ja polecił bym ci agro kredyt w banku bgz na 8% bez poreczycieli bez biznesplanu decyzja w 2 dni naco chcesz bez okazania sie zadnymi rachunkami max suma kredytu 1milion
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:34

Witam ja polecił bym ci agro kredyt w banku bgz na 8% bez poreczycieli bez biznesplanu decyzja w 2 dni naco chcesz bez okazania sie zadnymi rachunkami max suma kredytu 1milion

Troche dużo te 8% a biznes plan i poręczyciele to dla mnie nie problem, a chce tylko wiedzieć ile wynosi oprocentowanie takiego preferencyjnego dla NIEmłodego rolnika, jest chyba linia na odtworzenie produkcji czy jakoś tak coś około 3,8?%?

#13 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:42

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? Kredyt dla młodego rolnika obejmuje do ilu lat?

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:47

Kredyt dla młodego rolnika obejmuje do ilu lat?

do 40 roku życia, ale na żone też może być

#15 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 22 październik 2007 - 21:49

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? Witam Ferdek07 masz tu całom game kredytów odejzysz dokładnie strone napewno cos znajdzesz http://www.bgz.pl/u235/navi/114938
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#16 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 22 październik 2007 - 23:00

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? Tak w skrócie to ile wynosi różnica w kredytach preferencyjnych na młodego rolnika a pozostałych, bo kto nei skończył 40 roku życia rzuca sie brać co kolwiek, no boi warto na 1,2%, a ile w końcu wynosi kredyt preferencyjny ale nie z lini MR?

#17 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 23 październik 2007 - 13:52

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? po 40 roku zycia dobrym kredytem jest kredyt na nowe technologie w BGŻ tylko mówie wam nie bójcie sie słowa ''nowe technologie" bo ono prawie ic nie oznacza

#18 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 23 październik 2007 - 14:12

po 40 roku zycia dobrym kredytem jest kredyt na nowe technologie w BGŻ tylko mówie wam nie bójcie sie słowa ''nowe technologie" bo ono prawie ic nie oznacza

Na ile % jest ten kredyt?

#19 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 23 październik 2007 - 14:15

Kredyt dla rolnika po 40 roku życia>? Jak jest z kredytami na budowę bo chcielibyśmy rozbudować i wyremontować naszą oboro-stodołę i ubiegać sie o status hodowców?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 październik 2007 - 15:56