Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 dziwny klekot

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetixxx

zetixxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 22:08

Zetor 7211 dziwny klekot Witam wszystkich, jestem tutaj nowy. Posiadam Zetora 7211 z 88 roku.

Od jakiegoś czasu mam problem jadąc szosą równym tempem na 5 biegu, jak się dodaje gaz wolno do końca to sie nic nie dzieje, a jak puści się lekko nogę z gazu (spadną obroty z 25 do 20)i po chwili gaz do oporu to zaczyna się właśnie takie dziwne (terkoczenie) klekotanie. Dzieje się to pod ciężarem jak ciągnie przyczepę i bez ciężaru.
Proszę o jakieś pomysły jak to rozwiązać.

P.S Tropiąc ten temat dałem pompę do regeneracji, ustawiałem i sprawdzałem wtryskiwacze, były ustawiane zawory, filtry: paliwa i powietrza są nowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 dziwny klekot Dzisiaj, 19:33
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 19 styczeń 2012 - 22:51

Zetor 7211 dziwny klekot Sworzeń na tłoku może, w C360 tak mieliśmy przy ujmowaniu obrotów z maksymalnych i przy raptownym dodaniu gazu pod dużym obciążeniem, pod koniec non stop klekot szedł
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share Marcin2601

Marcin2601

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, elektronika, rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2012 - 23:03

Zetor 7211 dziwny klekot Możliwe że wtryski ci leją.

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 19 styczeń 2012 - 23:12

Zetor 7211 dziwny klekot Przeczytaj dokładnie post autora, który zawarł i wykluczył możliwe awarie, a może rozrząd jednak jest źle ustawiony?
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 23:59

Zetor 7211 dziwny klekot Mam 5211 i czy chodzi o ten dziwny dżwięk ze skrzyni biegów albo gdzieś obok? (jakby dzwonienie)???
Też tak mam i to występuje w zetorach na 5 biegu z obciążeniem jak jedziesz pod górę B)

#6 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 20 styczeń 2012 - 15:41

Zetor 7211 dziwny klekot Mam 7211 i pod górki na 5 biegu z przyczepami nic nie słychać ze skrzyni więc nie wszystkie zetory tak mają
Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

#7 Share zetixxx

zetixxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 21:37

Zetor 7211 dziwny klekot Sam nie wiem co to może być, pomysłów brak, ale jutro jeszcze jadę do znawcy tematu może on da jakiś trop, co do skrzyni to wykluczam, chociaż nie dzieje się to na jałowym biegu tylko na 5, a po za tym te chałaśliwe momentami stukanie słychać z przodu, braliśmy pod uwagę sprężarkę ale bez nie jest tak samo.

Z tymi sworzniami to się zobaczy i tak bo zetorek ma ok 8 tys mtg i zaczyna kapać olej z odpowietrznika, a dotychczas nie miał żadnego remontu.

#8 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 00:06

Zetor 7211 dziwny klekot A może łożysko na wale albo atak w skrzyni Ci stuka? Gdybania tu bardzo dużo może być, najlepiej go rozbebeszyć i zobaczyć co i jak, ciśnienie na wale trzyma jako takie jeszcze?

#9 Share zetixxx

zetixxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 14:14

Zetor 7211 dziwny klekot Dzisiaj byłem u gościa który zna się na rzeczy, stwierdza, że problem ten jest w pompie. Osobiście też tak uważam, ponieważ przed regeneracja pompy było mocne "walenie", stukot nie do zniesienia, a teraz jest o 60% mniejszy, na wszelki wypadek zrobiliśmy regulację zaworów i ponownie to samo.

Dorzucam jeszcze dźwięk nagrany komórką (jakość mizerna ale coś słychać, szczególnie po dodaniu gazu)
http://www61.zippysh...98856/file.html

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 14:58

Zetor 7211 dziwny klekot Ale co ma pompa do tego? Jak jest z mocą? Traci ją,słabnie, dymi? ma nierówne obroty?

#11 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 21 styczeń 2012 - 16:54

Zetor 7211 dziwny klekot słaby dźwięk, a może to panewy tak grają

#12 Share zetixxx

zetixxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:34

Zetor 7211 dziwny klekot Mocy nie traci, ale po regeneracji pompy w granicach 5,5-7tys obrotów silnik faluje. Skrzynia też odpada bo na postoju jak sie zjedzie z drogi i wkreci się go ostro na obroty to ten klekot też jest, a jak powoli się doda gazu to nic się nie dzieje, chodzi normalnie. Rozrząd też wykluczam bo by non stop miał problem.

A czy może to być wina regulatora obrotów? Bo w firmie w której robili pompe stwierdził mechanik że regulator jest ok.

P.S Jak ktoś zna speca od ciągników z terenów Bydgoszcz-Złotniki Kujawskie- Łabiszyn to proszę o namiary, bo ja jestem z gminy Nowa Wieś Wielka.

#13 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:21

Zetor 7211 dziwny klekot tu nic nie słychać za słaby sprzęt co do falowania to przecinek ci się przesunął przy 500-700 obr faluje to normalne u mnie tak pochodzi i wkoncu sam se nastawi . Narazie zostaw silnik w spokoju jak mówisz że to nie skrzynia to na postoju dobrze go osłuchaj jeszcze pobaw sie z WOM i pompą podnośnika powyłączaj-powłaczaj a może to coś ze skrzynią na postoju tez zębatki się kręcą może któraś nie nadąża a przy stopniowym przyśpieszaniu się jej udaje

#14 Share zetixxx

zetixxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:39

Zetor 7211 dziwny klekot WOM też odpada, bez niego i z włączonym to samo. Wg mnie ten hałas jest na 2 pierszych tłokach od kabiny.

#15 Share Zetor5211itT25

Zetor5211itT25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:52

Zetor 7211 dziwny klekot Moim zdaniem to zawory mogą tak tłuc miałem tak w T-25 chwilami tak klekotało jak u ciebie w nagraniu ale czasami przestawało a póżniej znowu, nie miało to żadnego wpływu na moc ciągnika. To tylko moje przypuszczenia , może wyreguluj jeszcze raz zawory na 0,25 wydechowy i ssący. <_<

#16 Share Yaro1976

Yaro1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Roland E86, weltmeister stella

Napisany 09 luty 2012 - 14:47

Zetor 7211 dziwny klekot Witam. Czy kolega "zetixxx" uporał się z problemem tego klekotania, pytam bo u mojego 6011 rok 1983 jest dokładnie identycznie!!!

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy. Posiadam Zetora 7211 z 88 roku.

Od jakiegoś czasu mam problem jadąc szosą równym tempem na 5 biegu, jak się dodaje gaz wolno do końca to sie nic nie dzieje, a jak puści się lekko nogę z gazu (spadną obroty z 25 do 20)i po chwili gaz do oporu to zaczyna się właśnie takie dziwne (terkoczenie) klekotanie. Dzieje się to pod ciężarem jak ciągnie przyczepę i bez ciężaru.
Proszę o jakieś pomysły jak to rozwiązać.

P.S Tropiąc ten temat dałem pompę do regeneracji, ustawiałem i sprawdzałem wtryskiwacze, były ustawiane zawory, filtry: paliwa i powietrza są nowe.

#17 Share Yaro1976

Yaro1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 luty 2012 - 17:06

Zetor 7211 dziwny klekot

Witam. Czy kolega "zetixxx" uporał się z problemem tego klekotania, pytam bo u mojego 6011 rok 1983 jest dokładnie identycznie!!!

Puk... Puk... Kolego zetixxx, co z tym klekotaniem? Kolega robił coś w tym temacie?

Puk... Puk... Kolego zetixxx, co z tym klekotaniem? Kolega robił coś w tym temacie?

Edytowany przez Yaro1976, 18 luty 2012 - 17:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Yaro1976

Yaro1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 14:40

Zetor 7211 dziwny klekot zetixxx to zagląda trochę na Agrofoto ???