Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75

64 odpowiedzi na ten temat

#21 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 20:15

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 czyli w skrzyni co ile sie wymienia

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 Dzisiaj, 05:09
  •  

#22 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 20:21

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 Co 2 lata, albo co 1500h zależy co wcześniej nastąpi.

Edytowany przez katator, 21 styczeń 2012 - 06:51.

#23 Share zetorek7441ursusc330

zetorek7441ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 22:24

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 Panowie nie sprzeczajcie się.. serwis w john deere wygląda tak
1- po 100mth wymiana oleju w silniku i filtrów oleju i paliwa:)
2- 250 to samo co w 1 :)
3 po 500 :)
4 po 1000 :)
a dalej to według uznania ale zalecane jest w silniku co 1000mth a w skrzyni co 1500 lub co roku jak kolega wymienił:)
fakt zetor tańsze części ale jaka jest awaryjność zetora a jaka john deera?
ma ktoś owe sprzęty ?
bo szwagra john deere przez 1.5 roku nabił 1800 mth i zero awarii:)

#24 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 00:32

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 gajor24@ Mi tam rewers w Forterce nie przeszkadza tam gdzie jest , no coż ladowacza nie mam pzy niej to nie powiem ci jak to z ładowaczem jest ale wydaje mi się że nie najgorzej kwestia przyzwyczajenia ;)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#25 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 07:07

Panowie nie sprzeczajcie się.. serwis w john deere wygląda tak
1- po 100mth wymiana oleju w silniku i filtrów oleju i paliwa:)
2- 250 to samo co w 1 :)
3 po 500 :)
4 po 1000 :)
a dalej to według uznania ale zalecane jest w silniku co 1000mth a w skrzyni co 1500 lub co roku jak kolega wymienił:)
fakt zetor tańsze części ale jaka jest awaryjność zetora a jaka john deera?
ma ktoś owe sprzęty ?
bo szwagra john deere przez 1.5 roku nabił 1800 mth i zero awarii:)

Dla jakiego modelu taki serwis?
Przy 100h jest znacznie obszerniejszy, dochodzi wymiana oleju w przednim moście i przednich zwolnicach .
Przy 250h nie wymienia się oleju w silniku,ale jak chcesz utrzymać gwarancję to jest obowiązkowy.
Przy 500h- wymiana oleju w silniku, filtrów oleju i paliwa
Przy 750h- wymiana filtra oleju przekładni
Przy 1000- jak przy 500
Przy 1500- olej i filtry w silniku, olej i filtr przekładni, wymiana wkładu filtra powietrza i filtrów kabiny, wymiana oleju w przedniej osi i przednich zwolnicach
Przy 2000- sprawdzenie luzu zaworów
Przy 3000lub co 3lata wymiana płynu chłodzącego
A dalej nie według uznania tylko według DTR ciągnika.

#26 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 styczeń 2012 - 09:28

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 Ja mam w Forterze rewers z prawej strony i mi to wcale nie przeszkadza. Nawet dobrze jest, bo w polu wszystko mam pod ręką, ale przy ładowaczu lepiej jak jest z lewej strony, bo prawa ręka jest ciągle na dżojstiku ładowacza. A jeszcze jak na dżojstiku są przyciski od zmiany biegów to już całkiem bajka :rolleyes:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#27 Share zetorek7441ursusc330

zetorek7441ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 03:19

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 @katator
sory nie opisłem tego dokładnie ale mniej więcej tak to wygląda:)
a to "według uznania" to mam racje bo jak ktoś nie ma kasy to nie zrobi serwisu:)
proste nie?
a decyzja już na 90% zapadła i bedzie john deere 5080M:)

#28 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 08:03

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 ludzie podajecie takie godziny ze szok co wy robicie tymi cagnikami ze tyle bijecie co rok?? ja tam rocznie to max 200godzin. rocznie. a moto godzina to ile zegarowej??

#29 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 09:44

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 Zależy przy jakich obrotach ciągnik pracuje, w niektórych ciągnikach godzina pracy przy 1500 obr/min to motogodzina.

#30 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 09:47

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 aha mi sie wydawało ze mtg jes dłuższa od zegarowej czyli jednak nie. głownie jelonek bedzie z turem. i co bedzie targał kłody 8 metrowa to nawet nie tona.

czasem wiadomo ze obrobi moje 20ha. ale to ziemia 6z to tez nie tak ciezko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 22:52

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 Diler podaje ze tyle mth mozna robić ale jak spuszczacie ten olej to się na niego popatrzcie jaki on jest ciemny juz i to napewno na zdrowie ciągnikow nie wychodzi lepiej troche wcześniej po gwarancji wymieniać napewno na gorsze mu to nie wyjdzie.

Edytowany przez Gago, 23 styczeń 2012 - 22:53.

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#32 Share Kent

Kent

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 23:44

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 Proponuję wlac nowy olej, pojeżdzic 10 godzin i spuścic, zobaczysz że będzie leciał taki sam syf jak po 500 przepracowanych godzinach. Moje spostżeżenia są takie: olej ma gwarancje kilka lat więc czym się różni jego jakośc jesli będzie stał w beczce a czym jeśli postoi w ciągniku w ciepłym garażu?, zdaje się że różnicy nie będzie.A wymiana coroczna jest zalecana bo w przeciwnym wypadku serwisy by splajtowały. A tak jeszcze dla ciekawostki: w zakupionym przezemnie samochodzie pierwszy właściciel-Niemiec wymieniał olej dwa razy w roku na zime żadki i na lato gęsty, wszystko dokumentowane w książczce serwisowej, teraz auto ma zaledwie 300 000 km i silnik jest kompletnie zużyty- więc nie widze zalet tak częstych wymian oleju.

#33 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 24 styczeń 2012 - 09:07

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 Heh, jak dzieci w piaskownicy rzucające tekstami moja łopatka jest lepsze bo jest zielona.
Zetorek nie obraź się ale kupując ciągnik za prawie 200 tyś. z ładowaczem na 19ha, robisz to tylko dlatego że się na niego napaliłeś i chcesz coś pokazać sąsiadom.
Kupno takiego ciągnika w twoim wypadku nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, jedynie o czym mówicie to komfort, faktycznie komfort będziesz miał większy tylko, żebyś nie musiał kiedyś spać w tym ciągniku a zamiast jedzenia będziesz musiał kupić olej na wymianę.

Mówicie o awaryjności i o tym, że ciągnik zrobił 1500mth i nic się nie zepsuło. A co to jest te 1500mth dla tych ciągników, kiedy powinny teoretycznie 10 tyś. zrobić bez zaglądania do silnika.
Powiedzmy co się stanie przy 5 tyś. mth jak będziesz musiał naprawić Zetor a John Deere, nie wiadomo jak te nowe modele JD będą się zachowywały po przebyciu takiego okresu. A po drugie każdy wie, że sprzęt używany codziennie nie zużywa się tak samo jak ten co jest używany raz na jakiś czas.

Podlicz sobie również koszty przeglądów w Zetorze i JD, napewno będzie duża różnica ale odczujesz ją dopiero wtedy jak nie będziesz miał za co chleba kupić dla rodziny. Spotkałem w swojej pracy masę rolników którzy mieszkają w starych poniemieckich chałupinkach, z walącymi się stodołami na podwórko ale jeżdżących JD, MF, NH bo chcą poszpanować na wsi, a w domu bieda bo kredyty trzeba spłacać i maszyny utrzymać.

Pomyśl sobie, że rożnica pomiędzy JD a Zetorem to jakieś 50 tyś. zł, na ile innych rzeczy można wydać te pieniądze, kupić inne maszyny, wyremontować dom, obejście, zagwarantować dzieciom pieniądze na studia. A nie kupić ciągnik którym zrobisz tą samą robotę co tym tańszym i wcale na tym nie ucierpi twoje ego.

Od siebie dodam, że u mnie prasował słomę JD 5080R dwa lata temu i zepsuł mu się przedni napęd, urwała się jakaś śruba przy satelitach i wszystko rozgruchotało, koszt naprawy 12 tyś. zł.
Co do spalań obydwu ciągników tyle opinii ilu użytkowników ale ogólnie i jeden i drugi lubi łyknąć.

#34 Share zetorek7441ursusc330

zetorek7441ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 16:54

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 @dyczko twoja wypowiedź hmm jest na poziomie tak jak mówiłeś "moja łopatka jest lepsza bo jest zielona"
powiem tak jeśli chodzi o olej zetora a john deera jest 1 zł różnicy bo sie pytałem bo będę w ciapku wymieniał na ten sam co będzie w nowym chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego:)
John deere jest droższy o 50tyś? :unsure: Człowieku jest zaledwie 17 tyś różnicy.
jeszcze co Wam powiem Ciekawego to to za co musze w zetorze dopłacać w john deere jest w standardzie (oprócz opon i obciążników )
mało tego w john deere mam rewers elektrohydrauliczny w standardzie a w zetorze w standardzie skrzynia 10/2 ?
chyba wystarczy argumentów które mówią co wybrać.
może masz racje że części są drogie do john deere ale u mnie na wsi to jak bym kupił belarusa to by był szał:D.
A 19 h to mam ornego plus 6h łąk:)
a tura nie bede brał na nowy traktor tylko na ciapka bo nowy się nie zmieści do obory w które na uwięzi 30 sztuk zmieszczę:)
a kredytu dużo nie będę brał bo mam 90 tyś swojej kasy:)
wezmę tylko 80 tyś a jak przyjdzie zwrot vat i z agencji to spłacę na ra i zostanie mi się na prasę zwijającą:)

#35 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:11

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 17 tyś. zł różnicy ?? To ile kosztuje ten JD 5080M brutto z rewersem elektrohydraulicznym ??
Tyle różnicy to będzie ale od Proximy Power 90 tylko, że wtedy JD już nie jest taki dobry w porównaniu.

I tak kupisz co będziesz chciał, staram się tylko powiedzieć, że cena tego ciągnika jest zbyt wygórowana za pracę którą ma wykonywać i w porównaniu do innych marek.

Edytowany przez dyczko0, 25 styczeń 2012 - 15:28.

#36 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:01

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 dyczko0@ to samo miałem na myśli pisząc kilka postów wyżej o to samo chodził mi i dodam jeszcze że wielu rolników kupi taki sprzet a potem mają kłopoty jak to spłacić albo komornik na d*pie siedzi im, inna sprawa to ze takie maszyny poprostu u niektórych się marnują stoja cały czas na dworze zima lato itp. zamiast kupić tańsze i wybudowac nawet wiate to oni co innego mysląale w końcu to ich wola ale sprzetów szkoda.
A co do tego spalania to sie jedynie tu z Toba nie zgodze bo akurat miałem te ciągniki i mam zetora i powiem tak że róznicy nie zauważyłe mimo (podobno) oszczednym perkinsem a Zetorem czy JD palą podobnie tylko tak się przyjeło ze jd i zetor dużo palą.
Zetor Team

#37 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:22

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 W Claasie masz Perkinsa?

#38 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:56

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 Do założyciela tematu-jeżeli wybierasz pomiędzy johnem a zetorem ja polecił bym Ci jaśka-dlaczego? John deer wydaje mi się być jednak wyższą półką w stosunku do czecha.Zetor nie jest złym traktorem,ale porównując go przy jd zwłaszcza R to rozbieżność jest spora.Ja kiedyś oglądałem jd 5100R u jednego z przedstawicieli.To co przyciągnęło moją uwagę i mile mnie zaskoczyło to jakość pracy silnika.Ten silnik na prawdę bardzo cicho pracował.Mi samemu bardziej podoba się kabina w jd-jest bardzo ciepła i przyjemna (w zetorze hmm...o gustach się nie dyskutuje :) )Ze spalaniem powinno być podobnie.Jeżeli jest mała rozbieżność cenowa,ja postawił bym na jd.Pozdrawiam.

#39 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 26 styczeń 2012 - 07:51

W Claasie masz Perkinsa?

A czego w claasie nie było? Do niedawna były tam jeszcze silniki JD dopiero od niedawna wstawiają perkinsa .

Edytowany przez kokoman0, 26 styczeń 2012 - 07:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 09:54

John Deere 5080R vs Zetor Proxima 75 Ja tam się nie orientuję w Claasach dlatego pytam ;)

Dodaj odpowiedź