Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z filtrem powietrza

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:50

problem z filtrem powietrza jakiś czas temu zwiększyłem swojemu ruskowi (belarus 952) obroty miałem orginalnie niecałe 2000 zwiększyłem na 2200 i wszystko w porządku, w polu jest zdecydowanie mocniejszy ale po przekroczeniu 2000 tys obrotów zaczyna świecić się kontrolka zanieczyszczenia filtra powietrza

belarus ma 300 mtg filtr był niedawno czyszczony, wymieniany olej wyczyszczona miska z błotka i wymyte wkłady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z filtrem powietrza Dzisiaj, 06:09
  •  

#2 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 19 styczeń 2012 - 23:01

problem z filtrem powietrza Według mnie ciągnik powyżej 2000 obr ciągnie więcej powietrza niż filtry są w stanie podać, i dlatego zapala się kontrolka zapchania filtrów.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#3 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 11:15

problem z filtrem powietrza również to obstawiam
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#4 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 19:15

problem z filtrem powietrza a można ten mokry filtr przerobić to znaczy wywalić te 3 wkłady i olej i dać taki jaki jest np. w bizonie suchy

jak na postoju przygazuje na 2200 to się nie zapala, zapali się tylko pod obciążeniem podczas orki albo z przyczepami jak jade

Edytowany przez audi80b4, 20 styczeń 2012 - 19:17.

#5 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 14:00

problem z filtrem powietrza a jaki filtr ma belarus 1025 bo on ma max obroty 2500 obr/min czy ten model ma większy filtr od 952?

#6 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:10

problem z filtrem powietrza pomoże ktoś z tym filtrem objeździłem dzisiaj kilka sklepów w poszukiwaniu filtra od 1025(szukam całego filtra z obudową i wkładami) ale każdy robi oczy i mówi ze mają tylko jeden filtr i on jest do wszystkich modeli belarusa które mają mokry filtr

moje pytanie jest takie belarus 1025 ma większy filtr czy taki sam jak 952?

#7 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 26 styczeń 2012 - 15:40

problem z filtrem powietrza 1025 ma sporo większy filtr powietrza. najlepiej zadzwoń do głównej siedziby Pronara i tam zapytaj.

#8 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 22:31

problem z filtrem powietrza a słyszałem nie wiem czy to prawda ze wychodziły belarusy z filtrem tym z kapturkiem ale w środku zamiast oleju i tych wkładów jest zwykły suchy filtr kto ma takie rozwiązanie o od czego tam filtr pasuje?

może zamiast kupywać cały większy filtr można wyżucić te wkłady i włożyć jakiś suchy filtr który będzie miał większą przepustowość

#9 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:30

problem z filtrem powietrza naprawde nikt nie słyszał o tego typu filtrze?

#10 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 01 luty 2012 - 12:12

problem z filtrem powietrza Witam , przy moim 952 lampka kontrolna filtra powietrza przy obciążeniu zapala się jeszcze przed 2000 obr, ma dopiero 200 mtg a filtr był już czyszczony i nic nie pomogło, może to wina czujnika lub tego że ma małą przepustowość trudno powiedzieć ,przed sezonem rozbiorę filtr przejże oczyszczę wszystko zobaczę czy pomoże ,u mnie jest silnik D-245.5 dla tego typu ruscy zalecają max 2000 obr i tak ustawiłem ,filtr mokry w instrukcji podają dla 920,952,1025, więc nie ma innego egzemplarza,o wkładzie do mokrego filtra nigdy nie słyszałem i nie spotkałem takiego wkładu,nawet jak by to wyobrazić sobie jak by to miało być ,filtry suche mają inną budowę ,może chodzi o filtr w modelach z symbolem 3 to tam jest na wkład suchy ,filtr umieszczony z przodu przed chłodnicą ,i tu pytanie do kolegów co mają model 952.3 jak u nich wygląda sprawa z kontrolką filtra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Panek

Panek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 18 luty 2012 - 20:01

problem z filtrem powietrza Też mam takiego belarusa 952 i ten sam problem ze jak dam 2000 obr/min to się kontrolka za pala. Oryginalnie było 1750 obr/min ustawione. Ja nie myślałem żeby to przerabiać bo na takich obrotach jeżdżę tylko czasem krótko trwale.

#12 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 19 luty 2012 - 19:35

problem z filtrem powietrza wie ktoś jak przerobić ten filtr zeby traktor dostawał tyle powietrza ile potrzebuje i nie zapalała się kontrolka?

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 luty 2012 - 20:00

problem z filtrem powietrza Zastosować filtr o większej powierzchni filtrującej, co zazwyczaj przekłada się na większy gabarytowo.

#14 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 19 luty 2012 - 20:20

problem z filtrem powietrza pytałem w różnych sklepach o taki z belarusa 1025 ale wszyscy robią oczy i mówią ze nie ma większego tylko do belarusów jest jeden filtr i nie spotkali się z większymi a po drugie tam większy już by się nie zmieścił

byłbym wdzięczny jak by ktoś wrzucił fotke tego filtra powietrza z belarusa 1025 porównał bym ze swoim czy faktycznie jest większy

#15 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 20 luty 2012 - 17:37

problem z filtrem powietrza 1025 ma dużo większy filtr i możesz mieć kłopot ze zmieszczeniem go u siebie. Kupić na pewno się da najlepiej do pronaru zadzwoń bo to nie jest część którą w każdym sklepie dostaniesz. Belarusy euro 2 mają już filtr suchy przed chłodnicami. Suchy jest wydajniejszy ale go raczej pod maską nie zmieścisz. Tak wogóle to odczucie zwiększenia mocy może być troche złudne przez zwiększenie jedynie obrotów. Należałoby pompe ustawić jak w 1025 chociaż turbo pewnie też ma inne ale tego dokładnie nie wiem.

#16 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 20 luty 2012 - 17:49

problem z filtrem powietrza 1025 ma inne turbo niz 952 - wieksze

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#17 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 20 luty 2012 - 18:15

problem z filtrem powietrza Z tego co oglądałem kilka różnych ciągników to wydaje się że turbo jest to samo. W 1025 jest większy filtr, do 90 raczej sie nie zmieści (1025 jest dłuższy i na filtr jest trochę więcej miejsc) chyba że go wypuścimy na zewnątrz, ale to już kombinacja. U mnie turbo nominalnie pompowało 0,6-0,7 Mpa(jednostki nie pamiętam) po wiejskim tuningu pompowało 1Mpa i kontrolka nawet nie mrugnęła. Więc albo wkłady są zanieczyszczone, albo czujnik taki wrażliwy...

#18 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:50

problem z filtrem powietrza mam czujnik od mtz-a z lat 90 na taką membrane działa to bardziej mechanicznie spróbuję założyć przy 952 nie powinno być problemu z montażem ,tylko jeśli jest on od silnika 80 KM czy wskazania będą prawidłowe ,bo działa to jak przy odkurzaczu przy zanieczyszczonym filtrze wysuwa się czerwona przesłona,niedawno oczyściłem filtr przemyłem wkłady nic niepokojącego nie wykryłem raczej był czysty więc u mnie to czujnik nawala bo przy 1800 obr kontrolka świeci

Edytowany przez STANK, 11 marzec 2012 - 12:01.

#19 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 11 marzec 2012 - 12:02

problem z filtrem powietrza Czyli albo ma tak duze zassanie ze filtr nie wyrabia, albo czujnik jest wadliwy. U mnie jeszcze kontrolka nigdy nie zaświeciła, myślałem że czujnik jest uszkodzony, ale po zdjeciu "kapelusza" i zatkaniu wlotu ręką kontrolka się zapal więc puki co nie miałem takich problemów jak opisujecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 14:50

problem z filtrem powietrza kupie jeszcze ten czujnik może faktycznie on jest winny ale gdy zdejme kapturek i zatkam ręką to się zapali jak traktor zaczyna się już dusić czyli działa chyba dobrze

pytanie do kris19911 jak zwiększyłeś ciśnienie doładowania? czy traktor jest dużo mocniejszy?

Dodaj odpowiedź